Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 14:03

 @rasaNori ja dneska v rousce malem nacouvala do 2 aut, jak sem v ni zmatena. 

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 14:04

tv tak snad uz se jasne reklo, ze pokud jede jeden clovek, rousku mit nemusi. Ten duvod bude spis to, co pise Tulipe , taky si ji nesundavam, kdyz prejizdim treba mezi bkizkymi obchody, ale dneska to byl fakt extrem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 15:07

Nevím, jestli se to tu už někde neobjevilo...

www.spolusilnejsi.cz

Generál Petr Pavel je jedním z těch, kterým dlouhodobě důvěřuji, tak proto...

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 15:29

A666 To je tak strašná historka, že tomu až skoro odmítám uvěřit!! 

Jinak já osobně bych nařídila roušky v uzavřených prostorech a doporučila venku. 

Mě osobně to vlastně vůbec netrápí, pracuju z domu, nakupuju na Rohlíku, bydlíme úplně na okraji obce, když vyjdu ven, jsem okamžitě v polích, lesích, stráních :-) A přesto, že si beru roušku i na cestu k popelnici, celkově ji mám na sobě fakt minimálně...lituju vás, pokud v ní musíte vydržet třeba celý den v práci!!! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 15:39

Lamicka omlouvám se, ale spletla jsem si nejen vlákno, ale i uživatelku (neb si tě bohužel setrvale pletu s Candance :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 15:40
Reakce na 711990:

 @rasaNori ja dneska v rousce malem nacouvala do 2 aut, jak sem v ni zmatena. 

​právě, mně to připadá nebezpečný. teď třeba není provoz, ale i tak. a i někteří cyklisti v tom fakt vidí uplný kulový

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:57

Já dnes projela zrychla parfumanii a teda koronou je prolezlá skrz naskrz, nedá se před tím prostě utéct. Někdo už totálně nasranej, někdo rezignovanej...

Já sama v tom mám zmatek, všechno si samozřejmě probírám z pohledu své profese, jsem ráda, že tu nejsou hromady mrtvých jako v NY, Itálii,... ale dlouhodobé východisko je v nedohlednu, jsme bez zkušeností, upínám se k léku?, vakcíně?

Ad to promoření, herd immunity, co na to dnes již hospitalizovaný Johnson?.. Určitě je nutné testovat a to jak PCR /nemoc/, tak protilátky/stav po nemoci, imunita/, vše vyhodnotit a k určité imunizaci promořením přistoupit. Kdo vymyslí jak, ten si opravdu nějaký řád zaslouží Rizikoví jedinci stran Covidu jsou ti stále omílaní staří a nemocní, ale i celá řada docela mladých lidí, nejen těch chronicky nemocných, ale i těch, kteří mají neobvyklou imunutní odpověď na virus.

Nadává se zde dost na Prymulu, mám k němu taky výhrady stran škraloupů v životopisu, ale asi ani pro něj není jednoduché v té politické bandě nějak fungovat, dnešní rozhovor na DVTV mi přišel celkem OK. Jo, je toho hodně ke čtení....ekonomové, dr. Balík, generál Pavel, profesor Kolář, dr. Svoboda, rektor Zima,..

A opět mě nezklamal Miloš Čermák

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dostaneme-svuj-zivot-zpatky-mozna-mozna-ne-98285?dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&seq_no=5&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:18
Reakce na tv:

​Ve vedlejším městě policajti pokutovali lidí v autech bez rousek, kteří jeli sami..já se nedivím, že jezdí raději s.

​Jsi si jistá, že je to pravda? Mi to přijde dost nepravděpodobné. Instrukce k tomu určitě nemají.

Offline moora
Avatar
7514 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:52

tak venkovní sportoviště nám už otevřeli. a kadeřnictví, co kadeřnictví??!

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:59

moora spada kosmetika pod kadernictvi..?  Rasy potrebuju doplnit a to teda sakramentsky vic nez vlasy...

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:01
Reakce na notna:

​Jsi si jistá, že je to pravda? Mi to přijde dost nepravděpodobné. Instrukce k tomu určitě nemají.

​To bylo předtím, než to zase změnili, že v autě nemusíš a děti do dvou let taky ne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:04

Ještě ke kadeřnicím: dnes se kamarádka hrozně divila, že kadeřnice nesměj chodit domů, že slyšela, že prý ano. Takže až se zas bude EDITH4B  divit, že zákaznice remcají, lidi v tom maji fakt hokej a není vlastně vůbec divu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:09

Sweet PotatoMne mamina taky tvrdila,ze se to muze....tak nevim kde to vzala.

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:18

Sweet Potato já sem taky četla že se to může ale že se bojí (asi obě strany?)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:21

Sweet Potato Zarinya Já jsem taky slyšela, že domů chodit můžou, někdy v začátku toho zákazu, ale nějak nevím, který blázen by to udělal. Dokonce dnes v televizi se vyjadřovaly kosmetičky, že některé neví jestli otevřou, že jsou moc blízko moc dlouho a spousta věcí se nedá dělat klientkám s rouškou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:26

Renusatko tak mně dnes cinklo automatické upozornění sms na preventivní prohlídku u zubaře, kam jsem se objednávala před půl rokem. volám tam a ptám se, jestli ordinuje a jestli bych měla chodit na preventivku, když mi nic není.. tak prej normálně ordinuje a ať přijdu. jsem teda odmítla a přeobjednala se, samozřejmě. ale nakonec jednou tam budu muset, že..

beru to tak že je to mladej kluk a neřeší to, složenky se neptají, ale já se zas nějak na to netřepu že bych to chtěla chytnout:-/

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:28

viktorka_od splavu Stejne resim dcery preockovani (cerny kasel, tetanus atd. ). To, ze neni skola je plus, ale zase ted do cekaren...?

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:29

viktorka_od splavu My dnes na preventivce byli celá rodina.
Našemu zubaři ani tak nevadí, že lidi nechoděj, ale že nedají vědět. On i každému den předem posílá sms (nejen teď, standartně), a stejně se neozvou a nedorazej.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:30

Sweet Potato Zarinya Renusatko Magráta 

Ano, domů chodit můžou. viz tady

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:31

Sweet Potato tak pro mě je samozřejmost zavolat. ale tenhle kluk (z mýho pohledu, je mu určitě 30:-) má takovou pidi zabordelenou ordinaci, sestra se tam vyskytuje sporadicky, na skříni vyskládaný krabice od pizzy a tak.. no prostě zrovna teď se mi tam uplně nechce:P