Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 21:33
Reakce na Kokoska:

 Hezky bydlíme, moc hezky! 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 21:43

rasaNori

Kokoska Hlavně v tom japonském vedru!

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 22:19

Garfie jak dlouho to ještě potrvá a co přijde potom? Tajfuny? 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 01:04

Kokoska Tajfuny a to je přechod do podzimu. :-) Právě na přelomu srpna a září.

Offline Tabea
Avatar
4678 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 06:15

Teď jsem koukala na starší reportáž o vlacích, bylo tam i Japonsko. A že kvůli šmátralům zavedli čisté ženské vagóny. A že smatralove můžou jít do speciálních vlaků, kde si vyberou kostým té, kterou budou osahávat a pak ji za 10 000 jenů, můžou půl hoďky osahavat a lepit se na ni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 08:03

Tabea  japonci maji dotazene k dokonalosti zjevne uplne vsecko

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 08:34

Tabea ty zenske vagony jsou i v metru, na nastupisti byly ruzove nalepky v miste, kde ten vagon zastavi.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 13:41

Tabea O šmátracích vagonech jsem teda nikdy neslyšela , ale ty ženské vagony jsou fajn, jsou skoro v každém vlaku a metru, ale pochopitelně nefungují nonstop, ale jen v určených časech, třeba v ranní špičce nebo v noci (to hlavně), záleží na trati. Musím říct, že mi to přijde fajn, byla bych klidnější, kdyby třeba musela pubertální dcera cestovat třeba z večírku. Sama mám z mládí špatnou zkušenost. :-(

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 14:02

A perlička, kterou jsem dnes ulovila a pěkně koresponduje s našimi oblíbenými tématy...

Offline Tabea
Avatar
4678 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 14:54

viktorka_od splavu Garfie  oprava! Teď jsem ty vlaky pro šmátraly googlovala a je to jen kulisa "image clubs". Za oknem běží krajina. 
omlouvam se za mystifikaci způsobenou ztlumeným zvukem a ukecaným ditetem 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 15:08

Tabea Ufff

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 06:32

Hlásím se z dovolené, spoustu zážitků a spoustu fotek, ale nemám vůbec čas a fotky se mi nahrávaji naležato!  Trochu vám to zatapetuju, až se vrátím. Včera byl vtipný státní svátek, Den hor, který jsme oslavili túrou v Japonských Alpách a teď míříme do Kanazawy, předpověď hlásí 40 stupňů a setrvalý déšť, meteorologové vydali varování před prudkou bouřkou. Zrušili jsme proto pobyt u moře a rychle našli nějaké mizerné ubytování u pláží na druhé straně ostrova, u Shizuoky. Právě se na ni řítí tornádo... ale snad bychom mohli dorazit těsně po něm.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 06:35

Jinak s ubytováním je to docela průpal, volno má půlka Japonska a zbyly jen luxusní ubytování a levné hostely. Kdybyste věděly v jaké díře jsme spali včera!

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 07:42

Garfie tak drzim palce, at vas netrefi ani boiře ani tornado a tesim se na zazitky a fotky! Foť i ty diry a jim podobna mista!

Offline moora
Avatar
7539 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 08:05

Garfie zazitek musi byt hlavne silny :)) uzijte si dovolenou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 08:35
Reakce na moora:

Garfie zazitek musi byt hlavne silny :)) uzijte si dovolenou

Garfie uzijte si to a hlas se!

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 08:39

Garfie dovolená na dovolené:D

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 08:56
Reakce na Garfie:

 Kdybyste věděly v jaké díře jsme spali včera!

​Tak o některé "zážitky" člověk zrovna nestojí, že? Ale každopádně ať se vám všechny bouřky a tornáda vyhnou (neby vy jim).

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 12:06

Garfie trochu vám i závidím. 

Dávejte na sebe pozor a hlavně si to užijte. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 12:17

Kdo to v Saturninovi říkal, že život by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás občas vyhodil na mráz...doktor Vlach?  Musím říct, že mi po té včerejší hrůze přijde obyčejný čistý a malý pokoj v typickém japonském business hotelu jako učiněný ráj! Na horách klasika, prostě horská bouda, prostá, ale čistá, v podkroví futony, dole pinec, umyvadlo a záchod, naproti v budově společná koupelna a onsen, moc hezký. Majitelé asi 80 letí manželé...

Ten včerejšek měl dobré reference, čekala jsem něco podobného, ovšem-úzký dům, v polovině hospoda, v polovině hostel, šlo se do něj přes -kancelář/recepci/koupelnu/kuchyň-vše v jedné místnosti cca pět metrů, viz foto-foceno panoramaticky, protože jinak se to nemělo šanci vejít! Nádobí k dispozici pro hosty, ale s rozvahou-je totiž společné s hospodou. Sprcha vmáčknutá za pračku v podivném přístěnku, hezký záchod, to vše v přízemí. Pokoje v patře po úzkých schodech na chodbě, kde se dva lidé nevyhli. My měli aspoň okno, sousedé ne-nějaký mladý pár, spali chudáci celou noc s otevřenými dveřmi. Ovšem aspoň měli postele, naše velikost pokoje byl nakonec matematický úkol pro děti-jak to udělat, aby se vlezly čtyři futony...