Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:32

Karja jeee, diky. Ja točím ako blbec asi tak štyri polievky dookola, konečne bude zmena. Ešte taká blbá otázka, robila si to z čerstvých luskov alebo mrazených? Mrazené mám doma vždy, s čerstvými bude trocha problém. A teda nedám slaninu, myslíš, že to bude veľmi citeľný zošup? 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:47

betsey Z čerstvých a slaninu jsem taky nedávala

Offline mazanajana
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 08:43

continuity

raclette gril mají rodiče s osmi pánvičkami, nahoře napůl teflon, napůl kámen. Nepoužívají to nijak často, ale jako občasné zpestření na večeři s návštěvami je to fajn - každý si ugriluje co chce a jak chce, jen člověk musí počítat s tím, že budou všichni načichnutí jako od smažení. Od návštěv jsou ohlasy vždycky kladné, ale třeba já bych si to domů nepořídila, pře je to taková velká věc, kterou člověk skladuje ve špajzu a použije tak párkrát za rok...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 30. května 2022 09:23

continuity takovej menší kompaktnější raclette gril se čyřma pánvičkama má bram, vždycky na něm grilujem, když jsme u nich na prázdninách, mně to z pozice návštěvy připadá zábavný a pro čtyři lidi tak akorát. Ani nemám pocit, že by to generovalo nějakej extra nepořádek, ve smyslu třeba toho kouře nebo prskání kolem dokola. Ale jak moc to člověk využije nevim, myslím, že bram právě říkala, že ten gril vytahujou prakticky jen když přijedem... :) 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 30. května 2022 10:45

continuity jo, přesně, jak píše Karoleena , máme raclette gril pro čtyři, normálně bychom si ho asi nekoupili, ale vnutila nám ho švagrová, kterážto si pořizovala nový, větší. Vytáhnem ho párkrát do roka jako zpestření, nahoře máme teflonovou plochu, na které jsme zkoušeli i opékat tenké plátky panenky a dobrý. Jestli máš na něj místo v kuchyni, tak si ho pořiď, je to fajn. Jo a u varianty pro čtyři se nají i šest lidí, právě jak nahoře opíkáme i tu panenku nebo šunku, tak nevznikají prostoje.

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 30. května 2022 11:33

bram Karoleena díky holky. U nás si právě děti běžně zapékají k večeři sýr v mikrovlnce, nebo se dělají hamburgery, tak jsem si říkala, jestli by to fungovalo stylem, že nakrájím nějakou zeleninu, sýr, ryby a maso a každý si v tom udělá večeri. Trochu mě děsí ten nepořádek, máme dřevěný masivní stůl. Gril už někam nastrkam, ale kdybych měla shánět ještě podložku, to by mě už asi otravovalo. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. května 2022 15:28

Dnešné rýchle raňajky a šup makať do záhrady.

Offline tina
Avatar
5869 příspěvků moje polička 30. května 2022 19:25

milacka ty by jsi mela vydat kucharku. Koupila bych si ji uz pro ty nadherne fotky, ale jsem si stoprocentne jista, ze by mi i chutnalo

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. května 2022 20:03

tina určite by ti chutilo. Cez pracovný týždeň si varím len pre seba, to je šup šup. A ďakujem

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 31. května 2022 03:45

continuity A nehodil by se ti teda víc nějaký kontaktní gril, takový ten paninovač? Já ho mám a je to super, dá se použít i jako hot plate (říká se tomu tak? V Japonsku je to "hotto plejto" ), taková ta plotýnka, na které vaříš přímo u stolu, používám ho i místo toustovače, na zapékání, griluju v něm zeleninu. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 31. května 2022 03:59

Pre 999 som si zmyslela na ten cibuľový dzem. 

Tak som ti nasla recept a uz aj vyskúšala. 

https://www.igurman.com/2013/04/cibulovy-dzem.html?m=1

Offline 999
Avatar
17580 příspěvků moje polička 31. května 2022 06:22

Janulik03 Díky :-)

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 31. května 2022 07:06

Garfie ten zavírací máme, ale v tom se blbě rozpekaji sýry, i ty hamburgery tam jsou spíš udušené. Nejvíc mě na tom lákají ty pánvičky. 

Muž říká, další krám. No tak si ho kup, když ho chces.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 31. května 2022 07:40

continuity Fakt? Já mám právě dobrou zkuśenost, i s těmi sýry, ale máme teda nějakej dobrej, hrozný heblo je to! :-)

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:23

Garfie tak ony se rozpecou, ale pak je to potreba nějak vyndat a obzvlášť děti to zvládnou tak, že myju půl kuchyně. A taková kombinace, že zelenina a na to nasypat syr nevím. 

Naučil je na to baby Bell, akorát ty plastové pánvičky mě hrozně štvaly.  Takže mi teď berou porcelanové hrníčky z mokka konvicky a šoupnou to do mikrovlnky. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:00

continuity Hmm, jasně. No ještě můžeš koupit nějaké malé zapékací misky a házet to do trouby, třeba pod gril. :-) 

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 01. června 2022 19:03

Já dnes Ottolenghiho drahému k zítřejšímu obědu- foto je ilustrační, sestavovat si bude na talíři sám. Dle koštu s pitou výsledek nadmíru uspokojivý. 

Offline andulka01
Avatar
10703 příspěvků moje polička 02. června 2022 09:19

marieu Ottolenghi je ta pasta pod zeleninou je hummus?

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 02. června 2022 12:14

andulka01 není, to je krém z fety (feta, mléko, citronová šťáva- já dala místo mléka zakysanou smetanu 20%).

Offline 999
Avatar
17580 příspěvků moje polička 02. června 2022 12:20

marieu To je paráda, já Ottokenghiho miluju :-).