"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:32

0zero7 Když máš smlouvu o poskytování internetu na dobu neurčitou tak je tam ze zákona výpovědní doba 30 dní. Ale pozor u smlouvy na dobu neurčitou si musíš někdy zaplatit zařízení které používáš pro příjem v plné ceně, když máš smlouvu vázanou na dobu určitou (což bývá nejčastěji 2 roky, může být i kratší samozřejmě) tak je cena wifi routeru nebo podobného zařízení dotovaná. Taky pozor na instalační poplatky, ten obvykle vybírají poskytovatelé na začátku a dost se liší klidně mezi 500 - 2000 CZK.  Předpokládám, že ty bys asi pokračovala u poskytovatele, kterého používala tvoje předchozí nájemnice, tak tam by odpadly instalační poplatky.

A ještě to jde udělat jinak, vždyť ten internet si může na sebe napsat ten zaměstnavatel. Firma kde pracuji to tak měla, pronajímali jsme byt zahraničnímu kolegovi a smlouvu s poskytovatelem internetu měla firma, která si byt pronajímala.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:34

continuity Diky moc, ja jsem se divala na priklad smlouvy u nynejsiho poskytovatele a lhuta je 3 mesice, pokud to nespecifikuji pak jinak, coz se domluvis asi. Smlouva na byt ted bude na dobu urcitou, slecna co tam ma byt je na 6 mesicu na zkousku u firmy co si chce byt pronajmout, potud zadny problem, prudi me ta slecna zprostredkovatelka, je laxni a nespolehliva, zkousi manipulovat. Coz se samo nenecham, nicmene uz jsem ji rekla at si napise ten internet na sebe, kdyz me vytocila (to teda nevim, jestli jde haha)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:37

Černá kočka Diky moc za info!! Firma internet zarizovat nechce, to se nedivim, je to prace navic... slecna je tam na zkousku na 6 mesicu a potrebuji pro ni bydleni. Zprostredkovatel to vi dva mesice a resi to ted behem 1,5 dne, coz me prudi a neni to muj problem, ze se prave probudila :)

Router co v byte je je uz zaplaceny, spanelka tam byla skoro 4 roky, predpokladam, ze by zustal stejny bez poplatku za porizeni, kdyby poskytovatel zustal stejny? Toto jsou ale podle me veci co mela zjistit slecna zprostredkovatelka dopredu, ne aby nas ukolovala at si to zjistime my. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:51

Černá kočka No ony se mnou byly loni na dovolene, kdy jsem jim rekla, ze je mi desne, ze cekam na vysledky, pac mam nejaky nalez a byla jsem cely tyden uplne s nervama v kyblu. (Trvalo teda 3 mesice, nez se lekari dohrabali vysledku, za me nejhorsi cas). Kaamosky jen rekly, ze to bude dobry. Kdyz se dozvedely, ze to zas tak dobry nebude, tak mrtvej brouk. Ale ja uz to nebudu tady plevelit...

A dekuju Ounz i Lamicka  a vsem.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:58

Luna 

...holt je to fakt, že ve vypjatých, zásadních, náročných životních situacích pozná člověk opravdové přátele, lidi, co za něco stojí...

Jasné - prvotní reakce je smutek a překvapení, konsternace z x důvodů, zklamání...

Ale pak - jak píše, myslím, Ounz - nechala bych to být. Přirozený filtr/výběr  lidí, které chci ve svém životě mít...

I to je znak síly - neřešit to, nechat to být.

A užívat si svého vítězství...

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 23. července 2020 19:59

Luna A jsou to kamarádky, kterým ses pak s tím nálezem svěřila? Je to na pytel, dovedu si představit být na té druhé straně a nevědět, jak moci pomoci nebo jak to říct, ale v tomhle jsem trochu vtěrka a u blízkých lidí se jen tak odradit nenechám. Kamarád s člověkem asi i v bahně rád pobude. A i pokud je to jen srabáctví, tak taky nebrat, proč bys měla!

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 23. července 2020 20:03

LunaJestli máš kamarádky jinak ráda a rozumíte si, asi bych na jedno setkání šla a podle toho se pak rozhodla dál. Třeba bych se i zeptala, proč se neozvaly. Ony jsou tyto situace těžké a myslím, že každý se chová tak, jak by chtěl, aby ve stejné situaci se chovali ostatní k němu. Pokud to není nějaký citový mrzák.

Nás s mužem potkala naše největši zivotní tragédie a moje blízká kamarádka dělala jakoby nic a ani o tom se mnou nikdy nechtěla mluvit. Taky mě to nejdřív mrzelo a nechápala jsem to. Časem jsem poznala pár lidí, kterým se přihodilo to stejné a zjistila jsem, že někteří se chovají tak, jakoby se vůbec nic nestalo. Chtějí zapomenout, jakoby se nic nestalo. Pro mě je to nepochopitelné, potřebovala jsem smutek sdílet a i po letech je to mojí součástí a rozhodně to nechci vymazat. Ale pochopila jsem, že kamarádka prostě bude jiná a ona by byla z těch, které dělají, že se nic nestalo, nechtějí se o tom bavit atd. A po pár letech jsem se jí na to zeptala a je to tak. Když jsem začala fungovat a vrátila se do života, nechtěla mi nic připomínat, při každém setkání se snažila, aby jsme se nedotkly ani malinko něčeho, co by mi mohlo vyplavit vzpomínky. Já si kolikrát říkala, jak může mlít takové nesmysly a ona byla ve stresu, chtěla mě bavit a přitom byla strašně nervozní.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. července 2020 20:03

