"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:02

Sweet Potato tak to jsem v hajzlu..

Offline Tabea
Avatar
4683 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:09

Nevíte, jestli UA auto potřebuje v ČR dálniční známku? Našla jsem jen něco z března, že osobní auta jsou na cestě do bezpečí osvobozena. 
Kamarádi měli doma UA maminku s 2 holčičkama. Zítra jedou zpátky do vesnice u Kyjeva přes Prahu, Krakov, Lvov. Tak koukám, jestli jí mám koupit známku, nebo můžou jet jen tak. 

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:09

Dadoono uprimne nejlepsi to bylo jeste v devadesatkach u vekslaku.

Ja se za tech x let navymenovala penez az hafo a vzdycky vedla smenarna,uprimne me odpoved continuity prekvapila.

Bankovni prevod je fajn,ale menit v bance,no nevim uz dlouho jsem diky kartam nemenila.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:35

Dadoo 

Chodím tam, kde je nejlepší kurz, takže taky směnárna. Roky to byla Exchange v pasáži Paláce Koruna dole na Václaváku/Na Příkopě, ale teď jsem, pravda, dva roky nikde nebyla...

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 03. července 2022 21:44

Tabea Jo, škoda, po laparoskopii se to asi i hojí trochu líp. Každopádně zítra se snad na vizitě něco dozví. Škoda léta teda, sportovních plánů jsme měli dost, ale hlavně, že jsme to chytli včas. Díky parfumanii jsem ho strašila slepákem, i když tvrdil, že to určitě slepák není, když ho bolí celý břicho.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 03. července 2022 22:06

Zarinya

No teď koukám, že moje banka během COVIDu směnárenske sluzby zrušila. Lze vybrat z vlastního účtu v cizí měně, ale je tam poplatek jedno procento.

když já se do směnárny trochu bojím. Já mám pocit, že tady je co chvíli nějaký problém, s kurzem, s poplatky, nebo s falešnými bankovkami. Možná je to nějaký předsudek. 

Budu shánět koncem týdne zlotý, protože jsem na to v Praze zapomnela. no asi nakonec vyberu v Polsku v bankomatu, zas té hotovosti doufám tolik nebudu potřebovat. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. července 2022 23:02

luciole dekuju, nejsem z Prahy.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2022 23:04

Dadoo kam do Turecka jedes?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. července 2022 00:59

Antje Městečko Turgutreis, nedaleko Bodrum, Egejska riviéra.. Jedeme s SunEclipse

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 04. července 2022 06:45

Zu procházky v pohodě, otázka je, kolik snese, tělo je po operaci unavený. Tohle má každej jinak.

A dietu bych směřovala k měkkým jídlům: kaše, haše, knedlík+omáčka

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:17

Prosím, potřebovala bych nějaký článek, text, studii o tom, proč nejíst jídlo v KFC nebo v jiných fast foodech. Mělo by to být opřené o fakta, spíše odborný text. Díky :-)

Offline stes
Avatar
7358 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:36

Dadoo ja vzdycky jedine ve smenarne a eura v T. berou vazne vsude...i ve vnitrozemi

Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:13

continuity Já se taky do směnárny bojím a jelikož jsme měli před týdnem v tržbě neplatnou pětistovku, spoléhám na banku tak nějak víc.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. července 2022 09:18

Dost blbý dotaz. 

Kontrolovali jste si platnost hotovosti, teď jak přestaly platit některé bankovky? 

Co se s tím dá dělat? Výměna v bance? Kterékoli? 

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:18

999 a potřebuješ to z hľadiska výživy nebo životního prostředí.

Co se týče faktů, tak mě stačil ten jejich papírový jídelní lístek, který dávali na tácek. Ty nutriční hodnoty jsou šílené, dá se to ztáhnout, ale mě na mobilu některé PDF nejdou ztahovat. Když si dáš nějaké kaloricky přiměřené jídlo, máš zas hlad. 

Tady se autorka pokoušela stvořit nějaký vyvážený jídelníček. Ze se takto stravovat nedá je jasné hned. 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://is.muni.cz/th/m97yz/BP.pdf&ved=2ahUKEwiCtLfY1t74AhVIg_0HHXA5BVcQFnoECBkQAQ&usg=AOvVaw2hKmAkO1IhfuWzf-indowp

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:21

Mha pokud se ptáš na tuto poslední várku, tak nějakou dobu to mění banky, myslím rok, pak už jenom ČNB. 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:38

continuity Díky, potřebuju to z hlediska výživy. Ty nutriční hodnoty jsou hrozné. Ještě bych potřebovala potvrdit moji domněnku, že ty jednotlivé potraviny jsou v podstatě amarouny :-). Nemyslím si, že by v tom byly nějaké bakterie nebo plísně, na to si dávají pozor, ale aby toho dosáhli, musí ty potraviny nějak chemicky upravit.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:52

999 ne, nic chemicky upraveneho tam neni, maji to vse peclive balene a dobre skladovane. ale spotreba tuku na smazeni je neuveritelna. ditko tam pracuje, takze mam trochu prehled.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 04. července 2022 10:07

999 to ani ne, oni dost berou z lokálních zdrojů. 

Vyslovený chemický odpad jsou akorát ty postmixove coly a fanty, třeba kafe mají v kavárnách výslovně solidní a používali mlíko Barista, které má nejvíc tuku z těch běžných mlék do kafe. 

Je asi jedno jestli si koupíš TexMex tortily v samosce nebo ti do ní u maca zabalí wrap. Co není jedno je, co si do toho dáš. 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 04. července 2022 10:13

viktorka_od splavu continuity Já právě viděla ta baleni v igelitech a říkala jsem si, že to musí nějak upravovat, aby jim to vydrželo čerstvé. Trochu mi to připomnělo, že jsem našla v lednici halloumi, které tam nechala dcera, tak jsem to chtěla vyhodit, protože tam bylo týden a ono má datum spotřeby 23.3. 2023 :-).