"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. července 2020 19:39

Tulipe nějak mi ta voda z ucha vyšumi. Já měla dokonce úplně skvělé chorvatské kapky, které tu vodu vypudily,dokonce rozehnaly i začínající zánět zvukovodu. ale bohužel se daly sehnat jenom ve Splitu. v Pule se na mě paní koukala jak na blbého a to jsem v ruce držela lahvičku. Prý to je firma, která je z jihu a tak to asi prodávají jenom tam. 

Všechno ostatní, co se mi povedlo koupit je na bázi glycerinu a to je pak ještě horší. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 12. července 2020 22:42

continuity peroxid normalne kapnes do ucha?

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. července 2020 22:49

viktorka_od splavu no, nemá se to dělat často, ale mě když zůstane v uchu voda z bazénu, tak si koleduji o zánět zvukovodu. To je lepší jednorázové ten peroxid vodíku (3% podotykam). 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. července 2020 23:30

continuity Mě ještě zajímá, proč nebudeš skákat

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 12. července 2020 23:32

MP Meri když mě to příliš nepomůže

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 13. července 2020 00:20

viktorka_od splavu áno, ja to mám normálne odporučené od ORL doktora od detstv, mávala som časté zápaly stredného ucha, tak pri začiatku bolesti v uchu nakvapkať peroxid a v absolútnej väčšine prípadov je po probléme.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 13. července 2020 08:27

continuity slniecko super, diky, to se hodi!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. července 2020 23:14

slniecko Nám dávala mamka takhle slivovici. Na vatu do ucha, pod ucho a zabalit do tepla.Nikdy nám nepíchali ucho a vždycky bylo za chvíli po bolesti. 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 14. července 2020 08:14

Renusatko Tak slivovice či jiná pálenka to většinou jistí, hlavně tedy manžel kape, já ji uživám vnitřně

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 14. července 2020 08:43

Mám dotaz, cca za měsíc a půl jdu prasynovci na křtiny a nechci přijít s prázdnou (nebudu kmotra) a netuším co se tak dává. Ještě se zeptám rodičů, ale pár tipů pro inspiraci by se mi hodilo...

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:22

Liesel já bych řekla jakákoliv drobná pozornost. Syn od rodiny a přátel dostal hlavně knížky a hračky. Krásné leporelo s barvami, gumovou knížku a hračky do vody, mazlíčka usínáčka, hračku na kočárek, chrastítka a kousátka... 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:42

žluťásek Já měla na mysli něco trvalejšího charakteru, památku. A nebo to vyřeším malou drobností a nějakou korunou (mají jet na 2 měsíce pracovně do zahraničí a tak se jim třeba něco navíc hodí).

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:46

Liesel 

Co nějakou pamětní minci? 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:50

Liesel a co jim dat poukaz na takoveto foceni s miminkem? 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:52

Liesel já jsem synovci jako kmotra koupila sešit z ručního papíru s hezkým vzorem a do něj mu napsala dopis, že dnes má křtiny a co to pro něj i pro nás znamená, kdo se křtin zúčastnil a pak jsem to na oslavě nechala kolovat a vsichni mu tam připsali krátký vzkaz.

Pak jsem mu tam ve stylu malovaného čtení napsala a nakreslila příběh o světci, jehož jméno dostal. A nějaké dětské modlitby, pár obrázků. Sehnala jsem taky obrázkovou knížku s dětským příběhem o tom světci, tu jsem koupila taky. A ještě ode mě dostal sadu Playmobil Noemova archa :-)) chtěla jsem Duplo, ale nenasla jsem žádný biblický motiv. 

Dostal taky malý dřevěný obrázek toho světce a dřevěný křížek na zeď s dětským motivem.

Třeba něco z toho jako inspirace

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:55

žluťásek 

...to je krásný!..

Máš nesmírně bohatou fantazii a krásné nápady

Online notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:58

žluťásek To je moc hezký nápad s tím sešitem.

Liesel My jsme dávali dětskou Bibli s věnováním.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:12

Miru děkuju. S tím křestním dárkem jsem si hodně vyhrála, bylo to pro mě důležitý i jako pro kmotru :)

Ten sešit měl ohromný úspěch, všichni z toho bylo tak hezky dojatí. Přitom drobnost, investice malinká a mě to stálo pár večerů, kdy jsem to psala a kreslila.

Na deti.vira.cz je spousta inspirace, různé úkoly, rébusy, luštění, nápady na tvoření, obrázkové čtení, omalovánky...

Možná toho existuje víc, ale v té době jsem ještě děti neměla, tak jsem dál nehledala. 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:28

dynda o minci jsem taky uvažovala, ale protože můj otec byl numismatik, tak se mincí povaluje všude dost

baltik tak focení už proběhlo...

žluťásek krásné ,výtvarno mě bohužel minulo a ještě se mi vysmálo, ale nápad se sešitem, obrázkem, křížkem... díky za podněty

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:23

Liesel já kupuji vždy pamětní minci a je to něco jiného. Dělají s rokem narození, může se tam nechat vyrýt jméno a datum narození. Jsou stříbrné nebo zlaté, i s certifikátem.

https://ceskamincovna.cz/darky-k-narozeni-ditete-1515-p/