"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 01. července 2022 20:37

Tak Betty ja cekam na implantat uz vic jak rok. Po vytrzeni praskleho korene se nevytvorila spravne kost a prvni implantat se neprihojil, druhy pokus je v behu a na konci cervence se ukaze, jestli to vyslo. Od vytrzeni k prvni implantaci to byly asi 3 mesice. Po zavedeni implantatu jsem cekala dalsi mesice nez tam nasrouboval zubar vlastni zub. Pokud mas diru na viditelnem miste muzes se zeptat na provizorni zub. V kazdem pripade se kost musi kompletne vyhojit. Drzim palce.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 20:43

Ginger Opravdu blbý dotaz - pokud se, jak uvádíš, první implantát nepřihojil, musela jsi druhý pokus znovu cele zaplatit? Už rok o implantátu uvažuji, bojím se do toho jít - po vytrženém zubu jsem měla problémy více než měsíc, brala jsem dvoje ATB, chodila dva týdny denně na čištění.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:11

Hanka H ten druhy pokus bere doktor jako reklamaci a neplatim nic. Celkova suma bude jako za jeden implantat. Ani jsem o tom se zubarem nemusela diskutovat, navrhl toto reseni sam. Jedina platba navic byla za nejakou hmotu, kterou vlozil do diry po korenu, ktera ma stimulovat rust kostni tkane.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:13

Hanka H Měl by to posoudit zubař, který do dásní umisťuje trn, na který se ten implantát šroubuje. U nas to dělají dva. A ten, který vsazuje ten trn, tak dělá nekolik snímků, zda už se to "usadilo".

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:14

Ginger Díky za vysvětlení! Máš tedy štěstí na zubaře - ten můj se v tomto směru vyjádřil tak že pokud se implantát neujme, mám smolíka, a celé si to musím zapalatit znovu.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:16

černá káva Já z toho svého mám takový pocit, že prostě se snaží z pacientů dostat co nejvíce peněz.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:20

Hanka H To je blbý. Tak u nas naopak, kdyby ta dáseň nebyla v pořádku, tak do toho nejdou. A jednou za rok mi to kontroluji.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:23

Hanka H tak to bych sla jinam. Na zubare mam fakt stesti a uz k nemu chodime cela rodina. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:26

Ginger Už k němu chodím víc jak pětadvacet let, oceňuji, že je ve svém oboru velmi dobrý, ale monohkrát jsem se setkala s tím, že si za vše účtuje mnohem více než kolegové ve srovnatelné lokalitě. 

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:33

Hanka H je to proste dilema. Bohuzel ti nikdo dopredu nerekne, zda to dopadne dobre nebo ne. Zas bych necekala moc dlouho. S vyssim vekem se vse hoji dele.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:35

Ginger Dávám si závazek, že koncem léta to začnu řešit. Teď mám obavy, že horko by jakémukoliv zásahu v dutině ústní nemuselo svědčit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:37

Hanka H já jdu teda na implantát uplně jinam než ke svému běžnému zubaři - jako neže bych mu nevěřila ale vocaď pocaď  určitě jich nedělá denně tolik jako na klinice kde se na to specializují

Tak Betty šupem pro další atb, a určitě ne na 3 dny

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:40

viktorka_od splavu Taky řešení, ale nebude to ten dosavadní zubař brát jako vyjádření nedůvěry?I když jsou to tvoje zuby, což?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:51

Hanka H to teda fakt neni můj problém

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:54

Hanka H já jdu teda na implantát uplně jinam než ke svému běžnému zubaři - jako neže bych mu nevěřila ale vocaď pocaď  určitě jich nedělá denně tolik jako na klinice kde se na to specializují

​Přesně tak.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. července 2022 21:56

viktorka_od splavu černá káva Teď jste mě inspirovaly - podívám se, jestli tady v Plzni něco takového neexistuje. A budu muset asi začít šetřit - ceny u dentistů šly oproti loňsku strašně nahoru.

Online Vilemina
Avatar
2262 příspěvků moje polička 02. července 2022 00:00

Můžu přeskočit vaše zuby? Jen se chci zeptat, musím teď brát kortikoidy, usilovně se snažím dodržovat životosprávu, zatím nepribiram, ale začíná mi otekat obličej, zmizí to po léčbě(do září zatím)? Všichni mě ujišťují, že to je v pohodě, ale já se cítím ve velké nepohodě...i u vědomí toho, co probíhá v ostatních vláknech, že je to banalita.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 02. července 2022 00:13

Vilemina banalita to určitě není a nemyslím že by pomohlo se tím nějak obelhávat - ale to "přibírání" nemá nic se stravou, jídlem, životním stylem... prostě nic co bys mohla ovlivnit nebo tomu byla nějak na vině - ber to tak, jako by vlivem prášků ti třeba zezelenaly vlasy, se to musí stát aby to zabralo ale rozhodně to neovlivníš ty svým chováním. holt ti léky nějak dočasně pozmění vzhled, ale to je vše - tebe to nezmění

Online Vilemina
Avatar
2262 příspěvků moje polička 02. července 2022 00:24

viktorka_od splavu já vím, ale jen jsem chtěla povrchně vědět, zda se vrátím do normálu(jinak jo, evidentně léčba zabírá a jsem za to vděčná), jen jsem dneska nějak litostiva a potřebovala jsem si postěžovat...mi nikdy nic nebylo a poslední půlrok stojí vysloveně za h...ale dosti pesimismu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 02. července 2022 00:27

Vilemina to mě mrzí moc - a ráda bych ti to potvrdila, ale nevím. určitě jsou tu zkušené ženy které ví a potěší