Luna Úplně jinej případ, ale mám kamarádku, která je takový ten chronický "neozývač se". Vždycky když se vidíme, tak je to strašně super (jako myslim, že i pro ni), kdykoli si píšeme, tak ona strašně aktivně a srdečně se "chce sejít" a "domluvíme se" a "musíme něco podniknout" ... ale tím to končí. Jakýkoli kontakt pak musím iniciovat já a je to poměrně vyčerpávající. Vždycky si říkám, že mě asi teda nechce moc vidět, že si třeba nerozumíme až tak, jak si myslím, ale vždycky je to setkání skvělé, tak mě to zase nějak uchlácholí ... Ale po poslední akci už jsem si řekla, že se neozvu. Ne že bych se zabejčila, ale prostě mi ta energie do toho vložená za to nestojí, pokud se ozve sama, budu ráda, pokud ne, nechám to prostě jak padlo výše vyšumět ...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 23. července 2020 20:25

Miru Ja si nepripadam jako zadnej vitez. Stalo to za hovno a klidne bych se bez toho obesla. Jako asi kazdej. Mne to obdobi "po" prijde mozna narocnejsi v necem. Ten navrat do normalu je strasne tezky a chvilku to asi potrva...

Zu Jo, byly uplne prvni, kdo o tom vedel. Ale to je asi jedno, necitim se na zadne vyrikavani, jsem tak nejak celkove unavena na cokoliv.

Offline Len
Avatar
2207 příspěvků moje polička 23. července 2020 20:35

MP Meri 

Přesně takhle mi vyšuměl vztah s jednou dobrou kamarádkou. Naživo to bylo vždycky super, skvěle jsme si rozuměly a myslím, že to fakt bylo upřímný. Všechen kontakt jsem ale iniciovala já, spousta pokusů nevyšla, a asi po šestým "musíme se brzo vidět, to bude super" jsem ztratila zájem já. Kamarádka to byla dobrá, ale takovej vztah mě děsně ubíjel. Nakonec mě to přestalo bavit a už jsme se neviděly 2 roky.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:03

Černá kočka ti mi nájemníci to takto dělat nechtějí. Zas to, že je ten byt pronajaty na firmu má svoje výhody. 

0zero7 to si musíš uvážit sama, já mám na to realitku, co se o ten byt stará cakumprask, včetně řemeselniku, nákupu nové pračky a domovních schůzi.  ta vyřídí všechno. Já jenom posílám penize.

Zkoušela jsem jednat s těma zprostředkovatelama, to je fakt o nervy. Jedna nás s mužem oslovovala: zlatíčka. Bylo mi téměř 40. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:08

Luna Udelej to hlavne podle seba jak nejvic chces, jestli se ti tam nechce a nechces jim to napalit tak na to kasli!! Fakt se rid jenom sebou, zadny nuceni do niceho. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:10

continuity Dik, no me nejvic prudi prave ta slecna pres kterou to je. Uzavrela jsem to s tim, ze nepodepisu samozrejme nic u ceho neznam podminky, takze bud to ona zavcas zjisti nebo nic nebude, vubec nehodlam tohle resit, protoze je nespolehliva. S nekym na koho je spoleh bych nemela problem najit reseni. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:12

continuity Jasne, to byl priklad toho, ze reseni jsou ruzna.

A mam jeden blby. Na cem vydelavaji provozovatele aplikaci jako je Whatsup? Vim, ze se nabizi reklama,ale cetla jsem nekde,ze Whatsup od rozesilani reklany nakonec upustil.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:16

0zero7 já si myslím, že se domluvíte. Slečna s manažerskou zkušebkou, které firma platí bydlení, nebude žádná pobuda z ulice. Pokud se jí být líbil a je volný, zprostředkovatel je slušné placenej za to, aby to celé vyjednal.

Je teda lepší s nima vycházet, dost casto je budget větší než tržní průměr, tak toho lze využít výměnou za vstřícnost u novych praček a internetu. 

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. července 2020 21:31

0zero7 nebála bych se toho, že další nájemce internet chtít nebude, spíš uvítá, že nemusí zařizovat, nicméně standard to taky není, takže je jenom na tobě, jak se k tomu postavíš... 

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 23. července 2020 22:27

0zero7 router můžeš mít u některých poskytovatelů svůj, takže nemusíš nutně zůstávat u stejného. Jen si je to třeba u nich ověřit, jestli to poskytují, a jak je to v takovém případě s nastavením routeru.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. července 2020 04:03

Luna 

...ale ano, jsi.

Vůbec nezpochynuji to, co píšeš - jak moc je to náročné, všechno...

( a jak člověka určitě plno věcí s tím souvisejících s**e)

Ale dáváš to. Protože prostě musíš, chceš, z x důvodů...

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 24. července 2020 10:01

už jste někdo nakupoval na Zalando lounge? to funguje jako klasickej eshop?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 24. července 2020 10:01

už jste někdo nakupoval na Zalando lounge? to funguje jako klasickej eshop?