"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:00

continuity S tím vyjížděním to pochopit dokážu, ale s tím, že někdo zaparkuje tak, že do auta vedle nejde nastoupit, už ne. Krom normy a čáry na silnici by měla fungovat i nějaká osobní zodpovědnost, tak přece když vidím, že způsobím to, že do auta vedle nepůjde nastoupit, tak tam nezaparkuju.


bublifuk Jasný, to je druhej extrém, stejně bezohlednej.

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:08

Zina

Já vycházím z premisy, že když já vystoupím, tak ten druhý nějak nastoupí. Úplně hubená totiž nejsem. Jen je to potřeba vzít proti sobě, aby byly dveře spolujezdců u sebe. Že tam zbyde 15cm škvíra snad tolik nevadí, řidič povyjede a nastoupí zbytek.

Ono se ti totiž může stát nejenom v Praze u nakupaku, kde opravdu většinou stačí popojet, ale třeba v apartmanovem domě někde na horách, kde parkovat mimo budovu vůbec nelze. A co pak?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:14

continuity jo, dávat mimino skvirou do sedačky je lahůdka

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:33

Potrefenáhusa na to zrovna potřebuješ otevřít dveře prakticky na plno. To se fakt na sídlišti nepoštěstí. Takže mimino necháš na chodníku a vyjedeš. Ani jako těhotná jsem se kolikrát nenasoukala

Online notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:38
Reakce na Myrtila:

Zina To mi připomnělo, jak mi vyprávěl kamarád, jak se cpal na parkovací místo podélně, byla dvě za sebou a bylo to sloupek - volné místo - zaparkované auto a před ním konec parkoviště, takže volný odjezd. Cpal se tam po centimetrech a vedle na chodníku stál chlápek a pozoroval ho. A když doparkoval a vystoupil, týpek mu zatleskal, nastoupil do toho auta před ním a odjel

​Stalo se mi něco podobného. Parkovala jsem podélně u Dětské nemocnice. Moc místa mezi dvěma auty nebylo, ale vlezla jsem se celkem v pohodě. Tam je člověk rád za jakékoliv místo, parkovaní je tam katastrofa. Když jsme se s dcerou vrátili, za mnou stálo jiné auto, ale úplně nalepené na mé spz a měla jsem jen málo místa před sebou. Nešlo vyjet jinak, než dávat plný rejd kol a couváním a najížděním dopředu se z toho po centimetrech vysoukávat. Vždycky jsem popojela co to dalo, takže jsem se opřela buď o to auto přede mnou nebo za mnou. Fakt jemně. Na chodníku stál chlap a sledoval mě, najednou bušení na střechu auta a křik "Vy mi bouráte do auta! Okamžitě přestaňte!". Mu říkám "Do auta vám nebouráma, jen se o něj vždycky jemně opřu. Jak jinak z toho mám vyjet?" on, že neví, ale mám toho okamžitě nechat. Tak jsem to okýnko zase vytáhla, pokračovala a asi na šestý dopředu/dozadu jsem vyjela. Doma to líčím muži a on mi říká, proč jsem mu neřekla, ať mi teda uhne, když stojí úplně za mnou. Mě to vůbec nenapadalo!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:38

Evaeva teď už naplno nepotrebuju, ale 15cm skvirou to furt nedám 

Online Kan
Avatar
7054 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:41

Evaeva I senior, který má dvě berle a potřebuje asistenci musí mít dveře hodně dokořán. ZPP průkazka a označené auto nic neřeší, jelikož je na místech invalidů plno. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 11:44

Kan pak mu právě musí někdo vyjet 

Offline Myrtila
Avatar
3025 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:00

notna A že to nenapadlo toho chlápka, co? Asi mu na tom autě zas až tak nezáleželo

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:11

Potrefenáhusa

Já na to koukám z perspektivy pražského sídliště. když necháš u každého auta půl metru místa, aby se tam vešlo případné mimino, tak se počet míst sníží na 2/3. Situace u nás je momentálně taková, že lidi parkují na chodnících a před popelnicemi, případně občas tak, že někdo nevyjede vůbec. Takže tak 2x měsíčně nám nevyvezou popelnice a všichni se modlímé, aby někde nehořelo. To mě třeba sere mnohem víc. 

Dokud tady nebude systém jak v Tokiu: auto si můžeš koupit, když prokazes, že máš pro něj parkování, tak to nemá řešení. My máme třeba garáž, ale 400m od domu po schodech a občas před tím barákem zaparkovat prostě potřebuji, takže i to je řešení jenom částečné a navíc těch garáží není dost. Není to otázka popojet do vedlejší ulice, vypadá tak celá čtvrť. 

