"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 18. března 2018 09:58

Lenka7717 Většina tipů už tady padla, tak přidám ještě nevyžádanou radu.

Krmit ano, ale dejte prosim hlavně pozor, ať jí z toho neúmyslně nevyrobíte mindrák. Pravděpodobně se za pár let dostane na normální váhu, ale tou dobou už může mít v hlavě zaděláno na slušný problém. Pokud se už teď sama sobě nelíbí, je potřeba jí do zblbnutí opakovat, že je krásná jaká je, je ve vývinu a všechno se to srovná. Že to "vykrmování" neprovádíte proto, že by nebyla dostatečně hezká, ale proto, aby její tělo mělo dostatek energie na sportování. 

Bohužel mluvím z vlastní zkušenosti.

Offline zase já
Avatar
2 příspěvků moje polička 18. března 2018 10:12

Prosím kde nájdem hodnotenie parfému Sauvage od Diora? V akej diskusii?  Dík.

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 18. března 2018 10:29

zase já Napiš si značku a název vůně do vyhledávače tady vpravo nahoře v databázi. Nebo složitěji úplně nahoře v liště DATABÁZI VŮNÍ.

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 18. března 2018 10:36

Lenka7717 Ještě mne napadly sýry. My normálně rostlí si musíme dávat pozor na množství, ale vaše dcera si může užívat. Ještě mám ráda nakládané papriky v olivovém oleji plněné fetou a vždy je mi líto, že si nemůžu dát víc. Máte obrovskou výhodu, že dcera chce jíst. Ta moje prostě jídlo nemá ráda, zdržuje a obtěžuje jí to. Až někdo vymyslí vykrmovací tabletky, tak bude šťastná.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 18. března 2018 10:42

Lenka7717 Hodne kaloricka jsou ruzna orechova masla, navic jsou moc dobry. Kesu maslo, mandlove... Namazat na toust atd. A taky je velice kaloricke a zdrave avokado, da se pripravit na slano i sladko. Super jsou vselijake zdrave orechove buchty, bilkovinove chleby, je toho hodne. A jak zde padlo, nijak neprehanet, spis ji podporit, ze i hodne stihla je krasna, aby do toho nejak nespadla a nemela trauma z jidla.

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 18. března 2018 10:45

Lenka7717 Souhlasím s MP Meri a přidávám pudink a 100% džusy, možná i smoothie se dá udělat nějak, že je kalorické a přitom stravitelné.

No a pak jsou Nutridrinky, dávat si třeba jeden k snídani a jeden jako druhou večeři... to už se zdá, že jako by byla "nemocná", ale myslím, že byste si to zvládly vysvětlit, proč jsou potřeba.

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. března 2018 11:03

Lenka7717 on je mozne, ze ji bude tezko i z neceho maleho a vydatneho. alespon obe moje deti (i ja) to tak maji. mimochodem: neni to tak, ze se ted posledni rok dcera vytahla do vysky a vaha to teprve dobiha?

pak bych neplasila a davala ji zdrave jist, ono se to zrovna. 

uz to MP Meri napsala lepe za me.

Offline zase já
Avatar
2 příspěvků moje polička 18. března 2018 11:08

Korsičanka  Ďakujem.

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 18. března 2018 11:33

Lenka7717 Asi bych presla na jine snidane, co pribinak nebo nejaky ochuceny tvaroh s pecivem? Nejake kase asi snidat nebude ze?Ze sladkeho peciva toho nic moc neni. Ty smothie jsou taky dobrej napad, ono to vypada jak napoj ale da se do toho leccos nacpat, jogurt.Jinak ja byla presne takovahle vydrblina, pribrala jsem az ve dvaceti. Ale asi dvakrat jsem si na pul roku hrozne rozhodila zazivani, prave z toho cpani vseho mozneho abych pribrala, jednou jsem mela I zanet slinivky (z tucneho pravdepodobne), to bylo neprijemne. Mama se mnou sla I k par doktorum, prave I na zaklade toho, jak mi pak byvalo zle  a nikdy nezapomenu na jednoho chirurga - puvodem z Ruska a rika mi, jis, pijes, chodis na zachod? A on rika moji mame, pani mne pripada normalni, jako je hubena, ale normalni. Tak hlavne jestli ma dost energie na sport, neni casto nemocna a tak, porad ji neco podstrkujte ke svacine, na vylozene nezdrave pozor a rikejte ji, at si z toho nic nedela, ze byt hubena je moderni!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. března 2018 11:59

Lenka7717 Ten pribinacik jej môžte urobiť aj doma zmiešať tvaroh so smotanou, pridať vanilku, babán, kakao, nastruhanu čokoládu a pod. Tie kupované sú hnusné. Fakt hlavne sa snažiť zdravo. Do smoothies môžte pridávať protein, kľudne aj ochutený s mliekom banánom. Ja napríklad nemám rada kaše, ovsené vločky a pod ale teraz som našla v DM zmes pšena, pohánky s mrazom sušeným ovocím a zalievam to vanilkovým sójovým mliekom. Mňam.  No hlavne nech jej chuti, a do ničoho nenútiť.

Ja som štíhla odjakživa , pribrala som iba keď som brigadovala v McDonald's a v rámci šetrenia fin. som sa stravovala len tam pretože som na to mala zľavu ale rozhodne to nikomu nedoporucujem. A teraz po desiatich rokoch znovu kedy som zmenila prácu z veľmi stresujúcej na pohodu.

