"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline andulka01
Avatar
10689 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:37

betsey Nemohla sis před časem udělat třeba únavovou nalomeninu/zlomeninu? Nebo vazy? Nicméně jestli nemůžeš došlápnout, řešila bych to doktorem. A moc ti přeju, abys neměla doktorku jako já - její reakce byla - "no tak neběhejte když vás to bolí, neee" a na kotník se ani nepodívala, žádanku na vyšetření mi vypsat odmítla.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:41

betsey týden je málo, vím, znám 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:43

andulka01 však preto to riešim tu, pretože tipujem, že odpoveď doktora bude presne v štýle, však nebehajte, keď vás to bolí. A naviac, u nás ortopédi fungujú štýlom, že človek musí kempovať pred ordináciou od piatej od rána, aby sa vôbec v ten deň dostal na rad

Neviem, ťažko povedať, čím to je, ale nepamätám si, že by som niekedy krivo stúpila alebo tak, ale je možné, že som si ho poškodila pri blbom došľape bez toho, aby som si to vôbec uvedomila. Uvidíme, keď tak, vykašlem sa na ten polmaratón, dokaličiť sa kvôli tomu zasa nemienim

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:45

Catherinne aha, no dobre vedieť, dám tomu teda viac času a potom uvidím. Keď ani ty nepoznáš nejaký okamžitý zázračný medikament, tak sa s tým holt musím zmieriť :-)

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:48

betsey zkusila bych se zamyslet, v jakych behas botach. Muze to byt zanet svalu kolem kotniku, zpusobenych spatnym doslapem. Hodne mekke, odpruzene boty muzou zpusobit, ze doslapujes moc na patu a tim padem zatezujes kotnik. Nejlepsi je tyhle mensi vzdalenosti behat v barefoot/free run botach. Aby ses naucila spravne doslapovat, tj zhruba pres prostredek chodidla az spicku. Ale zkusila bych to mazat nejakou ibalginovou masti a zkusit zjistit, v jake fazi doslapu te to boli.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 15:53

711990 díky, môže byť, že je to teniskami. Mám práve veľmi mäkké, odpružené. Ale teda kupovala som si ich po konzultácii s bežeckým trénerom v bežeckom obchode Tvrdil, že práve sú uspôsobené na to, aby kotníky regenerovali aj priamo pri behu. Asi sa tam pôjdem ešte poradiť

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 16:04

betsey jako uprimne ja na odpruzeny boty moc neverim. Stejne jako na podporu pronace. Ja sama beham dlouhodobe v co nejohebnejsich botach s co nejtenci podrazkou a prave kotnik me bolel driv. Plus teda muzu dodat zkusenost myho taty, kterej nabeha fakt hodne(trenuje na triatlon) a ten zkousel vsechno mozny vcetne tejpovani, ortezy na koleno, kotnik, atd. No a zjistil, ze dlouhodobe je nejlepsi (pro nej) behat v tech uchylnejch petiprstejch botach, protoze to ho donuti spravne doslapovat. Ja za sebe petiprsty mam, jsou strasne hnusny, ale teda beha se mi v nich dobre. Jinak on v nich beha i maratony, ale to chce dlouhy trenink. Bohuzel ti ted nejsem schopna doporucit jine bezecke boty. Ja behala doted v adidas edge lux, ale ted je novy model a ten uz parametry barefoot nema. Vim, ze Nike ma radu Free run, ale nikdy jsem ty boty nemela. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 16:19

betsey a neprepiskla jsi trening? Mne se to stava, kdyz delsi dobu nebezim a pak to prepalim. Zatim mi vzdy pomohl ibalgyn gel, pruzna bandaz cely den a par dni klid. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 16:46

711990 ja som to práve nikdy neskúmala. Ja som taký nárazový bežec, nie je to moja dlhdobová vášeň. Pred niekoľkými rokmi som chvíľu behala, potom som to nechala tak a teraz som začala v januári kvôli tomu, že muž nás prihlásil na polmaratón. Mala som len nejaké storočné obyčajné tenisky, v ktorých sa mi behalo blbo, tak som bez akéhokoľvek prieskumu nabehla do prvej bežeckej predajne a kúpila to, čo mi odporučil bežecký tréner. Môže byť, že by mi vyhovovalo niečo úplne iné a bolí ma práve preto, že blbo došľapujem. Ja fakt neviem, ako behám, nikdy som nebehala s niekým, kto má skúsenosti, muž je tiež len taký amatérsky bežec. Doma máme nejakú knihu o technike behu, ale v živote som ju neotvorila

