"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 19. března 2018 21:19

Jiná Realita Já mám z práce zkušenost, že smrad se může kumulovat v určitých místech, i když zdroj je někde na opačném konci, takže je třeba hledat nejen v místě výskytu, ale i v širokém okolí. 

Offline SunEclipse
Avatar
3108 příspěvků moje polička 19. března 2018 21:28
Offline Řvousenka
Avatar
723 příspěvků moje polička 19. března 2018 21:44

Jeste k tomu hubeňourovi - moje neteř, též hubeňour, taky nemohla pozřít žádnou větší porci čehokoliv. Trvalo to docela dlouho, doktorka se taky pořád nějak tvářila jakože normálka. Ségra je dětská sestra, nějak jí to nedalo, a navedla doktorku na stopu - Crohnova nemoc, doslova ji donutila konat, a ona se mrcha potvrdila. Žádná výhra teda, ale aspoň se s tím konečně začalo něco dělat. Tím nechci nic podsouvat a už vůbec ne podporovat diagnostiku přes internet, bo každej je díky němu potenciální doktor, ale někdy asi takové popostrčení není na škodu.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. března 2018 22:30

Jiná Realita Mně dnes ráno nějak divně jelo auto. Netáhlo. Když jsem přijela ke škole a otevřela dveře, málem to se mnou šlehlo. Tak příšerný smrad spálené gumy a z levého zadního se mi regulérně čoudilo. Normálně jsem se vyděsila, že mi shoří auto.

Pak jsem volala pánovi, který mi dělá údržbu a ten mě trochu uklidnil, že mi asi něco, už nevím co, zamrzlo a že je to od toho. At to zkusím nechat na sluníčku. Manžel už budoval katastrofické scénáře, jak pro mě přijede, auto budeme odtahovat a já budu muset jezdit jeho traktorem.

No.. sluníčko fakt pomohlo. cestou jsem na 13 km asi třikrát stavěla a očuchávala kola, ale vše bylo ok. Tak snad..

Tolik jen k těm smradům 

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 20. března 2018 01:45

Jiná Realita Souhlasim s @Bledule, doporucuji rozsirit okruh patrani. Taky jsme neco takoveho resili, nekolik let sem tam bylo v jedne mistnosti citit, jako by se palila elektroinstalace. Pote, co jsme postupne obmenili skoro vsechno zarizeni do elektriny, co v te mistnosti bylo, jsme zjistili, ze to celou dobu byla prodluzovacka, do ktere to vsechno bylo zapojene. I kdyz byla umistena za stolem u zeme, pach se obvykle vznasel u stropu par metru vedle.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:07

Myrtila Tak to je vtipné že vás pár rokov nenapadlo skontrolovať predlžovačku  a namiesto toho ste vymenili všetky spotrebiče. 

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:13

paktofonika No vazne nenapadlo  Ty spotrebice se obmenily samy casem, jak postupne odchazely, byly uz starsi, tak jsme podezirali hlavne je.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 20. března 2018 07:23

Myrtila Prodlužovačky a rozdvojky bývají největší problém. Je třeba je kontrolovat častěji.

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 20. března 2018 09:42

Bledule Jo, ted uz si na ne davame vetsi pozor.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:17

Jiná Realita Zkontrolujte zasuvky a jestli doma mate takove ty zaslepky (kolecka) elektrickeho vedeni. Nam takhle na chalupe docela dlouho neco pachlo dost umele a technicky, nakonec jsme zjistili, ze se obcas palil stary kabel v zaslepce. Doutnal jen kdyz jsme pustili jeden konkretni spotrebic.  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:26
Reakce na Jiná Realita:

divný problém: na chodbě něco divně technicky páchne.

prohlídla jsem všechny šuplíky, očichala rohy  umyla třikrát podlahu. nepomáhá to, naopak, puch se zhoršuje. divný je, že se zhoršuje večer, přes den to není cítit. nejde poznat, odkud to jde. už tu čichali všichni, puch je prostě rovnoměrně rozprostřen.

je to rodinný dům, žádné stupačky.

nesetkal se někdo s něčím podobným? plácám - třeba že by to smrděly nějaké pálící se skryté kabely? plyn tu nemáme.

jsem zoufalá. nemalovali jsme, nic nového tam není.

