Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:26

tina pro takovy jezdim v Pardubicich do Optimisty! 

Offline tina
Avatar
5870 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:31

711990 nerikej:) To je totiz jednodussi nez se s tim patlat.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:34

tina stopro! Zrovna dneska jsem tam brala a jsou fakt dokonaly a vubec ne suchy. Oni tam maj ale vsechno hrozne dobry, vzdycky se sem na to tesim:)

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:40

Ounz famózní přehled, teď prosím ty konkrétní receptury (rybičkovou dělám jen s lučinou pro děti, ale tuňáka bych tím už urazila, třenou nivu- tu jsem vlastně viděla u Florentýny, ten kuřecí salát mě zaujal- copak do něj dáváš?? Hummus vlastně neberu ani jako pomazánku, si teď uvědomuju. Fazolovou naprosto neznám a na uherákovou asi nemám fantazii). Na oplátku jsem si vzpomněla na pantzarosalatu od Michopulu- jestli neznáš - řepa na páře, rozmixovaná s ořechy, trochou česneku, kouskem staršího bílého pečiva na zahutění a zjemněná jogurtem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:47

marieu krom těch co tu padly mám ráda ještě pomazánku ze strouhané vařené mrkve a olejovek - zní to divně, ale je to hrozně dobrý a dětem to většinou chutná. zhruba jako toto http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/balticka-rybickova-pomazanka-s-mrkvi jen tu mrkev normálně vcelku povařím a pak nastrouhám, nedělám to na pánvičce a má to tu velkou výhodu, že se vařená strouhá mnohem snáz, než syrová:P

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:49

marieu já rybyčkový všeho druhu dělám s tvarohem - podle míry tučnosti ryby operuju s měkkým až plnotučným, cibulka, sůl pepř, pokud mám tuňáka ve vlastní a jen měkkej tvaroh, přidám kousek másla. Jednou sem do tuňákový dávala i kukuřici, ale jen pro kamarádku (má ho ráda z markse) 

ten kuřecí salát/pomazánka - když se peče celý kuře, někdy nám zbyly ty susší prsa, tak nakrájet na kousky malinký, jednu menší cibuli, případně jedno vejce natvrdo (i třeba když je míň masa), okurka sterilovaná jedna až dvě dle chuti a tvaroh plnotučnej, sůl pepř. Dá se i přidat lžička dvé majonezy, když má jeden tu chuť rád (já u tohohle 'zbytkovýho' jídla improvizuju ve stylu 'co zrovna mám v lednici') 

fazolovou sem dělala už dávno, ale ta se dělá stejně jak hummus, z uvařených bílých fazolí - namixovat, lehce doředit tou vodou z fazolí, sůl, pepř, oliv olej a koření dle chuti..

uheráková je z nastrouhanýho uheráku s lučinou, zní to divně, je to dobrý..

dík za tip na řepovou, tu miluju, ale vyrobit sem nezkoušela

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:51

Já dělávala kdysi pomazánku z luciny. https://www.labuznik.cz/recept/lucinova-pomazanka-s-vejci/

Na pánvi orestovat cibulku, na to šunku, ochutit a přihodit rozdrobenou lucinu. Rozpustit. Klepnout vajíčko, rozmichat, vychladit, přidat trochu majonezy/jogurtu. Petrželku, jiné bylinky dle chuti. 

A strašně mám ráda celerovou remuladu. 

Celer nadrasat skrabadlem na jullienne. Citron, francouzská hořčice, majonéza. Dochutit.

Možno pristrouhat jablko, ev nahradit část majonézy jogurtem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:53

Dadoo vidíš, ta celerová je moc dobrá tu jsem zkoušela někdy loni a pak na ni zapomněla

marieu a jak jsem narazila na tuhle kuchařku, koukám že tam má i jiné moje oblíbence, taky lehce pozapomenuté, nejvíc pomazánek jsem vytvářela rozhodně na mateřské - teď už není tolik příležitostí http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/falesna-humrova-pomazanka

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 19:56

Ounz děkuju, to jsou víc než praktický tipy

Dadoo to zní dobře, já kdysi zkoušela remuládu podle apetitu, ale měla jsem nějakou hrozně ostrou hořčici a výsledek byl velmi neuspokojivý. Dám si reparát

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:00

A eště se zapomnělo na rozhudu! Já se už těším na jaro

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:00

A ještě celerova pomazánka s tvarohem. https://www.labuznik.cz/recept/celerova-pomazanka-s-tvarohem/

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:04

hermelínová je taky dobrá - dá se udělat i z Brie; vajíčková, škvarková, budapešť, rybí... tuňákovou dělám s černýma olivama a sušený rajčata; tvarohová s bylinkama (petržel, oregano, tymián, libeček, kopr, pažitka - mimo sezónu to mám v mrazáku)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:16

Ounz Tak samozrejme taky davam celou pohanku do polevky.

marieu To je nadhera! Ty jsi fakt takova inspirace na stastnej obycejnej zivot. Clovek by se ted delal se snidani na vidlicku a citil se jak kral, vzdycky to tak hezky predstavis vsechno;-)

Jee pomazanky miluju, ale teda jsem absolutne neochotna se s tim patlat. Ja krome hlavnich jidel a polevek nic nedelam, zadne buchty, zadne svacinky, zadne housky, nic, jen parkrat za rok nejaky dort. Ale dala bych si. Ale je to prace a malo jidla z toho

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:19

Karja už ji mám koupenou  tak teď ještě aby se mi to povedlo..

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:20

Ounz To se neda zkazit, ale ja ji sparuji a varim vedle v rendliku. Ale tchyne to asi dela rovnou a ma to vzdycky dobry;-)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:21

Karja díky za tipy :)

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:32

Karja já ten život mám takovej až s dětma, donutily mě zpomalit a zklidnit. Úplná idylka je to až tak od 2,5let malýmalý s tím, jak se osamostatňuje a jak si s velkouvelkou začly hrát. Zároveň mám takovou relativní pohodu jen velmi dočasně, takže z toho musím vytřískat co nejvíc. No a taky až tak poslední půlrok stíhám občas péct, to mám po tý protivný milovaný babičce, pekla každý víkend takový obyčejný, ale moc poctivý a dobrý věci... tak se občas posnažím.

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:35

K pomazánkám krom zmíněných u nás ještě - tvarůžky lehce rozmixovat s tvarohem, přidat kmín a případně cibulku. A z pečené zeleniny - na plech upíct červenou papriku, česnek, malou cibulku, vše oloupat a rozmixovat s tvarohem.

Škvarková jsem donedávna myslela, že jsou jen rozemletý škvarky, ale poprvý jsem teď měla škvarkovou s vajíčkama a okurkama a byla dobrá.

Já dělám většinu pomazánek s tvarohovým základem, na druhou stranu mám radši, když ten tvaroh z toho moc nerazí a přebijí ho ty ostatní suroviny.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:37

marieu Je to hezky, budes muj vzor! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 20:42

tarra taky mám svůj oblíbený "pomazánkový základ", ale pak to ochutím tak, že je každá jiná.. teda doufám od vajíčkové přes budapešťskou a česnekovou až k rybičkové, vždycky je to tvaroh/lučina/labneh/máslo/majonéza/sýr - něco z toho nebo všechno, podle situace a stavu ledničky, krom česnekové do všech dostatek cibule/zelené cibulky/pažitky a stejně ze všeho nejraději mám tvaroh s bylinkama a nadrobno nakrájenou cibulkou a všemožnou čerstvou zeleninou, hlavně barevnou paprikou a řapíkatým celerem. rodina už méně:P