"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 09:44

whiskas Tak už to mám za sebou, půl hodiny i s umrtvenímdr. Tedy říkala že ji to taky překvapilo. Žádné vychytávky tedy nepoužila,byl rentgen, použila nějaký měřáček pak vyčistila, vydezinfikovala a vyplnila. Tak jsem zvědavá, prý by to už bolet nemělo.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 09:54

rysamona gratuluju a ať už je zub v pořádku .

To čištění ti tedy dělala ručně, žádné přístrojové vychytávky?  

A trochu ti závidím, že už to máš za sebou .

Offline rysamona
Avatar
854 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 14:36

whiskas jo ručně. Právě říkala, že někdy je nutno vrtat, sekat apod.(ani si nechci predstavovat) ale byla to pětka, ta asi nemá takové náročné kořeny. A výhra to bude až zítra(doufám) teď je to ještě cítit. Ale zkouším bez prášků. Tak taky držím palce na co nejrychlejší a nejméně bolestný průběh.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 20:08

rysamona Díky :-).

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 21:30

whiskas Já si na toho svýho zubaře nestěžuju, jsem fakt ráda, že ho mám, a dal si s tím hodně práce (a jak měl tou dobou docela plno, tak tam kvůli mě se sestřičkou zůstávali i po pracovní době), na tom pečlivým čištění strávil pokaždý přes hodinu - prostě v tom byl rozjetej velkej zánět a ten ze dne na den neodešel. Mně to navíc chytlo na dovolený, pak se to tak nějak samo zklidnilo, a když jsem přiela domů, bylo potřeba řešit spíš věci kolem tátový chemoterapie a dalších onkovyšetření, tak jsem to tak nějak vytěsňovala, navíc jsem se při tom lítání na onkologii s tátou (bez mýho doprovodu by to nedal, máma by ho neudržela a cizí lidi jsem do toho kvůli možnýmu nakažení covidem tahat nechtěla) k zubaři moc nehrnula. A ještě k tomu  jsem potřebovala odevzdat nějakou práci... Navíc jsem podobný pobolívání stejnýho zubu měla i rok předtím a na to stačila dentální hygiena a seškrábnutí zvlášť urputnýho zubního kamene na blbým místě, a pak byl zase na rok pokoj - tak jsem si s tím moc nedělala hlavu a říkala si, že to ještě pár dní počká, když mám jít stejně asi za dva tejdny na prevenci... Holt nižší práh bolesti není vždycky výhra. No a pak se mi to těsně po absolvování celýho toho kolečka tátovejch onkopochůzek a odeslání tý práce v rozmezí asi tří hodin rozbolelo fakt fest a ksicht jsem měla jak poloviční křeček, takže ta pohotovost byla jasná, skoro jsem v tu chvíli doufala, že mi ten zub rovnou vyrvou, klidně bez umrtvení, jenom ať už mám pokoj. Takže jsem se fakt nedivila, že se to pak nespravilo za tejden.

Ale abych napsala i něco radostnějšího, tak dneska jsem svého pana zubeře navštívila po cca 6 měsících znova na prevenčku - a po důkladným prohlídnutí a zrentgenování jsem byla uznána schopna bez vady. Tak kdyby se chtěl někdo nakazit tímhle...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:20

Prosím, prosím, neviete mi poradiť, čím zachrániť gate? Sú to origo Levi's, nie je to úplne riflovina, skôr taká hebká látka...dcérine obľúbené.

Takže si samozrejme na nich spravila zelené koleno, tak som ich na noc namočila, ráno šupla do pračky a....no zelené koleno vyšlo, ale zistila som, že tá kožená ceduľka pustila farbu:

Čo s tým?

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:35

Prosperina Moc děkuji a oceňuji tak detailní popis průběhu léčby. Je jasné, že u tebe šlo o řadu dalších okolností, které zřejmě způsobily popsaný typ léčby. Mimochodem, muselo to být velmi vyčerpávající. Hlavně, že dnešní návštěva potvrdila, že je vše v pořádku :-).

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 23:04

slniecko já teď všechno čistím sanytolem na skvrny, sypkým v prášku. Nevím, co je to za chemii, ale poradí si i se starými skvrnami. Když ne napoprvé, tak postupně se to opere.

Kalhoty bych namočila, fleky zasypala a mírně zapracovala prášek. Nechat chvíli, fakt jen chvíli působit a pak hodit do pračky normálně vyprat. Přidávám pak i dávku toho zázraku do zásobníku na prášek.

