Ordinace 24/7

15. ledna 2024 19:01
Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:27

razorblade kolegyně měla taky něco jako "zamrzlé rameno" a prý jí od následné přetrvávající bolesti pomohlo zcela vyloučit alkohol.... (Tím nic nenaznačuju - kdo si nedá občas sklenku vína.) 

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:38

Makara muzu vyzkouset. Moje dve az tri piva za mesic mi vyrazne chybet nebudou

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 23:04

razorblade Já jsem chodila k fyzioterapeuticke lékarce zabodavala mi nějaký jehly a po příchodu domu jsem měla ordinovane suché teplo a teplý alkoholický napoj:D. 

Vyzkousej obě varianty, ono ty dvě pivka za mesic, to je jak zelenej caj o nedeli;-)

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:52

Prosím vás, čím rozchodit zřejmě začínající zanet průdušek, když není možnost dojít k dr. pro atb? Zatím bere stoptussin druhý den a na noc xyzal, ale spíš se to horší:(

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 21:13

Mermaid erdomed?

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 21:44

Mermaidurčitě erdomed, nezoufej, může to být virové, ne každa bolest na průduškách skončí horečkami a hlavně zkraje se to hned nepozná. 

Ještě můžeš kachní nebo i obyčejné sádlo, v nouzi i maslo na hrudník. Je to hrozný kentus, já to neznasim, ale když není čas ptát se kdo je kdo, tak to udělám. Kdovijak to funguje, ale pomáhá to. 

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 21:47

Mermaid Mast na prsa a prohřívat se v peřinách. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 22:28

Mermaid volat a kdyz dr uzna za vhodne, recept posle

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 05:32

Díky všem za odpovědi, nejdřív zkusím ten erdomed

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 08:24

viktorka_od splavuzáněty průdušek jsou z 80% virové, to bych ráda věděla, jak to Dr pozná po telefonu. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 08:25

Mermaid U nás zabírají teplé zazvorové obklady na hrudník. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 08:28

continuity ja bych to nechala na nem.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 03. května 2024 13:38

Prisím, máte niekto skúsenisti s extrakciou osmičiek? Mali by mi vybrať všetky štyri, zubárka mi odporúča v narkóze - a ja si to teda tiež neviem predstaviť inak.

No a v štátnej nemocnici by dom musela niekoľko dní ostať (ale hradila by to poisťovňa) ale našla som aj súkromnú ambulanciu, kde by ma pustili po dvoch hodinách od prebudenia domov. Ale teda zase strašne drahé.

No a ja sa bojím aj tej extrakcie, aj pobytu v nemocnici a aj narkózy...

Pomoc....

Offline RoSa
Avatar
8215 příspěvků moje polička 03. května 2024 13:45

slniecko mně to dělal stomatochirurg normálně ve svý ambulanci, ale teda předtim mi umíchal pěknej injekční koktejl, zkoušel to po první dávce a musel něco přidat...

nic jsem necítila, dostala jsem pak nějaký ATB, Tramal kapky, pokyn chladit a neschopenku (kvůli společenskýmu znemožnění - věděl, že vyleze monokl)

... a pamatuju si jeho spocený čelo a v rádiu hráli Tři čuníky

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 03. května 2024 13:57

slniecko Já bych do narkozy nešla, dělaly mi dvě extrakce a dvě vytrhnutí najednou. Kamarádka šla na vysekání dvě a potom další dvě.. Myslím, že ta narkoza je zbytečná, nebolí to, bolí to až potom doma, takže možná lepší, když tě to bude bolet doma. A u mě to bylo dost rychlý, fakt to měl hned, prostě musí asi být šikovný lékař. Ale nevím, zda ti tu narkozu nedoporučují kvuli nějakým jiným komplikacím nebo kvuli nějakým tvým fyzickým obtížím. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:09

slniecko Mam zkusenost profesni i osobni. Vsechny 4 delame bezne v CA, pacienti jsou hospitalizovano do druheho dne, leky na bolest a otok maji v kapacce. Vykon je to do hodiny vetsinou a jedna se hlavne o mlade lidi. Ja sama mam trhane horni osmicky obe (ty sly "samy a delal mi to muj zubar), to byla pohoda. A spodni osmicku mi rezal v lokale kolega stomatochirurg, trvalo to asi 50 min a dalo se. Akorat jsem mela pak diru do kosti jeste dva mesice. Takze mit to na obou stranach a jeste nahore, tak nejspis chcipnu....asi jsem neporadila co? Spis bych sla postupnou cestou trhani, aby clovek mohl aspon nekde kousat...

Offline Suya
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:10

slniecko Mne vyndavaly taky dve najednou a pote jednu, vzdycky jen s injekci proti bolesti, na stomatochirurgii bezplatneNeni u vas takova moznost? Musela jsem si to vyzadat, byvala zubarka mi to dokonce chtela trhat sama, coz jsem nechtela

Edit: A na bolest stacil jeden ibalgin, zadna hruza!

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:11

Karja oni mi rastú prakticky takmer vodrovne, mierne smerom ku koreňom sedmičiek, tlačia na tie korene a navrch mám pod nimi zápal.

No a navrch občas chytím v kresle panický atak a to úplne nechceš pri niečom takomto

RoSa ako myslíš takú nejakú "polonarkózu"?

Tých čuníkov si k tomu budem pamätať, do je dobré

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:15
Reakce na Jos:

slniecko Mam zkusenost profesni i osobni. Vsechny 4 delame bezne v CA, pacienti jsou hospitalizovano do druheho dne, leky na bolest a otok maji v kapacce. Vykon je to do hodiny vetsinou a jedna se hlavne o mlade lidi. Ja sama mam trhane horni osmicky obe (ty sly "samy a delal mi to muj zubar), to byla pohoda. A spodni osmicku mi rezal v lokale kolega stomatochirurg, trvalo to asi 50 min a dalo se. Akorat jsem mela pak diru do kosti jeste dva mesice. Takze mit to na obou stranach a jeste nahore, tak nejspis chcipnu....asi jsem neporadila co? Spis bych sla postupnou cestou trhani, aby clovek mohl aspon nekde kousat...

​Huh...dva mesiace diera v kosti

Ako dlho to bolelo?

Offline Makara
Avatar
2235 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:15

slniecko asi záleží, jak je máš založené, co je důvodem extrakce. Jestli mají obavu, že nepůjde o obyčejné vytržení, ale již zminované vysekávání...

Do statistiky hlásím 5 extrakcí bez narkózy. Já nasadila antibiotika hned druhý den a za tři dny jela na dovolenou.