Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:24

viktorka_od splavu Beru to přesně jako barbucha . Jediný benefit z toho jsou ti známí, tak proč toho nevyužít. Naše šéfová navíc má známé opravdu všude, tak alespoň člověk nemusí nikde čekat na vyšetření. Taky si tím zajišťuje, že se jí brzy vrátíš do práce.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:25

RoSa spádový oblasti už dávno neexistujou

a záchranka tě odveze do nejbližší nemocnice, kde je volno

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:25

RoSa 

Klidně. Spádová oblast je pěkná věc, ale voni na dispečinku je směrujou podle aktuální situace. Sejdeme se na Bulovce

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:26

Renusatko tak já bych toho samozřejmě ráda využila tak stejně ale nerada slyším když si některý z těch privilegovaných ještě stěžuje, to je prostě trapas

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:29

viktorka_od splavu 

No no. Abych dneska vůbec usnula!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:31

barbucha copak dneska, ale zejtra! chrchli chrchk

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:33

barbucha Tak jasně že mít určitý benefity z práce je dycinky fajn. Si dělám papíry na obsluhu skladové techniky, až se ekonomická krize zeptá, já budu připravena na ještěrku třeba na hlavním nadrazi

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:37

viktorka_od splavu 

Hele víš vo tom že tady se dá chytit všechno, že jo?

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:38
Reakce na bram:

barbucha opovaž se panikařit!! Já sem chodím, protože je tu klid a dokud bude klid a realistický pohled na věc tady, budu v klidu i já. Takže

​Tak tak. Ale lehká panika barbuchy vedla  u mě k objednání dalšího pytle granulí. Co kdyby.......

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:40

ionicera a já si zejtra skočim do obchodního centra - co kdyby je v pondělí zavřeli...?

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:10

Poště se vyhýbám jak čert kříži, co můžu, posílám přes jiný služby a nejlépe do nějaký zásilkovny nebo parcelshopu nebo přímý odběr na prodejně. Protože tady u nás je to fakt spolek.

Měla jsem třeba dostat balík do ruky, ráno v 7 bez jiného varování sms, že budou doručovat ve dvě, ten den jsem šla zrovna do práce, tak volám na všechny strany, že buď večerní doručení, nebo uložit na poště, to potvrzeno poštou a hle, ve tři volá chlapík, že stojí před domem. Tak mu říkám, ať to dá na poštu, že si pro to dojdu. Tak jo. Druhý den ráno sms, že budou doručovat v jednu. Tak další kolo, písemně přes aplikaci i telefonicky prosím, že ať to daj kruci na poštu. Ne, chlap zase v jednu volá, kde jsem. Zas skoro pláču, ať to strčí na dodávací poštu, co mám před domem. Tak že jo. Pak se pět dnů nic neděje, denně se chodím na poštu ptát a pak volá paní, v čem je problém, že se jí balík vrátil.

A dneska mne rozsekali úplně, ráno zvonek zdola, že pošta a mám doporučenej dopis. Tak odpovídám, ať vydrží, jen na sebe něco hodím a jsem hned dole (normálně teda chodí zvonit až nahoru k bytu). A milý pán mi sdělil, ať jsem v klidu, že mi to jen oznamuje, dopis budu mít na poště, oni teď nebudou vstupovat do kontaktního styku.
Takže zřejmě místo nošení doporučených dopisů nám to jenom oznámí ústně, neboť žádný lístek mi do schránky nedal, asi vůbec nebudou lízt do domů a na tu poštu se budem chodit ptát, jestli nám náhodou něco nepřišlo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:11
Reakce na barbucha:

viktorka_od splavu 

Hele víš vo tom že tady se dá chytit všechno, že jo?

​Toho si jsem vědoma! Proto jsem sem ohleduplně lezla až poté.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:14
Reakce na Jennyfor:

a na tu poštu se budem chodit ptát, jestli nám náhodou něco nepřišlo.

Ty si děláš legraci, ale přesně takhle to na některých poštách v menších obcích prý funguje, už před koronou​ to tam zavedli

Online Kokoska
Avatar
28406 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:18

Jennyfor asi je to o lidech, nekdy nestihnu po oznameni balik  presmerovat na postu a kdyz volaji, vzdycky to daji na tu spravnou. Obcas ty sms chodi pozde, nekdy i po doruceni, ale asi mame nejakyho hodnyho rozvazece.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:20

A pak ještě jedna s poštou související jen okrajově. Přišly nám přeplatky za plyn, mně trochu víc, platím si větší zálohy, a tátovi 250 Kč, má fakt nízký zálohy, ale nevařím u něj. A ten můj přeplatek mi pošlou na účet, zatímco ten jeho mu pošlou poukázkou. Obě ty platby přitom platím já online ze svého účtu.

Takže to zas bude akce, budu se s ním muset na tu poštu vypravit, aby mu tu poukázku na základě občanky vyplatili, mně to nedají ani náhodou. Nevím, jestli se na to nevykašlu, za celý týhle covid situace, asi mu ty kačky dám a budu dělat, že mi to vydali, než abych ho vystavovala riziku.

Online Kokoska
Avatar
28406 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:22

RoSa jezis, to je uz jak v ty Kolumbii! Jednou jsem posilala neco k Vanocum, znama bydli v takovym satelitu u maleho mestecka kus od Bogoty. Porad ji nic nevezli a v unoru mi to prislo zpatky. Pak se zjistilo, ze od nejaky doby seznam baliku vyvesujou na radnici

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:53

Jennyfor nám teď pravidelně ty výzvy k vyzvednutí balíčku chodí tak týden až 14 dní po vyzvednutí na poště. Copak to, já se dozvím o balíku z sms nebo mailu, ale nechápu proč to tam potom dávají. To fakt působí, že tam levá ruka neví, co dělá pravá.

Online Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 23:04

Jennyfor zkuste, at napíše otec email, aby vrátíli přeplatek na účet po uplynutí platnosti té poukazky. Já poštu navštěvují pouze v nouzových situacích a s nezmernou nechutí, takže jsem si občas preplatek nevybrala vcas. Po žádosti ho poslali na účet.

Edit: teď už mám u všech dodavatelů zadaný účet, kam vracet preplatky. Myslím, že nezkoumali, kdo je majitelem účtu.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 23:24

Makara no, nějak to vykoumám. U elektřiny už mám všechno online, účty, faktury, ale ten plyn s náma pořád komunikuje jen písemně, navíc se v těch hromadách papírů ztrácím, v každý obálce byly 4 archy A4 oboustranný tisk, plus reklama, jestli mám přeplatek nebo nedoplatek jsem hledala 10 minut, všechny ty další cifry tam mi nedávaly smysl. A jestli vůbec je na tý faktuře nějakej e-mail. 

edit: zavolám tam, snad mají nějakou zákaznickou linku

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 09:01
Reakce na 711990:

continuity no, pritom na prvni pohled ten clovek vypada ze ma pravdu. Kdybys to nenapsala, nezamyslim se nad tim a nedojde mi to. To je desivy:((( pritom je to logicky!

​Bohužel, tyhle pseudoinformace tak mistrně mixují fakta a spekulace případně totální lži, že vypadají děsně důvěryhodně. Ale to není problém jen ČR, včera nám na setkání přinesla jedna holka z podpůrné skupiny letáky, které vypadaly fakt profi a věřím, že leckoho přesvědčí...... Ale taky dost mistrně manipulovaly s fakty.......