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:13
Reakce na Kan:

Evaeva I senior, který má dvě berle a potřebuje asistenci musí mít dveře hodně dokořán. ZPP průkazka a označené auto nic neřeší, jelikož je na místech invalidů plno. 

​Tak mu ten, kdo ho veze, prostě povyjede a pak může nastupovat. V ty naší slepý ulici každý může počkat. 

Pokud někdo s berlema řídí sám, většinou nějaké ZTP má a může si koupit vyhrazené místo, ta jsou širší a každý to respektuje. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:25
Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:25

continuity Já ale od začátku píšu o případu, kdy nemůže nastoupit řidič. To, že ty jako řidič vystoupíš, přece nic nevypovídá o tom, že řidič auta vedle tebe dokáže nastoupit (pokud teda nemáte každej volant na jiný straně :-). Spolujezdce jsem vůbec neřešila, tomu řidič povyjede a má to vyřešeno.

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:35

Zina to jsem psala už v tom příspěvku, že stačí postavit auta čumáky naproti sobě. Pak jsou volanty ve stejné mezeře. Občas to i tak může být problém, když auta nestojí úplně rovně, ale řekněme, že menší. 

Já osobně se teda přes spolujezdce klidně vysoukam. Nějaké extra potěšení mi to nezpůsobuje, ale ani nějak mimořádně mě to nedere. Klidně tak zaparkuji sebe, třeba u zdi. 

Třeba dálnici bych při nenadálé události nikdy nevystupovala vlevo, tak to beru jako trénink. 

Online Kan
Avatar
7054 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:40

continuity Ano, povyjede, vyleze, pomůže do auta a frčíme. :D

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:44

continuity pro auto parkování mám, ale když jedu na poštu, kde je parkoviště společně s Albertem na 3 hodiny (nestojí tam domorodci trvale), kolikrát mám taky problém slušně to postavit, ta místa jsou prostě úzká. A když si rezident někde v ulicích zaplatí parkování, taky prokáže, že místo má, a návštěvník místo nenajde. S berlema si místo zaplatíš u domu, u nákupáku těžko. Chce to taky trochu ohleduplnosti, i když občas je to fakt těžké.

Jednou bylo na parkovišti u pošty pár aut, všude plno místa, tak jsem parkování moc neřešila a stála těsně u lajny z jedné strany. Po příchodu zpátky bylo vedle mě natěsno narvané jiné auto a jeho řidič si to fotil. O 20 m dál bylo vedle sebe asi 5 prázdných míst. Tomu chlapovi jsem říkala, ať minutu počká, že odjedu a bude mít místa dost, mlčel a fotil dál. Tak teď asi někde visím jako příklad bezohledného idiota, který neumí zaparkovat. 

Online Kan
Avatar
7054 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:51

Kokoska Tyto fb stránky, Parkuj jako debil, miluju! Já tam teda nikdy nepřispívám, ale už jsem se tam ocitla. Parkovala jsem v Třebíči u strého hřbitova a ti, kvůli kterým jsem parkovala na blbečka odjeli :D takže moje auto šejdrem. 

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 12:53

Kan jo, to taky miluju, když se kvůli okolním autům postavím blbě a po příchodu k autu jsem tam sama.

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 13:17

Kokoska u nakupaku jsou vždy místa pro invalidy. Takže kdo si to může zaplatit u domu (podmínka je ZTP), u nakupaku je v pohodě. 

Jinak ten poplatek za rezidenční parkování je poplatek za právo hledat parkovací místo, není to žádná garance ničeho. Zaplacený ho tady mají všichni. 

Já si myslím, že by to mělo být dražší, ale ty hřibovité pohádky o tom, o kolik je to levnější než parkování na pronajmutem miste v garáži a jak na to město doplácí, jsou taky pěkná demagogie. 

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 13:23
Reakce na Kan:

Kokoska Tyto fb stránky, Parkuj jako debil, miluju! Já tam teda nikdy nepřispívám, ale už jsem se tam ocitla. Parkovala jsem v Třebíči u strého hřbitova a ti, kvůli kterým jsem parkovala na blbečka odjeli :D takže moje auto šejdrem. 

​Naše správkyně fb stránky už tyhle příspěvky maže. Právě kvůli tomuto. Sklenice protekla, když nějakého chudáka hejtili, když podélné zastavit 1,5m od začátku toho pasu. A ono nakonec vysvitlo, že tam stála motorka. 

Nechává už jenom ty, když to opravdu někdo postavil tak, že zablokoval auto za sebou. A ono se ukazuje,že jsou to pořád dokola ti stejní lidé.