"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. července 2020 16:26

Annegret Ale o to jde, ze ses ZEPTALA. Ony se nikdy nezeptaly, jen se ztratily a to je velkej rozdil.  

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 23. července 2020 16:32

Luna nabizim jeste moznost, ze jen proste nevedely, jak se maji chovat, co maji rikat, jestli nechces byt radsi sama???? 

Resim neco podobneho, mam velmi vazne nemocnou tchyni a ona az do posledniho dechu zatajovala cele rodine, ze ji neco je, velmi nechtela, aby ji nekdo videl pri predchozi lecbe bez vlasu atd. Bydli pres celou republiku. Lezi doma, stara se o ni jeji manzel a pomahaji mu deti - muj muz a jeho sestra, kteri se stridaji. Sestra tam travi vzdycky odpoledne a zarizuje leky, navstevu doktora atd., muz tam musi jet a zustat tyden, pracuje pritom z domova. A ja ted nevim, jestli tam mam jet s nim, jestli by ji bylo prijemne, abych ji jako cizi clovek videla ve stavu, kdy uz se o sebe nedokaze postarat nebo naopak, kdyz tam nejedu, tak jakobych ukazovala nezajem. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. července 2020 16:37

Luna já bych jim to narovinu řekla. Třeba se aspoň chytnou za nos, i když pro to žádná omluva není. Můžou se ostychat, nevědět, jak se k tobě chovat, já nevím co, ale to neomlouvá, že kamarádka se nezeptá, neprojeví zájem, nenabídne pomoc. Řekla bych jim to a poslala je někam.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. července 2020 17:12

Luna Tak zase předpokládám, že ty opravdu dobré kamarádky by se minimálně zeptaly, nabídly pomoc a nějaký zájem projevily, i když by třeba jen jednou. Pamatuji si ale když se naší kamarádce hodně vážně zranil syn. Byl na JIP a vypadalo to, že to nepřežije. Všechny jsme měly strach se jí ptát, volaly jsme jedna druhé, jestli něco neví a většinou se ozvala jedna, která vše tlumočila. Byla to taková obava, aby jí pořád někdo nevolal, neotravoval, nevyptával se, ale myslím, že SMS, že na ni myslíme, ať se ozve, když bude něco potřebovat nebo si bude chtít popovídat, jsme jí poslaly všechny. Takže minimálně tam bys zájem opravdu viděla, to máš pravdu.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. července 2020 17:29

Renusatko Minimalne treba kdyz uz verejne napisu, ze jsem ok, napsat, ze jsou rady by "stacilo". No nic, ale ze kreslim nejakou knizku, tak to se zeptat neboji.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:13

Luna Ja bych je poslala nekam klidne neslusne, chapu, ze ne kazdy chce tezke obdobi sdilet a nebo mit kamarady pri ruce atd. ALE, o tom to az tak neni, je to o tom projevit starost a zajem, aby ten clovek, co se s necim pere, vedel, ze se muze ozvat. Takze kecy, ze "az to bude za tebou" povazuju za alibisticky a jim vyhovujici. Pokud vis, ze na ne kasles, rekla bych to na rovinu. Slusne, ale na tvrdo. Ja osobne tohle vnimam jako, nevim ted jak to rict, vadu charakteru nebo tak, proste lack of integrity. Rekla bych jim to na rovinu, pokud by to pro me nejak prijatelne nevysvetlily a treba se neomluvily (nevim, jaky mate vztahy) tak cau. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:23
Reakce na Luna:

Renusatko Minimalne treba kdyz uz verejne napisu, ze jsem ok, napsat, ze jsou rady by "stacilo". No nic, ale ze kreslim nejakou knizku, tak to se zeptat neboji.

CML, nema prosim nekdo zkusenost s telekomunikacnimi sluzbami zahrnutymi v najmu? Do nynejska byl vzdycky internet zrizen najemnikem (krom jednou a to s tim mam fakt spatnou zkusenost). Slecne, co se ma stehovat 1 srpna bude bydleni platit zamestnavatel, je to vyrizene pres firmu co hleda ubytovani cizincum, studentum apod. 

Najemni smlouva je na pul roku, pokud zahrnu internet, ten je urcite na delsi dobu. Zaruka prodlouzeni najemni smlouvy samozrejme neexistuje. Zprostredkovatel nechce do smlouvy dat, ze uhradi naklady spojene s predcasnym ukoncenim smlouvy s poskytovatelem telekomunikacnich sluzeb. Neresil to prosim nekdo?

Cely se mi to nelibi, hlavne slecna zprostredkovatelka to resi behem dvou dnu a ze to specha, mela na to dva mesice.... tlaci na me a nebere telefon, nicmene ocekava ze ja budu v pozoru porad, no cely blbe. Premyslim, ze se jim na to vykaslu.

