Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 02. června 2022 15:42

Garfie Úlovek vpravo taky dobrej

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 02. června 2022 15:52

Garfie v tom japonskym COSu maji stejny veci jako tady v Evrope? Myslim hlavne co do delky a sirky, jestli tam maji i Lko nebo 44? :)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. června 2022 22:17

razorblade Já neviděla letošní nabídku COSu, musím mrknout na stránky, protože stylově mi to přišlo malinko jinak, než jsem zvyklá. Rozhodně výrazně víc barev. Délka mě překvapila, většinu šatů mám tradičně až na paty, šířku jsem nezkoumala, každopádně S bylo tradičně široké, jestli měli větší čísla mrknu příště. Ale ceny měli v jenech a eurech, nevím teď jak je to u nás? Jinak Japonky preferují široké a dlouhé věci, ideálně jednobarevné, vlastně myslím, že COS je hodně blízký japonskému stylu. A třeba v Uniqlo vím že mají všechny velikosti. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 06:59

A jen tak pro zajímavost, ten dům se zimní zahradou, kde nás odmítli a my se to pokusili zvrátit větší nabídkou (velmi nejaponské) nás odmítli znovu, klidně ubytují cizince, ale požadují po nich plynnou japonštinu.

Stará nevrlá paní nám naopak vyšla vstříc a po ubezpečení, že umíme vyhodit odpadky a nebudeme v noci telefonovat rodině nám slíbila zdarma namontovat klimatizaci do všech pokojů (předchozí nájemník měl vlastní a odvezl si je) a taky nám chce přenechat část zahrady! 

 K tomu teď domlouváme schůzky na dvě další nemovitosti, které už jsou v nabídce dlouho, jeden je byt s velkou terasou (ale z ložnice) kousek od parku, bohužel přímo u čtyřproudovky. A pak je dům, který se mi dost líbí, byla jsem se u něj i dívat, jen je dost vklíčený mezi ostatní domy, ale to je tady bohužel normální. Daleko od parku (v Jokohamě skoro nemožné), ale blízko u stanice. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:16

Garfie odkaz nefunguje, ale hlavně, že dům líbí vám. Držím už i palce u nohou ať konečně klapne něco alespoň trochu podle vašich představ. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:20

Garfie uf, to je napínavý. Takže ten dům u té staré paní je v záloze? Ať už to máte za sebou..

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:36

continuity Už jsem to opravila. Jako tři strany vedou do zdi, ale s tím už se tady počítá. :-( Teď psala do prodejní skupiny nějaká paní, že se stěhují a všechny věci chtějí darovat, dům mají přesne v našem ideálním místě. Tak jsem jí napsala, že věci nechci, ale dům ano.  Vzala to jako vtip, ale prý bude do týdne v nabídce...

Mulen Jojo, vypadá to tak. On je moc roztomilý, takový jak od staré paní.  Trochu daleko od stanice i od školy, ale v únosné míře. 

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:40

Garfie 

...ten dům je pěkný. Celkově to působí příjemně

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:48

Garfie Ten z odkazu má sle krásnou podlahu

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:56

Mulen No přesně!  I když to je tady nejobvyklejší typ podlahy po tatami. 

A perlička, na dům u čtyřproudovky se můžeme přijít podívat dnes, ale i s dětma, majitel je chce vidět, aby odhadl jaký budou dělat hluk!

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:01

Garfie jenom stručně: totálně závidím školu a nezávidím starosti s bydlením.. Snad brzy klapne něco úžasného..!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:07

Pavlena Haha, to jsi přesně shrnula i moje pocity!

Mmch, s tím domem, co jsem na něj teď dávala odkaz to bylo rychlý. Vůbec se s tím nepárali a rovnou řekli, že nejaponce nechtějí. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:11

Garfie Majitel je asi psychoolog nebo věštec

A u toho domu je škoda, že nechtějí dát nejaponcům aspoň šanci..

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:14

Mulen Začínám z toho mít fakt depku. :-)

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:15

Garfie To teda chápu, kdo by neměl :( A držím moc palce, něco určitě klapne. Něco super

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 03. června 2022 08:53

Garfie A nesete do domu u čtyřproudovky ukázat i pozoun? ;o)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 09:02

DruI  Ten zatím tajíme i staré paní! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2022 09:49

Garfie možná budou lepší volba ty bicí, elektrické vydávají jen takové ťukání

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. června 2022 09:53

Asi vezmem ten u silnice, chce se mi brecet, je tu strasnej hluk, ale nikomu krome me to nevadi.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 03. června 2022 09:55

Garfie tlapkám nemáš fotky?

Možná je byt s terasou lepší než dům, kde ze dveří vstoupíš rovnou do silnice.