"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 22. března 2018 14:51
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. března 2018 14:58

Solathis nepravidelně ráno  ale je pravda, že jsem už někde zahlédla, že není moc dobrá. jen nevím, čím ji nahradit na "takové to lehké ranní umytí" - nestačí mi se opláchnout vodou.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 22. března 2018 15:12

viktorka_od splavu , quebrada dakujem, ale asi som mala dodat este tuto informaciu:

ked sedim za PC, sedim oproti oknu a cezen svieti slnko. Ked su fakt slnecne dni, je to neprijemne, aj napriek stiahnutemu zaluziu. Takze okuliare by mali riesit nielen PC ale aj to slnko...

A zial, premiestnenie PC nie je mozne, ani dodat zavesy.

Edit: Ak mate nejake napady ako riesit slnko, budem rada!

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 22. března 2018 15:25

Jiná Realita Na mastnou pleť, která ale je vlastně hydratovaná a nemá ráda tampony (tedy na moji pleť ), se mi nejvíce osvědčilo mýdlo z kozího mléka. Není to zas tak drahé, vydrží dlouho. Nemám oblíbenou jednu značku, zkouším různé, nejčastěji na nějakém jarmarku. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 22. března 2018 16:29

Jiná Realita Nejaka hydratacni osvezujici voda typu ruzova nebo kokosova by ti nestacila? Micrlarky jsou fakt svinstvo a v dlouhodobym pouzivani napomalaji krehkosti a dehydrataci pokozky, takze pokud bojujes s mastenim, muze to byt i v tomhle (kdyby ti vonely fialky, tak ten mist z limitky od manufaktury je taky hydratacni). Nejlepsi je ale samozrejme navsteva dobre kosmeticky, ktera ti spravne diagnostikuje plet, takhle pres obrazovku ti muzem radit veci...

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 22. března 2018 16:48

Jiná Realita já mám poslední dobo7 dobrou zkušenost s tímhle

https://cz.loccitane.com/zkraslujici-cistici-pena-pivonka,15,2,67178,1143217.htm#s=14653

a s tímhle

Micelárku používám na odlíčení ale vždycky si po ní umyju obličej.

pak bych zvážila vyzkoušet Sanskrit saponins od niodu, je to vcelku šetrný mi přijde..

khiel’s sem měla, ale úplně na větvi z něj nejsem. Nicméně tam většinou nejsou lakomý na vzorky, tak se dá vyzkoušet.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 22. března 2018 17:02

Jiná Realita ja jsem dala na rady paktofonika (ktere timto dekuji za popostrceni) a micelarku hodila do kose, pouzivam ruzovou vodu. Je to tak 2 mesice a pozoruji velke zlepseni. Plet je rozzarenejsi, v mensi mire se mi tvori ucpane komedony. Krome gelu od Biothermy na citlivou plet, ktera mi vyhovuje, jsem presla na prirodni kosmetiku. 

Otazka, jestli mas suchou nebo mastnou plet. Moji segre rekla kosmeticka, ze nema mastnou, ale suchou plet, pak nastalo vyrazne zlepseni. Mozna by to chtelo nekde zkonzultovat.

Offline MP Marge
Avatar
5778 příspěvků moje polička 22. března 2018 17:27
Reakce na Kokoska:

MP Marge ricinový má doufám na sobě zřetelně napsáno, že se na růst vlasů nemá užívat vnitřně. Pokud ne, kupte to a pak můžete vysoudit majland, v USA :D

​Jezis ne - to je na vlasove zabaly!!! Co jsem o ricinovem oleji slysela, to se snad ani vnitrne uzivat neda, vzdyt by se clovek s odpustenim pos... 

Offline MP Marge
Avatar
5778 příspěvků moje polička 22. března 2018 17:36

Ale pokud bych na tom mohla vysoudit miliony, tak by to za to pos... asi stalo 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 22. března 2018 18:34
Reakce na MP Marge:

Ale pokud bych na tom mohla vysoudit miliony, tak by to za to pos... asi stalo 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:34

MP Marge Při větší dávce by to nemuselo končit po.........ím,ale už by se mohli soudit leda pozůstalí 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:05

MP Marge No, žiješ v USA, tam se dá soudit i kvůli větším blbostem. 