Zajimalo me, jestli je internet zahrnuty v najmu opravdu 100% bezny, jak tvrdi sleca zprostredkovatelka a jestli to treba nekdo neresil. Nechce se mi zustat se smlouvou na rok nebo dva (internet), krom toho budouci najemnik muze chtit jine podminky a vyridi si to sam atd. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:25

nevim proc je tam citace Renusatko , promin, u psani/editovani ji tam nemam tak nejde smazat!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:38

0zero7 Dik za reakci, uz odsud mizim. Nechci vypadat jak nejaka nafrnena slepice, co se kolem ni musi skakat. Od zacatku jsem se tim netajila, neprijde mi to buhvijak vzacna vec, ma to kdekdo. Ale fakt je nechci videt, mas recht. Lepsi je asi to rict nez se porad schovavat.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:41

Luna NEJSI zadna nafrnena slepice proboha!!! To vubec, je naprosto normalni mit nejakej standart chovani pro sebe i druhy. Pokud to nejsou schopni pochopit tak proste za to nestoji. Ja jsem odstrihla jednu "kamosku" pred necelym rokem a super. Bylo to hrozny a vyeskalovalo chovani, v mezicase se s ni prestalo stykat docela dost lidi, takze to jen potvrdilo moje rozhodnuti... Fakt nic neni na tom ocekavat, ze kamaradi se budou chovat jako kamaradi :) Samozrejme to plati na obe strany! Drzim palce! 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:45

0zero7 uplne běžné to není (u dlohodobych pronájmů, ale záleží na situaci, já teda internet neposkytuji). A jestli máš blbý pocit, mockrát se mi osvědčilo dát na intuici a nenechat se do ničeho natlacit. 

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:48

Luna Než zmizíš, to že to věděly a 'vytratily se' je zvláštní, minimálně. Já sem docela nemocná a před pár lety sem řešila dost náročnou léčbu a těch pár kamarádek, co mám, a kterejm sem to řekla, se zajímalo a byly sme v kontaktu. Pokud jim nechceš vysloveně říkat, co si o tom myslíš, vyříkat si to, tak holt to nech, většina přátelství, kde přestane bejt vůle se vídat, tak nějak vyšumí..

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:50

0zero7 a jinak já sem v podnájmu a internet mám vlastní

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:57

Luna kdyby onemocnela kamaradka, tak si neumim predstavit, ze bych se neozvala, nezeptala se, zda s necim nepotrebuje pomoc nebo nenabidla hlidani deti. Tohle mi prijde smutny a podle me nikoho neomlouva, ze se boji reakce. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 23. července 2020 18:59

0zero7 já pronajimam být i s internetem, ale cizincům. ti to chtějí mít všechno zahrnute, právě proto že jim to platí firma, oni si i navyšovaly zahrnuté zálohy, aby tam neměli nedoplatky, protože je to pak velký problém. 

Nemám tam vázanost, aby to šlo kdykoliv vypovědět. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:00

0zero7 Nenech se tlačit do smlouvy, která se ti nezdá jen kvůli spěchu někoho jiného. V Čechách to podle mě úplně standard není, v pronájmu jsme si museli internet zařídit sami, asi jinak bych k tomu přistupovala, pokud bys v tom bytě už modem a poskytovatele měla. V zásadě bych řekla, že co jde na nájemce "přepsat"- elektřina, např., tak si zařizuje ten nájemce. Protože pokud nájemci přestane fungovat internet, budeš to muset řešit ty?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:22

Ounz Krehutka Zu diky moc! Prave se mi nelibi ze ja nebo respektive maminka okolo toho budeme litat. Internet tam ted je (modem od byvale najemkyne a zaplaceno do zari, pak uz by nebyl) a zprostredkovatel chce at si to pak nechame prepsat na sebe. Tvrdi nam ze zadne sankce i te firmy za zruseni nejsou a kdyz jsem se ptala kde si to overim rekla "to mi snad neverite nebo co" 

continuity JJ, tak to ted mam taky (kdyz je najemce cech tak je to napsane na nej, energie atd). Chapu ze firma chce internet, nizmene nechci platit dva roky, kdyz smlouva je na sest mesicu, Toho se tyka asi to co pises, ze nemas vazanost? Co to prosimte znamena? Muzes internet vypovedet kdykoliv bez sankci? 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:22

Luna Ještě bych pochopila, že se ti neozvaly bezprostředně potom co se to dověděly. Ale ta tvoje nemoc byla dlouhodobá, kdyby chtěly, to si mohly najít cestu tisíckrát.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:25

Premyslim, ze hodim byt online na pronajem a pecu na slecnu zprostredkovatelku, ona potrebuje muj byt a chova se otresne teda.... Zas nevzala telefon. Ale nutne to pry musi byt dneska vyresene. Ufff, to radsi ztratim mesic najmu a nejdu nekoho jen tak. Ona so nas teda pred 3 lety nasla sama kdyz hledala ubytovani pro tu spanelku co tam bydlela, my nikdy zadny sluzby nepoptavali

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:25

0zero7 já to mám na Slovensku a tam to můžu vypovědět, výpovědní lhůta je tuším 2 měsíce, ale to je i výpovědní lhůta z nájmu.