Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 999
Avatar
17560 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 16:49

Lamicka Já to taky v reálu taky vůbec neprožívám. Ale v tom filmu mi to přišlo jak ty starší filmy, kde všichni kouří na poradách, v kancelářích, v kabinetech, v restauracích a barech a tobě se to dneska zdá divný.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:00

999 Jj presne, to je dobre prirovnani.

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:06

999 Me uz to napadlo i u cteni knizky, a hned druha myslenka byla, ze to je sileny, jak rychle clovek prijme za sve takovato omezeni (a na co si budeme zvykat dal?).

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:26

999 včera jsem vencila v parku a potkaly jsme tam skupinku asi 10 lidí se psem. Zatímco si naši psi hráli, jeden z nich vytahl sedmičku s pivem nějakého nezávislého pivovaru a nechal kolovat jako ochutnávku. Nepřišlo mi to ani tak divný, jako debilní. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:36

Z počtu nákazy jsou nyní nějaké počty nemocných v nemocnici, nekteri začnou umírat,  a postupně to bude přibývat, v polovině října má zkolabovat zdravotnický systém a na konci roku budeme každý znat někoho ,kdo zemřel na kovid. Na to si budeme zvykat-anebo ne ,pokud na kovid zemřeme sami. Normálni život, takový, jaky byl před kovidem, se už nevrátí.to je názor povolanejsich, ne můj.rikam si, jak moc to zasáhne naše malé město, zatim je zde poměrně klid.

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:48

Jeeeezis, uz zase?

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 17:52

nika Za tri tydny ze zkolabuje zdravotnicky system? A cela ta tragicka predpoved - to si teda fakt nemyslim.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:00

Tulipe to takhle spočítali odborníci, jak dělají různé modely vývoje epidemie

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:22

Kokoska no už zase, o tom, ze bude problém s kapacitou nemocnic už se mluví cca od pondělí. Je mi jasné, že slabší povahy, to může trochu zneistiť, Prymula už mluví o nouzovém stavu, ale čeká to na volby. 

Uplne kolapsem zdravotního systému bych to nenazvala, ale že kamarádka zas bude misto polovičního úvazku pracovat 330 hodin měsíčně a naženou tam mediky už bych celkem cekala. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:27

nika hlídej se, noste roušky. Odborníci taky spočítali, že vážnost stavu ovlivňuje taky expozice ( kolik toho víru na tebe skočí). Rouška to zásadně omezí, takže to můžeš ovlivnit. Život se vrátí do normálních kolejí, zůstanou nám doufám některé nové zvyky a zkusenosti, ale obecně budeme žít jako dřív. 

Pokud jsi ve stresu, fakt si dej napsat ty antidepresiva, asi bych to neodkládala. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:32

Lamicka tak mě to vždy prislo v tom kotli divné, to zas pandemie moc nezměnila.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:50

999 Nebojte, ono to časem zase člověka opustí, ty obavy. My jsme 4 dny v Jeseníkách. Hotel a město nejmenuju. Ještě jsem tu neviděla člověka v roušce mimo jednoho vietnamského obchodu. Na hotelu nikdo ani personál, ani hosti, v kavárně na náměstí ani v jednom malém obchodě. Totální klid a během dvou dnů si člověk zase zvykne a nepřijde mu to ani divné. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:59

Mne dost překvapilo- synova učitelka zpěvu bydlí v Praze v centru, na Vodičkově, stěžovala si, jaky bordel tam dělají ožralí cizinci -kalby, zapijecky svobody, jakoby kovid neexistoval.takze ne úplně my, neukáznění Češi.prodavam, jak jsem koupila..

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:08

continuity to ani nebylo tak na ta fakta, jako na ten pochmurně prorocky ton. nika sama pise, ze u nich ve  meste je celkem klid, ale uz vidi, jak vsichni budou znat zemrele na kovid. Ja teda znala par lidi zemrelych na rakovinu, na srdecni selhani, na komplikace diabetu... vcetne pribuznych. Mozna nekdo znamy na ten covid zemre, ale odmitam o tom premyslet dopredu.

Popisovala jsem tady, jak to bylo v Bulharsku a souhlasim s Renusatko , je to presne tak. 

Samozrejme tady rousku nosit budu, nebudu zbytecne lezt mezi lidi, kdyz nebudu muset, proste udelam, co muzu. 

Offline 999
Avatar
17560 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:09

Renusatko Já se vůbec nebojím, jen v těch filmech mi ten blízký kontakt přišel divný.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:09

continuity tak do kotle uz nekolik let nechodim, od jednoho neprijemneho zazitku s vlasatym metalovym fanouskem ale mam rada sdilenou atmosferou, takovou tu davovou psychozu v pozitivnim smyslu. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:18

Lamicka to ja treba výslovne neznášim, to je důvod proč třeba příliš nechodím na demonstrace, ještě nejméně z emoci mi vadí sdílený smutek. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:19

Kokoska jasně, spousta lidí zemre...třeba při autonehodě, třeba moje mamka v sedmatřiceti nebo na mrtvici, moje druhá mamka v pětačtyřiceti, nad smrti ja celý život dost přemýšlím. To, co spočítali statistici, zní docela děsivě, asi na to nemyslet nedokážu. Ale jinak jsem v osobním kontaktu celkem veselý člověk.

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 19:23

Kokoska tak nika známe, pokud se potřebuje z toho vymluvit, tak já jsem s tím v pohodě. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 20:16

nika Piš jak potřebuješ, jeytli ti to uleví. Ale vyhledej odbornou pomoc.