Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. března 2019 21:33

Lamicka ano, to já vím a chápu, že je to vařením a proto jako alternativu uvádím pečení, kde tento efekt není...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 17. března 2019 21:44
Reakce na Karja:

Ta kucharka Jeruzalem je uplne fantasticka. 

​To trochu rozveď.

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:08

Josefa Jsou hrozne dlouhy!:-D Ale jako nevim, jestli na to ted budu kit cas, hlavne recepty na hlavni jidla jsou dost narocny, nez to clovek dostane do ruky. Ja bych jako vecere teda mohla I jen ty salaty, ale partner by to mel asi tak jako tretinu jidla

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:17

nolita Tak to jo, ja jsem nezachytila tu alternativu. Stejne je peceny je nejlepsi :) i polevce prospeje, kdyz se predtim kvetak upece. 

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:18

Ronna Noo, hodne me zaujala cast  o zelenine,hodne uprav, ruzne salaty, hodne teda smazi, a to I v salatech. Nejvic me zaujaly salaty, prilohy, oboji bych mela jako hlavni chod. Hlavni chody jsou celkem slozite, furt neco plni a po jednom smazi, to neni uz na denni vyvarovani, ale na nejakou specialni prilezitost. Myslim, ze jen na opravdove minimum receptu bych mimo Prahu nesehnala suroviny, vetsinou se jedna o nejakou zeleninu, ale tak dala by se nahradit nejakou jinou;) 

Ale je tam recept na kdoule s jehnecim masem:-D. Ten na podzim jako kdyz tady najdeme:-D.

A to vypraveni okolo, co jinak nesnasim, me tady fakt bavi. Clovek by to cetl ani by nevaril.

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:19

Lamicka Mas pravdu, to s tim kvetakem dela mama a ja nikdy nechapala proc:-D. Mne tenhle druh pachu z vareni (krome varene ryby) nevadi;-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:20

Karja kdoule s jehnecim zni vic nez zajimave.:-)

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:23

Lamicka jj taky mi tak chutna o trochu vic a navic ta priprava je fakt jednoducha...

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:28

Zarinya No samozrejme je kdoule plnena:-D. Ale uz v uvodu je uvedeno, ze vydlabavat to tvrde ovoce je dost narocne, takze se muze pokrajer:-D. Na jehneci je tam hodne receptu, smlsla by sis.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 17. března 2019 22:28

Karja a ja prave doufala, ze to vyzkousis a zjednodusis :D

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:30

Josefa Hehehe, ja nejsem na zjednodusovani moc sikovna:-D:-D. Ale tak nejaky ten salatek by sel:-D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 22:42

Karja joo,tak do vydloubavani kdoule bych nesla

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 18. března 2019 09:32

Zarinya Jo, jedine s nejakym otrokem. A chtela jsem se te zeptat, mam moznost objednat to jehneci, ale vubec nevim co...myslela jsem tak na dva ruzne chody (dam teda nejake maso do mrazaku), ale jen fakt tak tri ctyri porce, zadna hostina pro familii.Tak nevim jalou cast a nic, zatim planuji jen to kleftiko.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. března 2019 09:46

Karja jestli Vam chutna objednej.Bohuzel jakou cast ti neporadim....Ja se v tom totiz nevyznam.Jako mlada  sem se o nejake vareni nezajimala  a v cizine je to pojmenovane jinak.A jehne bud kupujeme cely nebo u reznika reknu naco chci a nebo koupi muz.Taky to tu byva namalovane na obalu kdyz kupuju mrazene.....

kazdopadne na kleftiko je potreba strasne male mnozstvi.Par kousku co se pouziva i na "gulas",

se vzdycky s maminou nasmejeme kdyz hadam co to bylo za kus a prekladam doslovne...

ja bych se ridila jako veprovym co ti chutna vic.Jeste tedy mam radsi kdyz je u toho tuk pak neni to maso tak suche.

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 18. března 2019 09:58

Zarinya Nam chutna, ale zas tak casto jsem ho nejedla abych vedela, co z jake casti bylo nebo tak:-D. Tak ja se s tim popasuju s kucharkou:-D.

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 18. března 2019 10:38

Karja Tak do vydloubávání kdoule bych šla jen s rukavicí na ústřice :-)

S jehněčí zadní kýtou neuděláš chybu nikdy, je skvělá na pečení i grilování. Na delší pečení a dušení je plecko a krk, mleté bývá právě z plecka/ramínka. Doporučuji i kolínka. Hřbítek/kotletky jsou lahůdka, ale doporučila bych je už zkušenějším jedlíkům jehněčího - nemá smysl je zbytečně přepékat, nejlepší do medium rare.

Pro začátek, pokud s jehněčím nemáte zkušenosti a nevíš, zda vám bude vůbec chutnat, zkusila bych některý z kousků pro delší dušení/pečení, třeba právě ta kolínka (na červeném víně, na pivu, některý z balkánských nebo arabských způsobů...). Tam díky delší přípravě bude maso provoněné nejen ovčinkou a nebude do růžova. Plus jedno koleno je jedna porce - easy.

U kýty (zvláště teď z jarních) by byla škoda ji příliš trápit a propékat. Vykostěnou prošpikovat česnekem, rozmarýnem a slaninou, shora poklást plátky másla nebo slaniny, péct tak akorát aby vevnitř byla lehce růžová. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33664 příspěvků moje polička 18. března 2019 10:44

Karja my měli loni na Velikonoce kozu od příbuzných, která si zlomila nohu a oni nebyli schopni ji sníst, nebyl to uplně mladej kus a pobyla nějakou dobu v mrazáku - dělala jsem ji tady podle toho receptu od Cuketky (bez ančoviček, jen s česnekem a rozmarýnem, já nemám ráda slaninu, tak nedávám ani tu) a byla výborná, vono s tím česnekem jde leccos.

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 18. března 2019 11:59

Potrefenáhusa Kozu jsem ještě neměla příležitost vyzkoušet. Pozeptám se farmářů jestli něco nebude letos.

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 18. března 2019 14:11

andulka01 Před Velikonocema seženeš kůzle i v Globusu (kdyby byla nouze nejvyšší).

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 18. března 2019 14:17

brrr Dík, to by mě asi nenapadlo :-) hledat kozu v supermarketu. Globus nemám poruce, ale zkusím na to myslet a zajet si.