"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:49

SunEclipse Dík, na to jsem nenarazila. Původně jsem chtěla nejakej kamennej obchod, ale asi budu muset holt objednávat. Ty pytlikovy z mikrovlnky mi už lezou krkem.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 10:43

Nevíte někdo, kam volat, když nepřišla ještě nemocenská za červen?

Offline Mulen
Avatar
4218 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:10

odesílali jste někdo něco přes UPS? mám ten předplacený štítek, ale nejde mi zadat to vyzvednutí. A na telefonu mají všechny operátory obsazené :-(

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:22

Luna Doporučujem volať priamo na ossz pod ktorú spadá zamestnávateľ. Bohužiaľ v poslednej dobe akosi nestíhajú. 

Offline notna
Avatar
6495 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:29
Reakce na Luna:

Nevíte někdo, kam volat, když nepřišla ještě nemocenská za červen?

​Můžeš zkusit zavolat na správu sociálního zabezpečení, kam patří zaměstnavatel. Ale měla bys hodně velké štěstí, pokud by ti telefon zvedli. Jistější je kontaktovat je přes tento  formulář

Offline notna
Avatar
6495 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:33

Luna paktofonikaNa sociálce mají úřednice od karantény peklo. Sice už skončilo ošetřovné, ale zase mají dovolené. Nestíhají. A nestíhá ani technika, několikrát už nás kontaktovali, že nemají nějaké podklady, které jsme zasílali datovkou.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:47

notna Tak vyrizeno, nemam narok. Pry to plati zamestnavatel 14 dnu. Fuck!

Offline notna
Avatar
6495 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 11:53

Luna Nevím, o co jde, ale prvních 14dní pracovní neschopnosti platí zaměstnavatel. Je to vypláceno současně se mzdou ve výplatním termínu. Dávky za nemoc od sociálky jsou od 15.dne pracovní neschopnosti.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 12:31

notna Jsem nastvana na sebe, ze jsem do te prace lezla, sotva mi narostl prvni centak vlasu Cekaly me vzhledem k covid situaci narocnejsi ukoly, za 3 tydny jsem se z toho zdravotne slozila, horecky, unava...A v konecnem dusledku dostanu jeste min penez nez kdybych se valela doma. Jinak se nic nedeje.

Offline notna
Avatar
6495 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 12:39

Luna To je mi líto, pokud jsi přišla o nějaké peníze. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 12:45

Luna Ale peníze dostaneš i po těch 14 dnech, jen ne od zaměstnavatele. 

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:26

Luna uplně chápu. cítila jsem se podobně, když jsem na začátku korony zůstala pracovat na home-office, kde mi ještě dobíhaly úkoly z poměrně nabušeného prvního kvartálu, u toho děcko v dom-škole (=učitelé přestali učit, pouze zadávali nemálo úkolů), nákupy (v tehdy-domněle-zamořeném prostředí), vaření, domácnost. Myslela jsem, že se zvencnu a tím víc, když jsem pak zjistila, že na OČR bych měla v hotovosti asi o pouhý 1000,- míň.. 

Hlavně, že ti to zdravotně neuškodilo, to je nejdůležitější, peníze na*rou, ale co už...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:37

MP Meri No prave nedostanu nic, pac su nana pitoma a hned po tydnu jsem do te prace zas lezla. Dobre mi tak.

Pavlena No radsi uz pomlcim, ja si za to muzu sama. Delam spis charitu nez praci, protoze me to bavi. Jestli kurnik nezačnu vydelavat depresivnima knihama, tak nevim...

Offline continuity
Avatar
33372 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:47

Luna já tě taky chápu, byla jsem v úplně stejně situaci jak Pavlena . Akorát jsem viděla dost rychle, že zůstat doma by se mi vyplatilo víc. Ale nechtěla jsem nechat kolegy na holičkách. 

včera nám přišla upomínka z financaku a muž tady sedel hlavu v dlaních, jak je možné, že to nezaplatil. Kdyz si vzpomenu, co se tady dělo v půlce května, tak ještě můžeme být rádi, že to dopadlo jenom takhle. 

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:54
Reakce na continuity:

Akorát jsem viděla dost rychle, že zůstat doma by se mi vyplatilo víc. Ale nechtěla jsem nechat kolegy na holičkách. 

2 kolegyně z mého týmu taky mohly jít na OČR, ale nešly (a jedna z nich jezdila do práce denně, aby zajistila základní provoz kanceláře). Tak jsem si díky tobě udělala poznámku do diáře, protože na některé věci člověk nechtěně zapomene. A až se budou ke konci roku rozdávat odměny, tak zrovna tohle ohodnotím hodně vysoko.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:13

Si taky odložím stížnost na práci, pracuju dvakrát tejdně, když je dítě ve školce. V mezičase sem tam odpovím na nějaký jednoduchý mejl, když je příležitost. Že mi choděj e-maily celý týden, to je jasný, tomu se nedá zabránit. Ale že to šéf asi nepochopil a bombarduje mě úkolama i mimo moje pracovní dny ... to mě začíná točit dost. Typicky ve čtvrtek odpoledne, termín v pondělí, přičemž do práce jdu až v úterý. Asi mě čeká vysvětlování. 

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:26

MP Meri pokud můžu radit, tak zavčas vysvětluj. rozmohl se nám tady takový nešvar: typicky matka musí na kolenou prosit o částečný úvazek, pak firma (občas) blahosklonně vyhoví a znamená to, že matce zůstane celá práce, ale poloviční peníze.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:35

MP Meri tady ty věci mě taky točí a to je znám jen z doslechu. Třeba klouzavá pracovní doba do tří. Pravidelně ve 14.45 vejde šéf a zadá úkoly, které je potřeba udělat ten den. Neřeknu kdyby to bylo výjimečně, to se občas stane, ale tady jde o normální běžné úkoly. Nenech si to líbit. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 15:06

Ono to sjou zdycky ukoly typu že Babiš jede někam exhibovat a potřebuje podklady a ten otrok, co je za nás obvykle připravuje, má dovolenou/je nemocnej apod. Ale jako co já s tím, to bych se z toho brzo zbláznila.

Offline continuity
Avatar
33372 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 15:07