"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:25

Má tu někdo zkušenost s Evropským sociálním fondem, ideálně v Operačním programu zaměstnanost? Mohla bych prosím otravovat do SZ s pár dotazy?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:42

Sairon Záleží jak co, jinak jsou dotace moje práce, tak klidně piš.

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 09:50

Jdou v telefonu nějak oddělit seznamy kontaktů, když mám 2 sim karty? Aby ke každé simce byly kontakty zvlášť? Mám samsung. 

Offline andulka01
Avatar
10688 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 17:01

JankaM Přidávám se k dotazu. Před týdnem jsem si do duálu dala obě simky, ty se druhý den zhádaly a nešlo mi nic - data, volání, sms. Teda přisuzuju to svý technický tuposti. Nějak jsem to nastavila, ale pohodlný to není. Občas volám ze soukromého na pracovní kontakty a tak. A taky nevím jak nastavit Whatsup. Mě tak nebaví se v tom hrabat...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:20

blbý dotaz zdravotní. ale fakt už nevím a není to zas tak závažný na lékaře, spíš bych ráda nějaké nápady co ještě zkusit nebo tak.. 

koncem února/začátkem března, tzn ještě před blázincem s koronavirem jsem zjistila že mám nějaký problém s kontaktní alergií (máme v rodině, občas se projeví), ekzém pod prstýnkem, puchýře po parfému, vyrážka z krému který používám odjakživa.. takže beru antihistaminika, vyměnila jsem kosmetiku, šampon, zubní pastu, prací prášky, částečně i stravu.. a nějak nemůžu přijít na to kde je problém. nějaké nápady?

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2020 06:39

JankaM andulka01 já mám u každého kontaktu možnost volit z jakého čísla budu volat, prostě dvě odlišné barvy ikonky telefonu.  Stejně tak sms.  Prednastaveno mám volání a sms že služebního a data že soukromého.  Whatsup mám dvakrát, jeden s příznakem. Mám.Samsung.

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 07:37

Kora tak to mám taky, myslela jsem úplně oddělit seznamy, abych nemusela hledat ve svem dlouhem soukromém seznamu, kde je jen pár pracovních čísel. Asi to tedy nejde.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 07:57

JankaM andulka01 seznamy mi oddelit nesly, hledala jsem tu moznost docela dlouho. Vyberem jsem jen urcovala z jake dim budu volat a psat, data jsem mela nastavena na muj ucrt.

Whatsapp ma moznost 2 uctu, ale uz si nepamatuju, jak se to nastavovalo.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 08:04

viktorka_od splavu barvy na oblečení? to je asi blbost a měla bys to ve větším rozsahu. kamarádka jeden čas musela nosit všechno bavlněný a co nejvíc přírodní, což ani ta bílá bavlna není.

Offline Pinot Noir
Avatar
24440 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 08:07

JankaM já mám možnost tvořit v telefonním seznamu skupiny, takže mám skupinu "práce" a "vinaři" a ostatní ;)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 09:24

JankaM zkus ty skupiny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 09:30

Zu diky za tip, to asi ne, ja vlasne myslim uplne zapomnela v tom dotazu zminit ze potiz ktera me aktualne trapi je ekzem na ocnich vickach, to ostatni se zklidnilo/vyresilo/neomezuje me - toto mi ale vadi a zlobi me to. nikdy driv jsem nic takoveho v obliceji nemela. pritom vicka si nelicim a tu kosmetiku jsem komplet zmenila a hodne omezila..

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 09:34

viktorka_od splavu a nejake nove prasky, vitaminy neberes? Hormonalni zmeny? Ja treba nemohla v 2.tehot.nosit sperky, delala se mi kolem vyrazka.

Jeste me napadla jedna vec, mozna blbost, co casta desinfekce? Jestli se to nemuze projevit jinde na tele, nez na rukou.

Offline 999
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 09:47

viktorka_od splavu Za ekzém na očních víčkách často můžou roztoči. Nekupovala sis sedačku nebo si něco nenechávala přečalounit? Nepřitáhla sis domu třeba polštáře z chalupy? 
Ty víčka jsou pro ně ideální prostředí, usazuje se tam pot, může tam být kvasinka a to se jim líbí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 10:14

Lamicka nn leky ne ale 999 to by mohlo byt! dekuju, zkusim vymenit polstare a nejak se na to zamerit

dalsi tipy samozrejme vitam porad

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 12:14

viktorka_od splavu tohle se mi dělo každoročně s nástupem podzimu. Ekzém na víčkách, za ušima, koutky u úst. Od té doby, co jsem hodně omezila sacharidy ve stravě, mám pokoj.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 12:19

Mirka no ja sladky nemuzu vubec, ale tahle souvislost me nenapadla, diky!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 12:24

viktorka_od splavu nejen sladké, nejím ani přílohy, minimum ovoce, prostě nízkosacharidová strava. A zmizelo mi to vždycky až v květnu, v červnu. Prostě sezónní záležitost v podstatě ze dne na den.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 13:05

Mirka muzu se zeptat co snidas?

Ja uvazovala o tech sacharidech taky kvuli urcitymu koznimu problemu, ale zatim jsemcse jeste neodhodlala, priznam se ze jsem trochu lina a desi me predstava nejake zvysene snahy v spuvislosti s vyberem jidla...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 13:37

Lilly_Ku Smetanový bílý jogurt s mandlemi, kokosem, sezamem, slunečnicovými semínky ... prostě nějakými nesladkými bezlepkovými breberami. Doma někdy vajíčko na nějaký způsob a zeleninu, po tom nemám ani chuť a hlad na oběd, jak mě to zasytí. Nebo vývar, polévku a občas caro se smetanou, to nejradši, trochu se do snídaně musím nutit.

edit pokud bys to chtěla zkusit, vyber si klidnější období. Jinak člověk popadne to, co má po ruce.