Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 01. května 2023 09:53

Garfie teď je v 5. Singapur math budou mít ještě celou ,,middle schooĺ", takže do 8. třídy. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. května 2023 10:21

Proč ne Eva  Mě právě trochu mrzí, že ji od šestky opouští, ale tak i ta australská varianta vypadá dobře, soudím podle starší. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 01. května 2023 11:22

Garfie jen tak ze zvědavosti, jak to mají v Japonsku s nemocenskou? Může si zaměstnanec dovolit marodit? 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. května 2023 14:53

bram Nemocenská bývá obvykle poslední možnost. Pokud cítíš, že na tebe něco leze, požádáš o home office, případně sick days, pokud je firma nabízí, nebo si vezmeš dovolenou. Při nemocenské první tři dny nedostáváš nic a potom dvě třetiny mzdy (z průměru za poslední rok).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 04:24

Ještě pár posledních fotek z prázdnin, vyrazili jsme do naší oblíbené Kamakury, navštívili chrám, který je proslulý podzimním listím, možná si pamatujete, že jsem sem dávala fotku, tak teď v jarní verzi. :-)

A taky jsme viděli spoustu čerstvě vzrostlých bambusů, do teď jsem je viděla jen v prodejnách ovoce a zeleniny!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 04:26

Večer jsme zašli ještě do mé oblíbené "Stodolní" a taky na rozkvetlou Jokohamu. Ano, jsou to živí pejsci! 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 04:28

A abych nezapomněla, ulovila jsem další zajímavý koban, neboli policejní stanici!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 04:29

No a abych měla i nějakou vtipnou historku, chystla jsem nerva z vlasů a rozhodla se objednat se ke kadeřníkovi. Obávám se, že po prvním týdnu to má potenciál hledání bytu přes realitku!!! 

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:00

Garfie Očekáváme podrobný popis událostí! Jak je to jinak s šampóny a tak? Asi hloupý dotaz, ale vozíš si svoje na svoje vlasy nebo není problém si vybrat z  nabídky?

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:04

Garfie GChK 

...taky mě to moc zajímá!.

(jakože se jim Tvůj nový účes nelíbí.?, a nebylo by, prosím, foto?)

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:33

Garfie Miru já jsem to pochopila tak, že kadeřník se teprv hledá?

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:34

Garfie psi fakt živí? A čím je tam přilepili? To parádění zvířat nemám ráda.

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:38

Kokoska 

...ahaa

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:40

Garfie to je napinavy! Oni evropsky vlasy strihaj neradi, co? Drzime palce a chcem pak videt vysledek :)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:45

Miru Jo, Kokoska to pochopila správně, zatím jsem ve fázi "velmi bych ráda, ale bohužel nemluvím anglicky a asi bychom se nepochopily" až po "daný termín nelze rezervovat", přestože je v online rezervacích volný...verze odmítání jsou široké a všichni odpovídají japonsky, i když píšu v angličtině. 

GChK Šampony mám zatím vlastní, já se docela zásobila, hlavně kvůli tomu, že mám světlé vlasy.  Ale vybrat se tady určitě dá, jenomže to je spíš problém, výběr je obrovský a pak stojíš hodinu u regálu s překladačem (protože v angličtině je tak maximálně "shampoo"). Dobře se nakupuje i na japonském Amazonu, takže pro rodinu problém nemám, kolikrát jsem i překvapená, jak skvělé šampony mají v hotelech nebo onsenech.

Kokoska Jo, jsou :-) Oni tady ty psi fakt mají hodně za miminka, vozí je v kočárech, oblékají, kolikrát je krmí i lžičkou, zrovna nedávno jsme to probírali v angličtině, jakože je to velký fenomén. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:50

moora No, neradi. Já už na to téma slyšela hodně, zvlášť já, víš jak vypadám. Vlasy jemné a světlé...jenomže tady je to Jokohama, enkláva cizinců. :-) Jenomže ono se tím myslí většinou jiné Asiaty. Cizincům příznivé salony tady jsou, ale stejně jako v realitách, ceny jsou vysoké....momentálně jsem si zarezervovala místo v jednom takovém "cizincům přívětivém" salonu, ale anglicky mluvící kadeřníci tam mají příplatek asi 500 korun jako "zápisné", tak jsem se objednala ke kolegyni, o jejíž jazykových schopnostech internet mlčí. A uvidím, objednaná jsem už 20 hodin a zatím mě neodmítli.

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 03. května 2023 11:57

Garfie Očividně se toho stříhání jiných vlasů bojí? Jako myslíš, že jim jde o reklamaci, nebo o pověst? 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 03. května 2023 12:12

Kan Prostě se jim do toho nechce a nedivím se jim. Víš co, vůbec mě neznají, netuší, jestli jim tam nevstoupí nějaká suveréní Američanka, nedomluví se se mnou...je to prostě stres. A ještě vlasy, na které vůbec nejsou zvyklí. U nás je to rozmanitější, ale tady mají fakt vlasy všichni hodně podobné, barvou jednoznačně, jsou i pevnější, husté, rovné.

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 03. května 2023 12:13

Garfie No já to úplně chápu, mají svoje zkušenosti.

Online DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 03. května 2023 15:33

Garfie No, tak kdyby to v kadeřnictví dopadlo jó katastrofálně, tak ještě pořád můžeš nosit tu fialovou paruku ;o)