​Tak to ti povim vtipnou historku, cítila jsem v obýváku plyn, občas jo, občas ne, ale delší dobu, tak volam plynaře, ať to přijedou zkouknout, tak přijeli, nějaký ty měřiče ze vzduchu a čidla a že nic necejtí, tak já jestli si dělaj srandu, že já laik to teda cejtim, tak šli běhat kolem baráku a měřili a že fakt furt nic, ani molekula neunikla, já vytočená, voni teda ať ještě vydržim a kdyžtak ať volam, já teda na jazyku diletanty a kdo je tady pro koho a jestli ví, že zákazník je pán...no nic..no a za pár dnů zalejvam kytky a za topením nacházím velikonoční vajíčko, napůl vyschlý, napůl plesnivý, no hnus, byl srpen že...tak jediný štěstí, že ho nenašli plynaři

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 20. března 2018 12:57

Dadoo mne sa to stalo už dávnejšie, ale odvtedy nezatahujem v zime ručnú brzdu, tá potvora vie primrznúť. Presne takto to potom dopadne.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:24

Mutziputzi 

edit: oukej, prohlídnu radiátory!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:38

Mutziputzi  Haha, ale pamatuju neco trochu podobnyho. Ve skole jsme v atelieru jedli levny instantni cinsky polivky,  aby zbylo na cigara, ze... A jeden profesor tam lital jak splasenej, ze v dilne unika plyn, furt ocichaval kazdej roh a byly to nase naramne zdravy cesnekovy polivky.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:48

Luna No jako moje nouzový krabičkový jídlo do práce, když nestíhám a nechci nic z rozvozu, je rýže, do které vrznu hrášek a kukuřici a zasypu to parmezánem, a pokaždý, když tohle jím, začne kolega kroužit a čmuchat, že se někde pálí plasty! Jako mně už je fakt na 100 % jasný, že to je tohle jídlo, ale stejně furt nechápu, jak mu může zrovna rýže s parmezánem smrdět jako spálenej plast... 

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 20. března 2018 15:40

Karoleena Zkuste si zavázat oči a přičichávat i ke známým pachům, ono to hrozně mate... Taky mám pár věcí, které mi voní jinak než by měly, asi porucha.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 20. března 2018 18:12

Důkaz místo slibů. Kdo se to ptal na creme fraiche? V Lidlu ho opravdu mají.  

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. března 2018 18:23

Bledule A koupilas ho? Je výbornej do kulajdy.. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 20. března 2018 18:35

Ounz Nekoupila, ale až budu dělat kulajdu, tak si vzpomenu. 

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 20. března 2018 21:43

K těm pachům a plynu: To se stalo jedné známé. Sedí doma v obýváku (v řadovým rodinným domku) a najednou jí někdo děsně mlátí do dvěří od baráku. Otevře a tam hasiči v plné polní, policajti a ještě kdosi, vyhodí pojistky ve skříňce u dveří a vytáhnou ji z baráku a hrnou se tam s nějakým přístrojema a prej: Pani, kde máte uzávěr plynu, máte tady nějaký masivní únik, dostali jsme hlášení a kolem vašeho domu je to opravdu hrozně cítit, i měřáky cosi naměřily. A ona teda celá na nervy, žene zavírat plyn. Ale hasiči: To je divný, tady v domě nám to nic neukazuje. Vylezou do předzahrádky a tam jim to zase řve. Ale v předzahrádce vcelku nemá kde co unikat, vedení je několik metrů pod zemí. Tak pátrají po zdroji toho všeho. No a nakonec se zjistilo, že známá postříkala nějaký škůdce na růžích v předzahrádce jakýmsi šíleným svinstvem, co našla ve sklepě ještě po jejím dědečkovi, když tu láhev ozkoušeli těma jejich přístrojema, tak zjistili,že to bylo ono. Tak flašku sbalili a jeli... Bylo to prý pak cítit ještě několik dnů široko daleko...