Offline MP Marge
Avatar
5778 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:10
Reakce na rozarka:

MP Marge Při větší dávce by to nemuselo končit po.........ím,ale už by se mohli soudit leda pozůstalí 

​To bych nerada. Ti si rozhodne zadne miliony nezaslouzi 

Offline MP Marge
Avatar
5778 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:11
Reakce na Bledule:

MP Marge No, žiješ v USA, tam se dá soudit i kvůli větším blbostem. 

​Ze jo!? Sama se divim, ze jsem jeste s nicim neprisla...

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:42

Zaznamenala jsem matcha čaj z DM v nakupovacím vlákně a jelikož se probíral i tady, tak se zeptám zde. Byla jsem na degustaci matcha ve specializované čajové prodejně (mimochodem mně vůbec nechutná, já vám ho nevykoupím ) a tam říkali, že pravá japonská matcha je pěkně drahá, začíná na 500 Kč za 30 g. A prý se často fejkuje levnějšíma alternativama - je to furt zelenej čaj, nic škodlivýho, ale ne pravá matcha. Ten z DM stojí půlku. Takže... mám to brát, že mají v DM fejk nebo mě dezinformovali v prodejně? Nejsem žádnej čajovej odborník. A hádám, že nějaké "směrnice", co se smí označovat jako matcha, asi nemáme

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:55

coralline 

Jo, matcha je pěkně drahá  Já piju zelenej čaj už léta, každej den konvici (prostě mi chutná) - to bych přišla na buben s matchou, tak si kupuju normální... možná ten z DM je jen namletej obyčejnej.

A vlasy mám furt stejný mimochodem. Že bych, čaj nepít,  byla už plešatá? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. března 2018 21:26

barbucha Konvicu???? Ja som si predvčerom dala cca 400 ml a skoro ma porazilo. Bola som po nej veľmi nervózna, nemohla som sa sústrediť a myslela som že vystrelím na mesiac. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 22. března 2018 21:38

paktofonika 

No konvice má asi třičtvrtě litru... prostě v rámci pitnýho režimu. Asi jsem už zvyklá, nic to se mnou nedělá. Nebo bych bez toho byla naopak už mrtvá? Těžko říct 

Ale kupuju si směs, většinou nepiju úplně čistej - moje oblíbená je "Tokajská meruňka", název zajímavej ale se složením nemá celkem nic společnýho, je to jen s přídavkem květů měsíčku (taky celkem prospěšná věc). Krásně voní! Ale tak možná, logicky,  jsou ty směsi slabší. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. března 2018 21:40

Jiná Realita Micelárku hoď do koša, bolo by dobré aby si sa nesprchovala horúcou vodou, takisto by som si dávala pozor na penu zo šampónu. Mala som rovnaký problém ako ty, používala som effaclar gél ktorý sľuboval že nevysušuje, bez mydla alkoholu no a nakoniec som mala pleť ešte viac mastnejšiu, póry upchané, pleť citlivá. Naštudovala som si hlavne blog Caroline Hirons, na jej radu som zaviedla dvojfázové čistenie pleti tzn. produkt na odlíčenie aprodukt na vyčistenie pleti, začala som používať prevažne balzamy na čistenie( Ten Clinique take the day off je fajn na odlíčenie, na čistenie suchej pleti je super Oskia Renaissance cleansing balm, na vyčistenie pórov je fajn Sunday Riley Ceramic slip) začala som používať séra, acids. Mám teraz objednaný salicyl acid ktorý by mal pomôcť na póry, Niacinamide je tiež super na nedokonalosti. Dobré je taktiež používať Acid tonic ale pokiaľ sa lúpeš tak kyseliny asi nič pre teba. 

A to že produkt píše že nevysušuje, neobsahuje mydlo a ani alkohol neznamená že nevysušuje.