Lamicka nezdá sa mi, vždy začínam s behom tak opatrne, dlho som napríklad len na piatich kilometroch, kým si poviem, že sa cítim ísť zabehnúť viac, a behám tak tri krát do týždňa. Ale ten ibalgin gél je dobrý nápad, a teda ten oddych

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 17:34

betsey Já třeba nemůžu běhat vůbec. Jakmile jsem běhala kolem 10km, tak mě strašně bolelo koleno. Nemám problém při rychlé chůzi, v posilovně, na tanečním tréninku, ale jak začnu běhat tak do pár dní o tom zase vím. Určitě bych tomu dala oddech a z vitamínových doplňků je momentálně nejvíce doporučovaný Animal Flex. Jsou dva druhy, jeden práškový a jeden nasáčkovaný, 8 tablet. Pomohl mi teď nedávno s ramenem, takže mám osobní zkušenost velice dobrou.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 18:05

Když už tady řešite kotník, tak se s dovolením také zeptám. Dcera na to trpi, nyní ho má vyvrkly také, ale nějak dlouho se jí hojí, už měsíc a pořád bolí. Doktorka říkala týden klid a potom pomalu zatezovat. No houby ,klid už ma treti tyden, na chuzi nosí bandaz a pořád ji to bolí a nic neujde. Není taky nějaký přípravek urychlující zpevnění vazu? Něco co by urychlilo hojeni? Možná chci zázraky, nevím.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 18:23

nonemy tak přesně to samé mám i já. Belham se, kulham, pořád to mám stažené a bolí už týden. Nic jsem si neudělala, žádná extrémní zátěž, ale prostě bolí jak sviňa. I v klidu. To abych se nenudil jen se žlučníkem. aale občas, třeba při drepu apod, mi v ohybu nohy zepredu tak divně křupe, jak kdyby se tam rovnaly součástky. A pekelně to zaboli. Doktor mi dal prášky jen na bolest, na zánět prý nesmím. Obstrik jsem odmítla, příliš dobře si pamatuju Obstriky kyčelního kloubu. Zbytečné .

Pak mě poslal na rtg a přijít mám za 3 týdny. ppočítám, že za ty 3 týdny už to bude zdravé, i kdybych to měla teď rozlamane. Nějak nechápu.

Bylo mi ale blbě, tak jsem neměla silu přemýšlet a protestovat proti zjevnemu nesmyslů a raději odešla. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 18:45

nonemy můžeš mazat traumaplantem. Hned zkraje po úrazu pomůže i prieznitz, ale teď už je to asi zbytečně. 

Ale ano vazy bolí dlouho, klidně šest týdnů. 

Jinak na spevneni bych možná doporučila fyzioterapeuta, pokud na to trpí, možná ma nejaký blbý pohybový stereotyp nebo volne vazy, na to pak můžou pomoct ruzne balanční pomůcky. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 18:50

Dadoo

Ještě můžeš mit artrozu, na to je dobrý condrosulf, i když doktoři ho, nevím proč, moc nepisou. Naší babičce pomohl, i když už ji hnali na operaci. Ale nevím jestli ho můžeš, poptala bych se na kontrole. Do kolena se píchají injekce, které taky pomůžou, ale nevím, jestli to jde i do kotniku. Protizánětlivé léky ovlivňují zrazlivost krve. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:01

Dadoo aspoň na ten rtg tě pro jistotu poslal, naše mudr na to jen sahla a řekla, ze zlomené to není, slus

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:02

nonemy to je geniální, že pozná pohmatem že to není zlomené 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:02

continuity děkuji. Mazání neznám, vygooglim a fyzioterapeut je dobrý nápad. Trpí na to, asi je má fakt povolené z předchozích výronu

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:03

viktorka_od splavu no ona je naše pediatricka vubec

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 19:42

nonemyTy kotníky se rádi opakujou, hlavně v období růstu. Vazy v okolí se časem "vytahají" a potom povolí při špatném došlapu. Náš mladej skáče a měl to už snad 20x. Bolí to dlouho, určitě kolem těch 4 týdnů. Bandáž bych jí v klidu dávala i dýl. Fyzio víceméně řekli, že není co s tím dělat, že tu bandáž má nosit na sport, dostal takovou gumu se suchým zipem, aby to dostal do boty a tím to končí. Sice na cvičení a kde co chodil asi rok, ale nepomohlo to v ničem.

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 03. srpna 2020 21:10

nonemy pokud nebyla na rentgenu, asi bych šla rovnou na chirurgii do nemocnice. Normálně v ordinacnich hodinách. Alespoň vás pořádně vyšetří. 

Zvlášť pokud se to příliš nelepší.

Jako vazy bolet můžou a dlouho, ale chtělo by to mít potvrzené, že to není zlomené.