"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:13

nonemy já si kupuju obyč molitanové, jednorázovky, ale musí tlumit do 36 dB. Jednou jsem omylem koupila vzhledem stejné, i od stejné značky, ty byly jen 28 db a to jsem se moc nevyspala. Ale já je používám fakt jen na dovolených, kdyby to mělo být na každý den, asi bych koukala po něčem, co se dá použít opakovaně.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:13

Karja jo, je to fakt na zabití. Já potřebuji naprosté ticho. Naštěstí zatím nechrápe denně, hlavně po hospodě, ale tam chodí 2x týdne, taky pokud nějaké nachlazeni, no je to čím dál horší. A zákonitě chrápe u televize

Online Tak Betty
Avatar
4971 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:14

Jiná Realita tak už to napiš, my to přežijem. Vzbudila jsi mou zvědavost, kuny nemáme.

Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:15

nonemy on nebyl zájem něco zkoušet, no. Když jsem si ho brala, nechrápal, pak přibral a začalo peklo.

Offline Karja
Avatar
35735 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:16

Jiná Realita Ja vim co a nepomaha to! A to jsme uz chteli jet I do zoo peo neco vostrejsiho:-D.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:16

Kokoska děkuju, já je vyzkouším, abych aspoň zjistila, jestli je snesu a než se najde jiné řešení, takto to nejde

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:16

Kokoska nonemy Tie penové bohužiaľ nie sú vôbec pohodlné. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:17

Kokoska přesně, ten můj před svatbou taky nechrapal, pěkne smecko toto

Online viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:17

Kokoska takže zabírá dieta!

(já zas nemůžu spát, když vedle neslyším dýchání

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:18

Tak Betty

ehm....polít okolí domu lidskou močí. rohy. oblíbené kuní trasy (poznají se podle míst, kde nechávají trus). jde o řešení dočasné, ale kdo to vyzkoušel, tak zaznamenal minimálně částečný úspěch.

Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:18

paktofonika utlumí to chroptění na takovou hranici, že mě to neruší, když spím. Budík přes ně slyším. Na těch dovolených je to občas výhoda, když se spí někde, kde je třeba taky hluk z ulice, protože u nás je nutný spát s otevřeným oknem

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:20

Ja som zatiaľ nenarazila na žiadne špunty, čo by efektívne utlmili hlasité chrápanie, pokiaľ ten človek spí so mnou v miestnosti. 

Kedysi na výške na chrápajúcu spolubývajúcu zabralo až keď som sa naučila spať s hlasitou hudbou v sluchátkach (menšie zlo) čo teda nie je rada, len taká "nostalgická" spomienka... 

Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:20

viktorka_od splavu já ti nevím, jeden čas zhubnul, ale trochu chrápal pořád. Ale asi ne tolik.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:25

všem chrápačům vysvětlete, že chrápání je docela nebezpečné a často bývá příznakem nějakých zatím skrytých potíží. třeba můj otec brutálně chrápal, až dostal infarkt. jakmile mu začali řešit srdeční neodstatečnost, prakticky chrápat přestal. 

v nemálo případech stačí začít cvičit, bývá to zablokovanou páteří.

já bych s chrápečem vůbec nemohla žít v jednom domě, natož v jednom pokoji, máte můj obdiv. na dovolené jsem si musela dávat špunty, protože chrápal člověk o dva pokoje dál...oddělené ložnice by náš manželský život opravdu nezachránily :))

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:27
Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:37

Jiná Realita a když se to vyvine třeba těch 5 let po svatbě, a když to neřeší, tak co, rozvod?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:46

Kokoska v mém případě by asi fakt byl nutný, nebo se přestěhovat někam, kde bych spala v jiném patře. špunty jsou jen nouzové řešení, abych spala aspoň trochu, i tak se převaluju celou noc. nesnesu na sobě na nic, ani mini naušnice v uchu, natož špunty.

nikdy jsem to naštěstí nemusela řešit. ale fakt bez legrace, chrápání je pro mě nesnesitelný zvuk, který ve mně vyvolává záchvaty agrese. myslím, že po maximálně týdnu bych manželovi v záchvatu šílenství ze spánkové deprivace ublížila. pro je nesnesitelné, když někdo hlasitě dýchá, nebo třeba jen pomlaskává ze spaní.

sama spím jako mrtvola. nehybná a naprosto tichá. lidi to děsí, někdy se i dívali, jestli žiju, proto to vím.

Online Kokoska
Avatar
28192 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 22:50

Jiná Realita jo, je to jeden z nejhorších zvuků, co znám.

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 23:09

nonemy Se špunty jsem spávala denně od počátku kolejního života do prvního porodu, tj. asi 15 let. Takže teprve v pětatřiceti, po asi dvanácti letech společného života, jsem zjistila, že muž v noci skřípe zuby

Offline elinka
Avatar
příspěvků moje polička 04. ledna 2020 23:36

Wanda von Dunajew Manželovi liezli kuny do motora auta, aby sa ohriali, tak tam začal dávať  handru s mletým čiernym korením (pepřem). Pomohlo to. Neviem ako by som to riešila na povale, ale pridala by som asi aj mleté čili.