Na jedno flekate pyžamo jsem zapomněla, nechala to zasypane několik hodin a trochu to vybledlo barvu. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 08:29

Rychlý dotaz nejen na majitele psů.

Růža je ještě štěně a tak nemá náhubek. Bude problém v Praze v tramvaji? Chceme na výlet do Prahy. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 08:43

whiskas Diky! A omlouvam se za ukecanost, vlastne jsem tim chtela hlavne rict, ze i lecba, ktera se muze jevit jako predpotopni, muze vest k dobremu cili. A u Tebe se to podchytilo hned, tak to to taky bude daleko driv zase dobry.

Offline Zina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 08:46

Dadoo Když nebude ve schráně, tzn. třeba i v nějaký tašce, musí mít nahubek. Většinou to řidiči hlídají. Třeba budeš mít štěstí, já bych ho ale v nějakým zooshopu někde na kraji Prahy koupila, mají otevřeno.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:01

Dadoo Podle reguli by v mhd mel pes byt bud v nejaky tasce, nebo mit nahubek a bejt na kratkym voditku. Mam pocit, ze vyjimku maji akorat asistencni psi. Ale samozrejme vidam obcas i psy bez nahubku, nicmene nevim, jaky jsou postihy a jak moc se to kontroluje. Abych pravdu rekla, jakkoli mam psy rada, tak mi tohle pravidlo prijde docela rozumny - je dost lidi, ktery se psu bojej, navic nektery psi jsou v mhd nervozni a z toho pak muzou vzniknout dost neprijemny situace, nikdy nevis, na koho narazis. My tady vime, jaky je Ruzenka rozesmaty zlaticko, ale nahodnej spolucestujici ji tak vnimat nemusi.

Offline Zina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:11

I sebehodnější pes, když třeba tramvaj prudce zabrzdí a někdo mu nedopatřením šlápne na hlavu, se může ohnat. Já bych o lezení do MHD bez náhubku, když by to nebyl nějakej prcek do tašky, vůbec neuvažovala.

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:12

slniecko Cedulku bych odpárala a zabarveníé místo vybělila nějakým přípravkem. Po akci, cedulku přišít zpět, pokud tedy není na beton.

Offline Hwi
Avatar
615 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:34

Dadoo Už Ti odpověděli povolanější, tak jen vyjádření někoho, kdo se psů "bojí", nebo z nich má minimálně respekt - osobně nemám psy bez náhubku v MHD ráda a můžou být jakkoli malí a roztomile vypadající, je to prostě zvíře a jako takové je (pro mě osobně) nepředvídatelné. V případě mini pejsků je mi úplně nejlíp, když jsou někde bezběčně uloženi, třeba v kabelce :)    

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:35

Zina Prosperina já proti nahubku v tramvaji vubec neprotestuju, ale kupovat ho teď, nemá pro ni cenu. Je ještě štěně, které roste. Kebulka ji poroste ještě řadu měsíců a za chvilku by ji stejně neseděl. Nehledě na to že do Prahy jedeme prvně a pojedeme zase kdovikdy.

A v tramvaji mi bude stejně sedět na klíně. 

Az doroste do své velikosti, určitě koupím. Pro jistotu. 

Dneska tedy vezmu svůj luxusní, kožený, fialový, over night bag a udělám z něj schránu na štěnítko

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:40

Dadoo to je teda ale hrozné.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:51

Pinot Noir co je hrozné? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:56

Dadoo nemáš to vůz vyzkoušené, může ji taky chytit v tramvaji pořádná panika, spousta psů to nedává. Chtěla bych vidět, jak ji pak udržíš v tašce, která na to navíc není určená. Pro první jízdu bych doporučila tašku PLUS náhubek. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:05

Pinot Noir tak o tom nahubku píšu výše. Na štěňata nahubky nejsou, navíc stafík má specifický tvar hlavy, nemůže dostat jen "nějaký maly". 

A Růža je velmi vyrovnaný a klidný pes. Natolik ji znám, abych si mohla být jistá. 

Tašku jsme právě vyzkoušely teď a jde to. Stejně budou obě na mém klíně. Růža i taška.

Navic pojedeme z konečné asi čtyři zastávky. A pak zase že stejného místa zpět. Je to okraj Prahy a tramvaj tu bývá poloprazdna. Dnes možná bude prázdná úplně. 

A neboj Praha 9 to není, nepotkáte nás