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 18. března 2018 12:42

paktofonika tak už som si istá,prečo som pribrala myslím vďaka pohode v práci.Za stres ju ale meniť nechcem,tak sa holt budem musieť začať zase hýbať.

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 18. března 2018 13:26

Lenka7717 Vím, že vás to asi trápí a možná i dceru, ale pokud není nějak přehnaně nemocná (to byl měl vědět pediatr), byla bych v klidu. K jídlu se vyjadřovat nebudu, dámy přede mnou to probraly perfektně. Ještě tu ale nezaznělo, jak je na tom dcera s pubertou a menstruací. Dnes mnohé dívky menstruují hodně brzy, nevím, jestli je to i její případ. Myslím, že to hraje velkou roli. Z vlastní zkušenosti - ve 13 letech jsem měla 164 cm a 35 kg. Řeči o vychrtlinách a o tom, jak by mi půlka tetiček nejradši ze svého sádla dala aspoň 20 kg, byly na denním pořádku, občas se hrozili i doktoři, když jsem se někde objevila, jediná rozumná byla má pediatrička, díky ní jsem nemusela do ozdravovny, vždy se jen zeptala, jestli jím, jestli se cítím ok a ne stále unavená, jestli mám energii na sport, zvládám školu, jsem schopná ráno vstávat apod. Jedla jsem normálně, jen mi nikdy nechutnaly české omáčky, knedlíky, tlusté maso bych nepozřela apod., zato jsem byla nejlepší z holek ve třídě ve všech sportech, někdy porážela i kluky a po škole pořád někde lítala, v zimě skoro každý víkend na horách. Pak mi bylo 14, tělo samo od sebe se začalo zaoblovat na "ženských místech", aniž bych nějak více jedla, určitě zapracovaly hormony, přišla menstruace a během roku jsem bez jakékoli snahy přibrala 13 kg. Myslím, že je důležité, abyste se tím ani jedna nenervovala, ono se to poddá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. března 2018 13:31

tělo samo od sebe se začalo zaoblovat na "ženských místech", aniž bych nějak více jedla, určitě zapracovaly hormony,”

- no a najednou mi zacli pro zmenu rikat at tolik nejim, ze budu tlusta

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. března 2018 13:34

Já bych teda byla velmi opatrná, nevěřila bych příliš, že si děvče stěžuje na vyhublost, při dnešním diktátu ze všech stran. Pokud bych si zakládala na vlastní vyhublosti, pro okolí přehnané, taky budu tvrdit, že bych ráda přibrala, ale nejde to, ovšem kdyby mi někdo naordinoval výkrm, bylo by zle. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 18. března 2018 16:16

tělo samo od sebe se začalo zaoblovat na "ženských místech", aniž bych nějak více jedla, určitě zapracovaly hormony,”

- no a najednou mi zacli pro zmenu rikat at tolik nejim, ze budu tlusta

- no a najednou mi zacli pro zmenu rikat at tolik nejim, ze budu tlusta

​Hehe, to nehrozilo. Ono tetičkám a babičkám to nestačilo - jen to "vypadáš jak z koncentráku" se změnilo na "no pořád bys potřebovala tak aspoň 10 kilo nahoru". My máme dost velkou část příbuzenstva obézní, tak nějak nechápou, že si někdo chce držet normální váhu.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 18. března 2018 17:43

Malenge jojo, mně když tetička z Moravy řekla, že dobře vypadám, chtělo to tak 5 kg dolů :D

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:24

MP Meri KapkaMM Luna Aranel paktofonika Karja continuity Malenge 

Všem moc děkuji za rady, co zařadit do jídelníčku. Proberu to s dcerou a zkusíme, co jí bude vyhovovat. Zkoušela pít Nutridrink, ale moc jí to nechutnalo, takže už to nekupuji. 

Mám pocit, že už má na mindrák zaděláno, štve ji, že oblečení musíme kupovat na dětském, protože ne všechny obchody mají velikost XXS. Navíc je dneska u dětí normální mít pár kilo navíc a nikdo to neřeší. Ale když někdo uvidí ji, hned to je: Ty jsi hubená! Dítěti s nadváhou nikdo při vstupu do dveří neřekne, že je tlusté.

Ještě na začátku září měla 35 kg, teď je to 32 a je to boj o každé přibrané deko. Měsíc přibírá půl kila, pak přijde nějaký stres a hned je kilo dole. Menstruaci měla naposledy někdy před dvěma lety, když vážila 40kg. 

Jsem z toho špatná, protože vidím, jak jí ta váha jde pomalu, ale jistě dolů. Jinak je ale zdravá, sportuje, výborně se učí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:28

Lenka7717 pokud zhubla 8kg, přišla o menses.. tak to mi připadá docela vážný. to bych řešila s lékařem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:30

Lenka7717 Nechci nejt hnusna, ale tohle je otazka a vec lekare, ne fora na netu s dotazem na kaloricky bomby

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:31

Mutziputzi 

Tak samozřejmě, že mě taky napadlo, jestli to všechno není trochu jinak, ale ona jí, není to tak, že by odmítala potravu. Věřím ji, že to chce změnit, ale ta váha vzdoruje všem snahám.