"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 26. března 2024 07:44

Tak už vím, proč mnouka v koupelně. Čůrá do vany. Přemýšlela jsem, co to může být. Má nějakou vyrážku na uších, jsme objednání k veterináři. Občas, když byla na záchodě, ta druhá na ni před záchodem čekala a vrčela na ni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2024 07:57

tv mas dve kocky a jeden zachod?! to nee

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 26. března 2024 08:17

tv mas dve kocky a jeden zachod?! to nee

​Rok a čtvrt normálně fungovaly s jedním záchodem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2024 08:30

tvcas poridit druhy. u nas se kocuri zpocatku taky bezmezne milovali, no po case ten tlustsi malyho trochu sikanuje. vekem se to akorat zhorsi

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. března 2024 08:52

viktorka_od splavu ségra má dvě kočky a jeden záchod roky

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. března 2024 09:49

tv normálně se doporučuje počet záchodů = počet koček plus jeden navíc. My teda máme čtyři kočky a momentálně tři záchody, což zatím stačí. Ale ono se u koček opravdu může stát cokoli, a zabraňování možnosti jít za wecko je jedním ze způsobů, jak si kočky dávají najevo nadřazenost. Takže bych fakt o druhém uvažovala (jedna kočka dva záchody neuhlídá). Jakmile je kočka ve stresu, může to mít blbé následky, nemoci a tak. Veterina je super začátek, protože většina problémů s vyprazdňováním se mimo WC má kořeny v nemoci kočky.

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 26. března 2024 10:27
Reakce na Garfie:

tv Mojí kočce vadilo, když nebyl záchod perfektně čistý. 

​Taky mám doma kocoura kvalitare/perfekcionistu. Teď už to dlouho neudělal, ale dřív....pokud nebyla čistota záchodku uspokojující, šel do koše s čistým prádlem....

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 26. března 2024 10:38

viktorka_od splavu Torrah sambo teda říkal, že to chce pořídit ještě jeden, já si teda tukala na čelo a koukám, že to asi opravdu není nic neobvyklého. Ale nejdříve ta veterina, už zítra. A ne, že by ji nechtěla ta druhá pustit na záchod, ale občas na ni čekala před záchodem a spíš ji nechtěla pustit ven a vrcely na sebe.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2024 10:48

tv no, tak stres mas vysvetleny. tak at to na te veterine neni nic vazneho a staci novy zachod:-)

Offline Mohučanka
Avatar
6409 příspěvků moje polička 26. března 2024 11:05

tv taky myslím, že je to tím počtem záchodů, my máme na dvě kočky 4 záchody (kocour je o 3 kila těžší a rád šikanuje). 

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 26. března 2024 11:27

tv slyšela jsem dva záchody na jednu kočku...

Tchyně má teda pro kocoura dva.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 26. března 2024 12:12

Vyreseno.

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 26. března 2024 13:41

15 let máme 2 kočky a 1 záchod a cajk. 

Offline Samantha
Avatar
1816 příspěvků moje polička 26. března 2024 14:05

Catherinne tvoje kočky jsou ale víly

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 26. března 2024 15:34
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. března 2024 18:55
Reakce na Catherinne:

15 let máme 2 kočky a 1 záchod a cajk. 

​my máme "trojčata" - tři koťata (no dnes už jsou to dospělé kočky) z jednoho vrhu. A pak o hodně starší jednu kočku. Trojčata fungujou bez problémů, ale mezi nimi a tou starší jsou různé rozepře. Ono že to funguje v některých domácnostech je klidně možné, ale je mnohem víc domácností, kde by to takhle prostě fungovat nemohlo. Kočky nejsou smečková zvířata, ale samotáři, a občas to dokážou dotáhnout do dokonalosti. Stačilo by, kdybys k těm svým dvěma měla začlenit další a viděla bys, jak komplikované to je. Ty naše trojčata se s tou starší "sžívaly" půl roku, kdy ona nechtěla domů, bydlela na dvoře (bylo léto, tak to nevadilo), a když se ochladilo, bivakovala na patře v ložnici a nechtěla je ani vidět. Koťata přišla v květnu a v prosinci se stalo poprvé, že jsme viděli všechny čtyři v jedné místnosti... A vím, že někdy se to nepovedlo vůbec a některé kočky prostě žily odděleně v patrech domu a když se potkaly, došlo ke rvačce...

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 26. března 2024 19:02

Tyjo teda zlatý pes

Offline Mrakoplas
Avatar
8858 příspěvků moje polička 26. března 2024 22:09

Prosim vas ako sedia velkosti nohavic v zare? Myslim nohavice volnejsieho strihu, nie dziny. Vacsinou nosim S, v cos mam 34, v reserved 38..

Mozem ist do 36? Nechcem to mat ako modelky, co maju oblecene evidentne o dve cisla vacsie gate zvesene na pol zrde, ale ani natesno.

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 26. března 2024 23:50

Torrah jasně, vaše situace je úplně jiná než naše. Už jen ten věkový rozdíl. A čtyři jsou něco úplně jiného.

My měli kočkolit navíc v krabici asi dva týdny po tom, když jsme si vzali Ebby. Aby ji Áďa neodháněla, ale jen co se daly dohromady, jeden fakt stačil. Vybíráme 2x denně. 

Nedovedu si představit v našem bytě tři záchody. Budu se modlit ať to takhle zvládáme a ke všem starostem neřešíme ještě záchodky. 

Offline slniecko admin
Avatar
17621 příspěvků moje polička 27. března 2024 00:12

Prosím, nemáte niekto niektoré z týchto šiat? A ak áno, skúšali ste ich prať? Totiž, normálne všetko periem, prežije-prežije, neprežije-nebolo mi súdené, ale tieto dvoje mám strašne rada. Ale chodiť s tým do čistiarne je otrava.