"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:32

Dadoo viktorka spíš myslela, že neházet do odpadu / vylejt

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:35

Dadoo sera na rasy funguji (tohle konkretni neznam), ale stejne pri natoceni a barve budes muset pouzivat rasenku, odlicovat atd. Prodlouzene rasy jsou bez prace. Akorat uvazuj, zda budes mit spolehlivou kosmeticku, zda te vezme v lockdownu atd, protoze pro me jsou 3 tydny max a zbytky prodlouzenych + rasenka je peklo nejvetsi (ja nastesti zazila jen loni na jare..). A taky ne kazda kosmeticka to udela dobre a hezky, nez to zkusis, tak moc nevis. I hezky vypadajici nenapadne prodlouzeni u kamosky bylo ve skutecnosti strasne dopatlany a jeji rasy dost utrpely (docasne).

Jsem te moc nenalakala, co..?!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:35

moora on léky někdo nevrací do lékárny ale někde vyhazuje nebo vylévá??

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:40

Pavlena nenalákala Já na tuhle slyšela dobré recenza. Navíc je to naše absolventka. Certifikovaná kosmetička.

právě kvůli řasence je chci. Řasenku jsem nepoužila už víc než rok, od začátku prvního loňského lockdownu a už ji ani používat nechci.

Já kolikrát viděla ve škole strašný hrůzy. Holky si zájemně dělaly řasy.. vypadalo to, jak zubní kartáček podélně rozpůlený a nalepený.

Já to prostě asi vzkouším. než přijede dcera se sérem, budu mít jasno

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:46

Dadoo tak to nejhorší, co se může stát je, že to sundáš... Důležité je, aby nebyly řasy poslepovaný mezi sebou, což fakt odhalí jen nositelka (viz ta moje kámoška, řasy prodloužené jen kraťoučkýma a jemnýma, vypadalo to úplně přirozeně, ale ve skutečnosti strašná paseka...). To, že někdo dělá smetáky je už úplně blbě, no...

Jo a zjisti si, některý séra se dají používat i na prodloužený, že pak tolik netrpí. Ale na mě to teda má zároveň efekt, že řasy rostou a častěji se obměňují, což při prodloužených úplně nechceš..

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 13:48

Zrovna včera jsem viděla takovej smeták doplněnej obočím jako nakresleným lihovkou, dramatická vlnka, a mrtvolně bledým makeupem, že jsem se fakt trochu lekla...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46131 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 14:18

moora ani ne. myslela jsem schovat. i expirovany klidne, pokud je dobre skladovane, tak tam je nejaka rezerva (ne deset let ale treba pul roku:-) on se pak clovek bije do hlavy treba kdyz rozboli ten zub a zjisti ze ma tak akorat paralen

Online crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:00

whiskas Teda nechat zub "otevřený" a zakrývat vatou na jídlo to jsem snad už tak 20 let neslyšela. To se nechávalo, když tam byl hnisavý zánět. 

Myslím, že v současné době je to non lege artis.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:25

crazydaisy Já se hlásím, že mi to v létě na pohotovosti udělali taky tak (ale taky to teda hnisalo jak blázen). když jsem šla o pár dní později k pořádnýmu zubaři, tak mi napsal antibiotika (a samozřejmě pečlivě pročistil, že jsem viděla všechny svatý), řekl, že to taky radši ještě nechá aspoň tejden otevřený a ať praktikuju ten trik s vatou a snažím se ten hnis co nejvíc odsávat. Teprve při další návštěvě a dalším čištění mi dal takovou tu provizorní plombu, ale spolu s ní i instrukce, že kdyby se to přes víkend zhoršilo, tak buď vydolovat tu provizorní plombu sama párátkem, nebo znovu zajet na pohotovost.(No, nakonec byl kompromis, párátkem to doma nešlo, ale čalounickou jehlou už jo). Takže celkem jsem to měla takhle otevřený skoro tři tejdny. Teprve pak to přestalo blbnout a po dalším důkladným vyčištění to moh celý trvale dovyspravit. 

@whiskas Tý vaty se neboj, já jsem celkem levá, ale bylo to v pohodě, největší problém byl na začátku vychytat, jak velkej kus jí použít, samotný zandavání a vyndavání bylo bez problémů. 

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:37

Ježíšmarjá, nestrašte mě tady. Já, minulý týden bolest zubů, šílená, půlka hlavy jak ve svěráku. Doktorka tedy tipla který zlobí a prý vypadá to, že je mrtvý, tak něco vyvrtala a dala nějakou vložku aby se jako umrtvil. Zub bolí pořád ale Ibalgin to jistí  a v pohodě. Zítra na vyčištění kanálků a tak a doufám že už bude hotovo a vy ted se třema týdnama a otevřený zub a vubec

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:35

rysamona Klid . Já to pochopila tak, že každý lékař volí jiný postup. 

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:42

crazydaisy Já se v tom nevyznám, tak jsem neprotestovala. 

Prosperina Děkuji za uklidnění, ale přiznám se, že další komentáře mě nutí se zamyslet. Ale musím prostě zubařce důvěřovat, že ví, co dělá.

Při dnešním odvrtání konstatovala, že je zub mrtvý - což potvrdilo "šťourání" do kanálků. Bolest pod tou provizorní plombou prý byla způsobena procesem "odumírání" zubu, necituji ... Zub mi vyčistila (včetně manuálního pročištění kanálků  + vstříknutí dezinfekce) a prý bude lepší jej nechat chvíli být, viz můj předchozí komentář.

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 21:13

whiskas no jenže já na ten zub teď koukala a mám tam váček

Tady se fakt chytí vsechnotak uvidím zítra.

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 21:21

rysamona To mě mrzí ... Hele, já mám dole vlevo váček a nahoře vpravo díru. A teď si stěžuj .

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 21:26

whiskas dobře vedeš, já mám jenom váček

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 21:29

rysamona A teď hlavní bod: dobrého zubaře máš? Zdá se, že já bych měla co nejdříve změnit lokál .

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 22:55

whiskas já mám tedy výbornou zubařku. Takže jsem zvědavá jaký bude další postup. Když jsem tam minulý týden přišla tak slyším jak říká sestřičce"co jí tam bolí? O zuby pečuje, chrup sanovaný." Tak mě vlastně potěšila. Sice není zdarma, ale drahá rozhodně taky ne. A jako bonus se tam nečeká. I teď, když jsem tam doklusala akutně bez objednání tak sestřička povídá že musím počkat. Já že je to samozřejmé a předpokládala jsem minimálně hodinu. Tak jsem čekala přesně 7minut

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 23:44

rysamona tak to gratuluju. Zdarma snad už není žádný zubař, myslím. Moje zubařka je fajn, ale nemá ty nejmodernější vychytávky pro ošetření (např. ty kanálky ...). Takže budu muset jinam. Jen nevím, jak to funguje s "přeregistrací". Jestli se musím od té současné odhlásit a hlavně, pustí-li se někdo do "rozdělané" práce. 

Držím palce, ať tě zub nebolí .

Online Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 07:20

whiskas my menili zubare predloni a normalne jsem nas u ni zaregistrovala a hotovo. Nikde se odhlasovat nemusis. Rozdelanou praci asi jak ktery zubar. Treba segra sla k novemu s uplne rozvrtanou pusou a cele ji to daval dokupy (taky to neco stalo...:))

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 08:35

Lamicka díky.