"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:49
Reakce na Lama_z_Lana:

Jinak si teď brousím zuby na fialkovou čokoládu :)

​To zní zajímavě. 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:50

Študentskú čokoládu nám otec nosil kedysi z Prahy, bola na váhu, predávala sa v takých nepravidelných kúskoch a volala sa študentský chlebíček. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:52

Jako dítě jsem měla ráda mléčnou čokoládu (Orion, Zora? ) v bleděmodrém obalu, zdobeném bílými květy (kopretiny?).

A teta mi sem tam ze služebky vozila tuhle pochoutku. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:53
Reakce na Renusatko:

Zarinya Nutelu jsem asi nikdy nejedla. Manžel ji  sní klidně lžičkou půlku a starší syn druhou. Nedávno jim přivezla kamarádka dvě z Rakouska a manžel říkal, že má úplně jinou chuť než naše....a to mají asi dost vyzkoušené. Prý mnohem lepší.

v době mého dospívání jsem párkrát ochutnala kakao Nesquik z kapitalistické ciziny cca v takovéto krabici, něco na způsob našeho Granka, ale chutnalo to naprosto úchvatně, jako postrouhaná jemná vynikající čokoláda. když se to tak stejně vypadající začlo prodávat u nás, bylo to stokrát hnusnější jak Granko. achjo:-(

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:00

Maky já ty kolektivní šaty dávám i do sušičky na program "suché k žehlení", dost to usnadňuje žehlení

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:00

Ounz  

Já nejradši hořkou 75 - 85 %, příchutě moc nemusím a pak mléčná Lindt. A vždycky mi chutnaly německé adventní kalendáře. Pralinky jak který, tam jsem hodně zmlsaná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:05

viktorka_od splavu Já jsem tak nějak do té doby odmítala uvěřit, že je v tom rodíl. Tohle mě překvapilo. Nevěděl, že je z Rakouska. Rozdělal ji a přišel se zeptat, kde jsem ji koupila, že je úplně jiná. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:07

Renusatko rozdíl to fakt je a není to nic nového, tato moje zkušenost je zhruba 20 let zpátky

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:18

Renusatko 

Mabžel má tohle zmáklý, rozdíl tam je, ta naše je světlejší, sladší, míň kakaová a oříšková. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:37

Ounz tak ty z Lidlu taky používám na muffiny, ty úplně obyčejné co stojí tak do dvaceti korun, mám recept na muffiny s trojí čokoládou, tak dám vždycky jednu mléčnou, jednu hořkou a jednu bílou.

Ještě se tu někdo ptal na mléčnou s mátovou náplní - to dělá Milka, ta tabulka není rozdělená na čtverečky, ale jsou to takové jakoby nepravidelné bublinky, moc mi nechutnala.

Mořské plody nám kdysi dovezla kolegyně, myslím z čokoládovny Karla nebo tak nějak a ty byly moc dobré.

Já mám ráda Lindt Excellence Pink Grapefruit a jako guilty pleasure Kofilu.

A jedenkrát jsem prožila týden v UK jenom na  Cadbury Double Chocolate a toustech se slaným máslem, to byl krásný týden (ne teda jenom kvůli té čokoládě,  ale svůj podíl na tom jistě má).

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:47

Černá kočka muffiny s trojí čokoládou musím vždycky upéct dětem na snídani na spaní ve škole... objednávají si je u nich spolužáci a učitelky 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:50

Biely kvet kde v Žiline? Nikdy neviem, kam tam ísť na dobrú zmrzlinu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. července 2018 23:55

 nebo takových těch různých "Zora čokoládová pochoutka" - to jsem v životě nedokázala pozřít, ale holt si to svého zákazníka najde:-)

​Já byla v dětství schopná sežrat celou tabulku na posezení. Jó, to byly časy, kdy jsem netušila, jak má čokoláda vlastně chutnat.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 15. července 2018 00:11

Zarinya  Když jsem si poprvé dala Nutellu, jen jednu lžičku, natekl mi krk. Když jsem to po pár letech zkusila opatrně znovu, nic se nestalo. Buď už nejsem alergická na ořechy nebo tam už žádné ořechy nejsou. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. července 2018 06:56

Renusatko ja neznam "ceskou "nutellu,jelikoz x let bydlim v Nemecku tak nevim,jestli je lepsi ci horsi.No nutellu jedine lzici,na chlebu bych to nesnedla.:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. července 2018 06:58

Bledule no,jak pisu...mam ji jako meducinu a fakt zabira.Co v ni je ci neni je mi jedno kdyz mi to chutna.:-)

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 15. července 2018 07:24

slniecko jeee, to mi dela taky. Jakmile mam to pradlo dele ve skrini, zacne smrdet. Neprisla jsem ale zatim na pricinu. A vy?

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 15. července 2018 07:47

Chcela som sa zapojit do debaty o cokoladach, ale potom som si uvedomila, ze som uplny prasak. Zjem mliecnu, horku, lavnu, drahu, najradsej s celymi orechami. Milujem Kofilu, Nutellu jem lyzicou a bombonieru Tatiana zjem na posedenie. A vobec sa za to nehanbim.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:10

nutella ve vetsine kramu tady je hnusna, prevazuje ostra, umele sladka chut. ta z lepsi vyrobni linky se prodavala v lidlu, ale nevim jak ted, uz jsem ji tam tak rok nekupovala. bylo treba sledovat "made in...". ale mozna je i to uz dnes fuk, pred par mesici meli nemci aferu, ze jim meni recepturu. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:12

viktorka_od splavu já čokoládu moc nejím a když ano, tak právě tu oříškovou, ritterku a nebo lindtku. 

A semtam koupím Ajala čokoládu s příchutí, chilli nebo mořská sůl, ty jsou dobrý. Ale bez čokolády můžu klidně žít.