Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:59

Candance No jo, to si dovedu představit, já jsem proti tobě taková trochu fatalistka, jako děj se vůle boží a nějak to dopadne. :-) Ale kombinuju taky, nemysli si. I mi pomáhá to tady probrat. 

Evaeva Ještě teda k tomu čtyřletému gymplu, já uvažovala o šestiletém anglickémi proto, že se bude vlastně učit v angličtině i všechny pojmy v biologii, fyzice a tak, možná by jí přechod do češtiny zase udělal zmatek? Ale to už je detail, stejně se to bude muset naučit i v češtině. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:10

Garfie myslím na vás, ať to zvládnete (ještě nějaké zemětřesení proboha ) a na tebe si teď vzpomenu, když začnu panikařit s odjezdem do ozdravovny (co to je proti Japonsku na tři roky )

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:11

Garfie mě takto na sucho mi u varianty 1 přijde lepší ji nechat na škole, kde ji znají,myslím, že se tam i lépe domluvíš, co se týče toho přezkoušení a pod. On by ten gympl měl cenu, kdyby tam reálně chodila, takto se mi zdá, že by se zkombinovali všechny nevýhody ( jak gymnázia, tak distanční výuky).

Další věc je, že bude muset na tom gymplu po dvou letech zaplout do fungujícího kolektivu a systému práce a to je taky složitější než, když je celá třída nová. 

Vlastně jedinou výhodu vidím v tom, že už by nemusela dělat ty přijímačky, ale to mi přijde v rámci toho přezkušováni jako ten nejmenší problém. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. března 2022 11:20

Garfie není to jednoduché teda. Myslím, že za dva roky v japonsku na mezinárodní škole to i dcera bude vidět jinak. Klidně se může rozhodnout pokračovat i v čechách na nějaké mezinárodní, jít na vš do zahraničí,... Tím chci říct, že neznalost pojmů v čj nemusí být nakonec problém.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:25

GarfiePokud u tebe nepřevažuje žádná varianta, nech to na dceři, jak bude chtít ona. Já to tak občas dělám, pokud se nemůžu rozhodnout dle svého rozumu a pořád to přebírám horem dolem a nevím, nechám to rozhodnout dítě. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:27

continuity  Já to vidím úplně stejně! Ale ty přijímačky určitě chci vyzkoušet, jednak aby si to zkusila, zvlášť když o nic nejde a jednak abych měla přece jen něco v kapse, kdyby třeba musela nastupovat až v prváku nebo tak...

Evaeva Taky to právě vnímám, že to může být jakkoli, uvidíme. Jen prostě musíme teď udělat jedno rozhodnutí. :-)

notna Já to s ní spíš proberu ze všech stran, myslím, že ještě úplně nedokáže dohlédnout na důsledky. 

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:31

Garfie a velkou pravdu má i Evaeva , že po těch dvou letech venku možná bude mít na pokračování na škole úplně jiný názor a stejně ty přijímačky bude muset dělat.

můj názor je určitě ovlivněn tím, že já teda nejsem ani úplný zastánce tlačit deti za každou cenu na víceletý gympl. Zas tolik výhod v tom, pokud je slušná základka, nevidím. Dodnes někteří lidi nechápou, že jsem tam dceru nedala. Ona je teď spokojená a to je asi nejdůležitější. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:39

continuity Taky shoda. O osmiletém jsme ani neuvažovali, jen teď už mi přijde, že by potřebovala nějaké podněty, ale o to se jí postará japonská škola.  Navíc, kdyby se hlásila až na čtyřleté, mohla by jít na "můj" gympl.  Je to starý klasický gympl prvorepublikového střihu, v centru města, přijde mi, že si tam užije i takový městský život, ostatní místní gymply jsou spíš na okraji. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 11:39

Haha, tak se mi zdá, že to jsme vyřešily, co tam máme dál?

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 24. března 2022 12:28

Garfie já už snad ani nebudu psát, že bych z toho všeho už dávno byla v malém vypolstrovaném pokojíku v Bohnicích, ale palce vám držím fest! 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. března 2022 14:04

Garfie 

Já bych se rozhodla až po přijímačkách. Ono bude taky důležitý, co tomu řeknou na tom gymplu, což zase nemá smysl řešit před zkouškami. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 24. března 2022 14:11

dynda No však to je jasný. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. března 2022 18:06

Máme tady hromadu učebnic naší spřátelené malé Japonky a je to super! Už jsem dávala do jídelního vlákna něco z učebnice vaření, sem dám z výtvarných činností.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 18:17

Garfie a teď jsem hrozně zvědavá, který gympl je ten "Váš".

Vaši japonskou anabázi sleduji se zvědavostí a doufám, že teď už to vyjde a těším se na další zážitky z Japonska

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. března 2022 18:22

bublifuk Jsi z Olomouce? Myslím Slovanské. :-) Mně přijde ideální, u tramvaje, u parku, u strojárny, která generuje kluky.... 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 18:24

Garfie Ano, jsem. Slovanské mě napadlo, ale nevím proč mi přijde už mimo centrum. Taky jsem navštěvovala

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. března 2022 18:31

bublifuk No tak je "nejvíc v centru".  Tak to jsme třeba spolužačky.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2022 18:34

Garfie možný to je. Jste mladší, jenom nevím o kolik

edit: na škole jsme se možná potkat mohly, ale ve třídě nejspíš ne.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. března 2022 18:49

bublifuk Tak to je škoda, holky z jiných tříd si moc nepamatuju, to spíš kluky!  A klidně mi můžete tykat. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 25. března 2022 22:03

Neuvěřitelné se stalo skutkem-náš slavný kontejner, zabalený před patnácti měsíci, právě opustil hranice České republiky!