Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 24. března 2022 08:27

Garfie mazec, at vam to konecne vyjde!

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 08:33

711990 Tak já to před deseti lety v Tohoku, co vychýlilo zemskou osu mám ještě v dost živé paměti!  Bylo v místech, kde jsem rok žila a měla jsem letenky dva dny "po". Zopakovat bych si to nechtěla! 

dynda Zůstávám optimistka navzdory osudu! 

brrr Lilly_Ku Díky!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:00

Garfie Držím pěsti!
Ale teda to zemětřesení, uf, snad to bude dobrý.
A ještě stihneš dubnový sraz ;)

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:02

Garfie drzim palce! Stihnete sakury?

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:04

Garfie Drzim palce, at uz to konecne klapne! A bez zenetreseni!

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:09

Garfie hura..! Drzim palce...

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:17

Garfie jezis

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:24

dynda určitě to dobře dopadne. 

Pokud nedopadlo,tak to zatím není konec. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:25

Garfie gratuluji, at to vyjde. Dcera teda stíhá ty přijímačky?

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 09:46

moora Bohužel. :-( V Tokyu už pomalu končí, to bychom museli někam hodně na sever. Ale letos prý stejně ještě nejsou žádné velké oslavy. Ovšem na příští rok už máme ohlášených několik sakurových návštěv, tak jsem zvědavá! :-D

continuity jj, má je v úterý a ve středu před odletem, právě na to Japonci dost slyšeli. :-) Ale teď teda fakt váhám, jestli ji zapsat, když se dostane...no je to komplikované rozhodnutí. 

nonemy No hele, ta naše Japonka je tím úplně postižená, prý si máme nastudovat mapy podloží, až budeme hledat bydlení...a dalších pár rad, jak minimalizovat škody nám taky dala (třeba bydlení na kopci kvůli tsunami), prostě jinej svět, pro nás nepředstavitelný. Její matka má celý život trvale napuštěnou vanu, aby měla dost vody, kdyby něco. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:02

Garfie nemůžeš se poradit ve škole? I té stávající i případně nové?

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:11

Garfie Budu s dovolením panikařit s tebou. Cítím se, jak kdyby se to týkalo někoho z kruhu nejbližších.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:16

Sweet Potato  Děkuju, to pomůže! :-) Člověk by řekl, že jsem měla dost času se připravit....a ono ne! 

continuity To mám v plánu. V současné mi řeknou, ať ji nechám na základce.  To je víc než jasný. Ale můžu se zkusit domluvit s výchovnou poradkyní a nějak to s ní probrat.

Do nové jsem si říkala, že podle toho, jak dopadnou přijímačky, jim zkusím napsat a otevřeně se zeptat. Zvlášť když by skončila někde vysoko a ona je docela šance, teď poslední dvoje, co zkoušla (z roku 18/19) by byla vždycky v první pětce na oba gymply, jednou dokonce první. Jako i když odmyslím, že to píše doma v papučkách a v klidu, šance je. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. března 2022 10:16

Garfie doufám, že odletíte, žádné zemětřesení nepřijde a tím se zakončí všechny ty nehezké věci, co nás teď potkaly

K tomu zápisu dcery, co by to znamenalo, kdyby si jí zapsala?  

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:30

Evaeva Oficiálně by tak nastoupila na gympl, musela bych požádat o individuální vzdělávání a musela by dělat závěrečné zkoušky ze všech předmětů, nejpozději co dva roky. Na základce je to stejné, ale tam ji všichni znají, tady by byla úplně nová. To je v podstatě jediná varianta, kdy máš garantované místo a jsi kmenový žák školy. 

Pak je možnost, že po návratu uděláš srovnávací zkoušky a škola (jakákoli) tě zařadí do kterého ročníku uzná, ale nevím, jestli to takhle jde i na gymplu. A třetí varianta je, že se vrátíš jako "zahraniční student", nastoupíš kam věkově patříš a máš úlevy z češtiny, dějepisu a zeměpisu (to bych asi chtěla pro syna). Varianta 2 a 3 znamená, že nejsi žákem žádné školy, takže i na ten gympl by ji museli vzít "proti pravidlům" bez přijímaček. Domnívám se, že to jde a je to jedna z variant, kterou taky dost zvažuju, zvlášť když by měla nějaké hezké doporučení z mezinárodní školy a k tomu za zády ty dobré výsledky z přijímaček-i když nenastoupila. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. března 2022 10:34

Garfie chápu. Ta třetí varianta je pro ní asi nejmíň náročná. Původně jste to měli, tuším, na tři roky? Jestli to platí, tak se bude vlastně vracet do osmičky nebo devítky, tak by při případně mohla jít na čtyřletý gympl.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:42

Evaeva No ten návrat je právě nejasný, smlouva je na dva roky, s tím, že zřejmě půjde prodloužit. Zároveň jsme domluvení, že kdyby to fakt nešlo a děti byly nějak moc nešťastné, že bych to zabalila dřív. Teď je v sedmičce, podle plánu by tam měla být do konce devítky. takže to vlastně dopadlo docela dobře, normálně by mohla dělat přijímačky na čtyřletý (ale to může i z toho šestiletého zase). Jinak ona může i dělat přijímačky na gympl jako cizinec a pak dělá češtinu jen ústně a body se jí počítají stejně jako z matiky-jen se obávám, že to pro ni není moc výhodné, ona je v češtině skvělá, ta matika je pro ni náročnější. :-) Spíš se kloním k tomu, ji nezapsat, i kdyby přijímačky udělala, ale všichni kolem se k tomu různě vyjadřují a občas mě zviklají.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:47

Garfie To je super, že se ledy hnuly a snad už opravdu odjedete. Moc vam držím palce. Rozhodování se školou pro dceru vůbec nezávidím, to je opravdu složité. Jak to vidí dcera?

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:54

notna To asi hlavně závisí na kamarádce, která dělá s ní úplně stejné přijímačky. Hlásí se obě na francouzský a anglický, obě upřednostňují anglický, kde berou i víc dětí, takže je větší šance. Takže pokud se tam dostane kamarádka, bude tam chtít dcera jít taky (ale myslím, že by si to nechala vymluvit), pokud se nedostane, tak bude chtít zůstat na základce. Na francouzský dělá dcera přijímačky jen tak z plezíru, je jasné, že tam nenastoupí, francouštinu nikdy nedělala a to by nedohnala. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:55

Garfie ja bych z toho rozhodovani nespala a furt bych menila a kombinovala a pak bych to nakombinovala nejhur, jak by to slo