"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. března 2018 10:52

viktorka_od splavu Nechcem sa vnucovať ale ten Phillips Problend 6 fakt nemá s ľadom ani mrazeným ovocím problém. Ma na to také tlačítko kedy mixér pulzuje a mixuje vo veľmi krátkych intervaloch. V prípade že sa príliš zahreje sám sa vypína. V pohode aj pol balíku mrazeného ovocia z Lidlu. Som s ním spokojná, mam už asi 5 rokov a nutribullet som kúpila len preto ze je menší a keď som potrebovala niečo narýchlo mixnúť. Nutribullet zas nieje vhodný napriklad na arasidove maslo na to je super ten tycovy s tým sekacikom. Aj na cibuľu je fajn. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 22. března 2018 10:59

Jiná Realita Myslím, že mastná a velmi se vysušující je trochu protimluv, jak tady někdo píše dál (teď nevím kdo), že mu mastnou pleť vyvrátila kosmetička? Já používám tento Nuxe, není to pěna, ale gel. A vydrží nechutně dlouho, pokud ti nebude vyhovovat, tak ho můžeš použít jako sprcháč :-). Mám velmi citlivou pleť, dehydrovanou, po všem červenám, je to boj....třeba Clinique nemůžu používat vůbec, ten mě dokonce vysloveně na pleti svědí...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. března 2018 11:08

Garfie ono to ani tak není protimluv, jako spíš nějaký zamotaný sled příčin a následků - čím víc pleť odmašťuješ, tím intenzivněji se to mazové žlázy snaží dohnat. takže mastnou hlavně neodmašťovat, paradoxně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. března 2018 11:12

paktofonika ok děkuju

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. března 2018 11:23
Reakce na kocoureksuggy:

paktofonika 

Čtu jak tatar, ale tak snad tam najdeš i něco podobného.

​Nakoniec som tam našla aj iné a zistila som ze sa to vola vypichovačka/vykrajovačka s piestom. Ďakujem ešte raz. 

Teraz som zistila ze poštovné je drahšie ako 10 ks vykrajovátok.  Ale už som našla iný eshop našťastie. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 22. března 2018 11:29

viktorka_od splavu Jj, tak to je. Taky jsem dlouho žila v domění, že mám mastnou pleť, ale jakmile jsem přestala používat přípravky na mastnou pleť, prudce se to zlepšilo :-) (možná teda současně i věkem, ehm...)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 22. března 2018 11:49

Garfie to je ako ja som dlhé roky žila v domnení, že musím používať len šampón proti lupinám, lebo inak sa mi neustále robia lupiny. Až po rokoch som zistila, že je to vlastne dehydratáciou, a odkedy som začala používať hydratačné šampóny, po lupinách ani stopy

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:25
Reakce na ice:

Ty jo po měsící pravidelnýho pití matcha tea mám po celý hlavě příšerný podrosty...nic jsem nezměnila, vlasy mi nijak nepadaly, ten čaj je jediná změna v mém jídelníčku, taže tip pro ty co chtějí podpořit růst vlasů

​běžím si koupit kilové balení 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:34
Reakce na Alena_In:

​A máš fakt mastnou pleť? Já jsem si to totiž dlouhé roky myslela taky, ale moje kosmetička mě vyvedla z omylu, že je jen dehydratovaná. Tím, že jsem používala přípravky na mastnou pleť, jsem si to jen zhoršovala. Vevnitř byla žíznivá jak na Sahaře, vrchní vrstvu jsem odmastila a výsledkem bylo, že pleť okamžitě začala produkovat nový maz. Vyhodila jsem pěnu, přestala používat vodu z vodovodu, nyní používám jen mléko, tonika, příp. Jarischovu vodu a pleťovou kosmetiku pro citlivou a dehydratovanou (příp. suchou) pleť a dobrý. Trvalo to teda pár měsíců, než se mi pleť srovnala, ale mám ji mnohem lepší než před deseti lety, teda až na ty dvě brázdy na čele. 

​já používám už roky čistidla na suchou a citlivou pleť, na kterých je napsáno, že nevysušují. místo krému brusinkový olej nebo ylang ylang a sérum z kys. hyalurunové. a růžovou vodu pod i na makeup. myslím, že dehydratovanou bych ji určitě mít neměla. přesto se mi komedony dělají do druhého dne znovu, tak rychle se mi kůže mastí. ale po umytí naprosto čímkoli je prostě suchá. olejové čistění byla katastrofa, to už zkoušet nebudu. to by mi ji ale tedy nevysušovalo.

určitě nemůžu požívat čisticí mléko, většina z nich (včetně nějakého značkového z douglas, který jsem dostala jako dárek k parfému) mi nic moc neodlíčí, musela jsem stejně dočišťovat micelárkou, a vadí mi čištění pleti tampony, hodně mě dráždí. čistilod musí prostě být tekuté nebo ve formě mýdla, kterých bych rozpěnila v ruce.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:35

Jiná Realita ne že mě pak necháte zabanovat až vám to nebude fungovat za to, že šířim bludy! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:36

ice jestli nemám za měsíc háro jak lvice elsa, tak si mě nepřejte  ne, ve skutečnosti od toho nic zázračného nečekám, ale už jsem četla, že pití dobrého zeleného čaje vlasům prospívá.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:44

Jiná Realita tak asiati mají pěkný vlasy žejo já o tom nikdy neslyšela teda, aspoň je vidět že nekecám!

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 22. března 2018 12:49

Jiná Realita Hm, tak to jo. A nevadí ti třeba právě voda? Já teda vodu z vodovodu na obličej vůbec nemůžu, okamžitě cítím, jak mě začne stahovat pleť.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. března 2018 13:09

Alena_In já už nevím. asi zkusím mytí minerálkou. nejradši bych se stáhla z kůže.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 22. března 2018 13:23

Prosim, ma niekto z vas skusenost s pouzivanim okuliarov urcenych pre pracu na PC?

Zvazujem tieto:https://www.alza.sk/arozzi-visione-vx-600-black-d4652628.htm

Idealne by bolo, ak by sa okuliare i trosku stmavili pri zvyseni jasu, co napr. tieto Arozzi deklaruju.

Uvitam vsetky mozne skusenosti a tipy ; ))

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 22. března 2018 13:34

catch Já jsem si nechala udělat v optice před pár měsíci. Jsem moc spokojená, dobře mi sedí. Neztmavují se, ale to bych ani nechtěla, často pracuji v podstatě potmě nebo v šeru.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. března 2018 13:38
Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 22. března 2018 14:08
Reakce na ice:

Ty jo po měsící pravidelnýho pití matcha tea mám po celý hlavě příšerný podrosty...nic jsem nezměnila, vlasy mi nijak nepadaly, ten čaj je jediná změna v mém jídelníčku, taže tip pro ty co chtějí podpořit růst vlasů

​No prosim! Ja jsem se zrovna chystala, ze se tady zeptam, jake ma kdo zkusenosti s prirodnimi produkty na podporu rustu vlasu! Usetrila jste mi dotaz 

O matcha jsem to jeste neslysela. Tady (USA) frci kokosovy nebo ricinovy olej. Jeste jsem nezkousela...

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 22. března 2018 14:16

MP Marge ricinový má doufám na sobě zřetelně napsáno, že se na růst vlasů nemá užívat vnitřně. Pokud ne, kupte to a pak můžete vysoudit majland, v USA :D

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 22. března 2018 14:48

Jiná Realita ja ti poradim jeste jednu vec - micelarku hod do kose, jestli ji pouzivas pravidelne, muze byt problem treba i v ni...