Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:24
Reakce na Pinot Noir:

Miru když jsem měla vlasy krátké, musela jsem opravdu umýt natužit a vyfoukat denně, jinak jsem nemohla vůbec vyjít ven leda v čepici. jak mám ty vlasy jemné, tak vzdorují úpravám, dají se přemluvit jedině čerstvě umyté (namočit nepomůže). teď myju obden, výjimečně ob dva, protože pak už prostě nejdou nijak upravit. 

ovšem že si někdo vlasy vyžehlí večer a ráno jsou pořád vyžehlený, to pokládám za zázrak a závidím:P

Krehutka jj však už jsem psala že moje celoživotní touha je mít vlasy jako Emerald:-) bohužel nemám hezké kudrny, ale takové nanicovaté chuchle, tak jak píšeš jsem to dlouhá léta nosila, jenže věkem a zhoršující se kvalitou vlasů z toho vychází prostě ten rozcuch - vznikne opravdu přesně tím způsobem jak jsi popsala (umytí vyfoukání  promačkáváním... všemožné prostředky a olejíčky...) neže vstala a šla:P no uvidím jak to půjde teď když je to kratší

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:28
Reakce na Miru:

Mně ani nevadí, že mi to bere čas, mám to už celkem zmáklé, takže tak max 15min i s makeupem. Ale věřím, že to zatěžuje vlasy i pokožku. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:30

...tak je to o střihu.

A proč za každou cenu žehlit.?

Resp. nech vlasy tak, jak TI byly naděleny...

...jen bych je trochu přikrátila a nechala tak, jak jsou.

Ať mají vlastní pohyb. 

Nevím, jak je máš vzadu, ale cca od půl hlavy bych, jak já říkám, sem tam šmikla, aby se nadlehčily(i jemné vlasy působí bohatěji, když jsou sem tam prošmiklé), měly možnost se sami sem tam zvlnit.

A ofinu bych buď záměrně zkrátila těsně pod obočí(a žehlila bych jen ji) a nebo bych ji nechala růst.

A to už by se mohla nechat volně vlnit, a nebo také žehlit. Těch možností je.!

Něco takhle třeba(ale délku klidně o pár cm delší, max však aby se dotýkala ramen, ne víc):

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:33
Reakce na nellielovett:

...jonoo.

Já jsem takhle zvyklá už, no, přes čtvrt století, takže to měnit asi nebudu. Prostě se tak cítím dobře. Vstávání nevstávání, škodlivost neškodlivost.

A koupila jsem si na večer k sýru olivy

(ať jsem v tématu).

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:37

Já bych teda mytí ob tři dny chtěla dosáhnout. Teď myju ob dva a vypadá to pořád čerstvý, i druhý den, jen nesmím použít nějakej blbej šampon. Ale mám hrozně nacucávací vlasy, hrozně dlouho schnou, dlouho se fénujou - a to mám profi fén. A není to můj dojem, když jsem porovnala třeba na dovolené, za jak dlouho uschnou mým kamarádkám a mě, tak to byla třeba třikrát delší doba.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:38
Reakce na Karja:

jj, nacucávací:-) když si nevezu svůj fén tak takovýma těma hotelovýma foukátkama to sušim půl hodiny. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:44

Nedávno jsem si koupila profi fén, to je jiné kafe! Akorát jsem musela dost vyklidit poličky v koupelně, většinu věcí ten fén odfouknul na zem 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:45

Jo, já jsem si dlouho myslela, že jsou takový všechny vlasy, ale nejsou! Mně naštěstí kdysi nasbíral tatík při ježdění na služebky body za benzin na nějakej fakt výkonej a drahej fén (hodně to teda tehdá tajil před kolegama:-D), takže aspoň nějaký ulehčení.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:45
Reakce na Pinot Noir:

A v čem je lepší oproti "normálnímu" fénu?

