"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 26. května 2020 12:40

Díky Mrakoplas a její sušičce teď marně přemýšlím, proč se vlastně říká "rozumí tomu jako koza petrželi". Koza snad petržel žere a tak se v ní vyzná? Jediný smysl by mi to dávalo, kdyby byla petržel pro kozu jedovatá a ona ji přesto žrala....nebo naopak extra prospěšná a ona ji nesnášela.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 26. května 2020 12:47
Reakce na brrr:

Maky Omlouvám se, objevila jsem to až teď. Takhle to vypadá jako kámen Potřebovala bych to nafotit zhora a nejlíp s nějakým měřítkem. Jen předem upozorňuju, že kamenné nástroje moc neumím, ale když tak bych to někomu poslala. Klidně to můžeme řešit přes sz, akorát online budu zase až odpo.

​Žádný přes SZ, my to chceme taky vědět, co to je! :-D

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:04

Garfie No, naopak to znamena, ze tomu nerozumi vubec ne?

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:06

Karja No však právě, v tom významu se to říká ne? Když něčemu nerozumíš...ale mně připadá, že koza petrželi naopak asi docela rozumí? 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:07

Garfie Ale nerozumi!:-D

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:08

Karja Tak tomu teda rozumím jako koza petrželi

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:14

Garfie Koza je vybíravá (na rizdíl od ovcí, které jedou jak žací stroj), petržel jí nejede.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:21

Sweet Potato Aha, takže to spočívá v tom, že petržel je super a kozy ji nejedí?  Uff, jedna záhada vyřešena!!! (jinak vím, že kozy jsou vybíravé, proto je prý jejich mléko kvalitnější, ale nevím, co je na tom pravdy, jen jsem slyšela...)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:24

Garfie Taky jsem někde slyšela, že koza petržel nežere, ač je tato prospěšná, a z toho důvodu jí "nerozumí". A nevím, jak petrželi, ale různým způsobům zavírání vrátek do zeleninovo-květinové zahrady sousedovic koza rozuměla výborně, takže nakonec musli různé západky, petlice a oka přes plot nahradit visacím zámkem, se kterým si teda už neporadila.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:26

Zina No hotová veverka!!!  (kde to bylo? Ve vtipech?)

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:32

Zina Ona už to Maky  , resp. nějaký její známý zanesl archeologovi, který ví víc než já. Snad nebude vadit, když prozradím, že je to starý eneolit. Jestli se nemýlím, měla by to být kultura s nálevkovitými poháry. A samotný předmět je sekeromlat (doufám), ale fakt bych to potřebovala vidět zeshora.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:45

Garfie haha mna to tiez vzdy zaujimalo odkial to je ale vzdy nez som sa dostala k patraniu, tak som na to zabudla

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:00

Garfie Nevím. Ale ona fakt uměla skvěle šplhat i skákat a taky tlamou převéct takové to oko na sloupu a závoru vyžďuchat, jak to nezamkli, tak měli po kytkách, jen ta petržel možná přežila :-) :-).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:02

brrr Děkuju! Tak to je dost zajímavý nález, jestli je to teda nález, to bych si nechala líbit! 

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 26. května 2020 15:11

brrr Zina 

Podle místního archeologického ústavu se jedná o broušenou kamennou sekyru (sekeromlat by měl prý ještě vyvrtanou díru). Je to prý vzácný nález pro danou lokalitu. Stářím zapadá do staršího eneolitu, tj 3500 př.n.l. A zajímavý je i kámen z kterého je to vyrobeno. Nevypadá to prý na nic místního a budou to ještě zkoumat geologové. Celkově prý moc krásný nález. Ústav by nám měl dát vědět podrobnosti až je bude mít k dispozici.

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 26. května 2020 15:19

Zina je to náhodný nález. Dělali jsme nějaké terénní úpravy pozemku a našli úplně náhodou. Prošlo nám rukama dost kameni a tohle bylo do ruky podezřele hladké. Po očištění nás překvapilo, že to vypadá obroušené a má to jakési ostří. 

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:02

AprilTwelve Myslim, ze to budou vsechno pekny shity. A hlavneta cena, to je jako vtip? Jeste nekdy v unoru stal balicek v drogerce 49, kupovala jsem to bezne do cekarny. No a ted za to chteli 249 za 10 ks. To mezitim stihli pozlatit gumicky? Nebo jim to poradila Nela Slovakova?

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:02

A pokud by někoho zajímalo, jak jem dopadla já, tak podezření na ganglion, dostala jsem žádanku na sono.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:29

SunEclipse To jsem měla před dvěma rokama na ruce na zápěstí, nějak to samo zmizelo tak před půl rokem, protože jsem to nechtěla operačně řešit. Jinak to teda celkem bolelo.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:45

SunEclipse Renusatko a me ganglion na zapesti nebolel vubec, ale byl hnusny! Operaci jsem taky nechtela, ale jedna skvela doktorka mi ho vysala punkci. To teda bolelo dost, ale jen asi tu vterinu. Jeste se pak jednou vratil, stejny postup a od te doby pokoj..