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:52
Reakce na Miru:

Má tři rychlosti, čtyři teploty a hlavně pořádnou sílu, vlasy mám suché tak za třetinu doby než dřív. A doufám, že déle vydrží, vůbec se nezahřeje, jakmile ho vypnu, syn si s ním hraje, to by s tím obyčejným nešlo, popálil by se.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 10:55
Reakce na Pinot Noir:

Aha. Tak to mám celkem slušný fén.

Tři rychlosti, dvě teploty, fouká, vysušuje rychle a studený je po vypnutí hned.

Já právě, jak foukám denně, tak potřebuju, aby fén vydržel, ale abych za něj dala x tisíc, to zas ne.

Takže vždycky něco do tisícovky, a vydrží mi x let. Ale asi je to i o štěstí na výrobek.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:03

Jéé tady je zase náběh na bezva flejm o tom, kdo je větší prase.. :-)

Mám pocit, že pokud nepracuji v uhelném dole, tak vlasy druhý den po umytí opravdu nejsou odpudivě špinavé.

Sama mám kvalitu vlasů úplně na prd, padají, lámou se, ale stejně neustoupím z délky alespoň pod ramena. Při denním mytí a fénování bych byla plešatá. Resp.mytí tak nevadí, spíš fénování, jenže v zimě ráno vyběhnout s vlhkými vlasy nedám.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:06
Reakce na Pavlena:

No tak tohle je ovšem přesně ten příspěvek, kterým se ten flejm rozjede 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:08
Reakce na Pinot Noir:

Však nedělní dopolední nuda, ne? Prší a tak. Buehehe.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:09
Reakce na Pavlena:

Tady každá přispěvatelka zmiňuje, jak to s vlasy má právě ona sama...

Nikdo tu nepíše o tom, že každý, kdo si vlasy ne/meje tak a tak, je čuně, fiflena, atp. ...

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:10
Reakce na Miru:

soucasny suchy sampony ve spreji nemaji s tema puvodnima, co se fakt sypaly (a nesly ani vycesat) moc spolecnyho. ja pouzivam batiste a ty maji i dobrej vyber vuni :)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:11
Reakce na razorblade:

...no, tak na vůni mě utáhne ledasco

Tak jak bude příležitost, alespoň vyzkoušet bych měla. Abych měla srovnání...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:26

Juhů, debata o mytí vlasů! Moje vlasy bohužel den bez mytí vypadají jak kdyby byly nemytý týden, takže nemám moc na výběr. :) Myju denně, vždycky večer a nechám volně uschnout, neb sice mám vlasy dost dlouhý, ale současně jemný a moc jich taky není, takže schnou rychle. Bylo by to super, nemuset mýt vlasy každej den, ale zatím jsem fakt nepřišla na to, jak to zařídit a nemuset to zároveň dělat na sílu, tzn prostě mýt obden bez ohledu na to, že vypadám nechutně a doufat, že se ta pokožka nějak časem přizpůsobí.

Jedině ten suchej šampon no, tím (a občasným víkendovým nevycházením z domu :D) se mi podaří občas protáhnout interval na obden. Ale i tak je to takový nekomfortní ten suchej šampon, opticky sice vlasy vypadají dobře, ale na dotek jsou takový hrubý a je prostě cítit, že na nich něco je. Nějaký stahování vlasů do drdolu mi taky moc nedává smysl, vzhledem k tomu, že mám ty vlasy logicky hnusný primárně u hlavy a jediný, co vypadá použitelně, jsou délky...

Jo a Batiste je fakt dobrej suchej šampon, měla jsem i Syoss a Aussie, ale ten Batiste je prostě nejlepší. Jen se mi zdá, že je ho v tom balení nějak málo, dost rychle ho vypotřebuju.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:27
Reakce na razorblade:

Taky suchý šampon občas použiju. Třeba v den, kdy jdu cvičit - nechce se mi mýt si vlasy, abych si je za pár hodin myla znovu. A potvrzuji, že to funguje. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. října 2017 11:40
Reakce na Miru:

A tady ten účes je doporučení pro viktorku?vzdyt ma uplne jiny vlasy,tohle v životě nevytvoří