Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline RoSa
Avatar
8257 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:28

už jsem to tu psala: můj bratranec měl 1.9. pozitivní test na covid (měl příznaky - horečku, poslal ho tam PL), dostal 10 dní PN/karanténu, která se už žádným testem neukončovala...

tak nevím, jestli to bylo po staru nebo po novu, každopádně bych pro uklidnění okolí považovala za rozumné, kdyby na nějaký ukončovací test ještě šel

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:37

RoSa a ostatní Myslím, že karanténa je ukončená 10 dní po testu u bezpříznakových, a minimálně 10 dní od testu a zároveň 3 dny od vymizení příznaků u ostatních.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 14:49
Reakce na Evaeva:

RoSa a ostatní Myslím, že karanténa je ukončená 10 dní po testu u bezpříznakových, a minimálně 10 dní od testu a zároveň 3 dny od vymizení příznaků u ostatních.

​Je to tak.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:22

crazydaisy aky liek prosim na migreny??? Skusam vsetko!

Offline Aranel
Avatar
4541 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:28

nonemy Ještě teda mimo téma - tyhle příznaky (nausea, bolest půlky hlavy, za očima, i to brnění) můžou být taky od krční páteře. Třeba blokáda hlavovýho kloubu (1. obratel) je něco, co už bych ideálně nechtěla nikdy zažít, je to fakt nepříjemný strašně moc, až takovej strach o život to vyvolává.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:35

Mne na migrenu zabira jen jistej lek z Recka,dost neprakticky takze jsem jela z dovoleny zasobena jak nejaky fetak.

a triptany mi ubrali na sile bolesti a cetnosti.

Migreny jsem zacla mit po ctyricitce a musim rict,ze kdo se s tim potyka od detstvi ci mladeho veku nesmirne lituju.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:41

olivieraa To není lék na migrenu a ani se na její léčbu nepoužívá, ale na úplně jiný zdravotní problém - ten určitě nechceš. A mám štěstí, že patřím mezi promile lidí, kterým to zároveň pomůže výrazně snížit četnost migren. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:47
Reakce na 711990:

Ja triptany fakt nesnesu, ale pomohla.dlouhodoba lecba antiepileptiky. Po spravne zvolenejch se dokonce hubne

​Taky jsem prošla léčbou antiepileptiky. Za dva měsíce 10 kg dole ani nevím jak, to na tom bylo jediný super. Jinak jsem měla všechny možný vedlejší účinky a na migrenu mi to moc nepomohlo - jinak bych se tím snad cpala doteď. Hubnout a neomezovat se vůbec v jídle, to je sen každýho, kdo chce něco shodit. Vážila jsem jak v 15ti letech.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:52

Panenka Já ti to nevysvětlím, protože ač jsem v karanténě (s negativním testem), tak jsem jednotnou odpověď od odpovědných institucí nedostala.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 15:57

Letmo jsem pročetla posledních pár stránek a koukám, že tu řešíte migrény, tak bych přispěla svou zkušeností - některé z vás by to třeba mohlo pomoct. Trpěla jsem na migrény od 16 let, postupně se to zhoršovalo, poslední roky už průměrně jeden záchvat týdně. Léčba - sumatriptan, běžná analgetika bez úspěchu. A že jsem si užila svoje, než to někoho napadlo Sumatriptan mi většinou po pár hodinách zabral, někdy ale ne a pak přišlo zvracení a totální neschopnost - někdy i dojít si pro vodu... Omezení běžných aktivit, věčné rušení dohodnutých plánů. Naštěstí vzhledem k tomu, že většinou se to odehrávalo až po obědě, v práci jsem nějak vydržela a pak lehla doma. Když ne, tak den dovolené. Tolik ztraceného času a vyzkoušených preparátů, pár vyšetření EMG, CT... Až jsem letos 1. ledna po téměř 20 letech vysadila hormonální antikoncepci. Dostala jsem 4 záchvaty migrény za sebou v jednom týdnu. A od té doby NIC. Je klid. Hlava mě bolívá, ale v žádným případě se to nedá srovnat. NIKDY více ty sračky nebudu brát. Mám 3 kamarádky/známé trpící na migrény, všechny zobou antikoncepci. Takže pokud je to i váš případ, prosím, zkuste. Asi je to všeobecně známá věc, ale žádný z doktorů mě na to neupozornil a mně trvalo, než jsem se odhodlala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:03

Evanilla no uf to je desny:-( ze byvaji migreny vyvolane hormony je dost znama vec, ale cim konkretne nebo ze by za to mohla vylucne antikoncepce to ne. muze to byt i presne opacne nez u tebe, ja mela s HAK uplny klid, bez ni (mj) kazdy prvni den menses znamenal migrenu

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:16

viktorka_od splavu Právě, že u té migrény je možné snad úplně všechno. Já při vysazení ("menses") měla záchvaty třeba i obden, což vedlo k tomu, že jsem vysazovala třeba jen jednou za 2-3 platíčka a tím jsem tomu asi nepomohla No ale bylo to jinak pohodlné že, žádná omezení, pro partnery taky vždy pohodička... Tak teď se mi tělo srovnává, ale tu úlevu od migrény jsem pocítila skoro hned a jsem strašně ráda, že jsem to udělala.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:20

K těm migrenám. Já na ně trpěla, ale přešly s přechodem. Ale moje sestra trpí jako zvíře. Zkouší všechno, měla triptany,ale projevil se u ní silný návyk, bolela ji pak v kuse i 10 dní hlava- ne migrena, tělo si žádalo další prášek. A prý obsahují escitalopram, který obsahují i ATD a dohromady se vůbec nesmí. 

Platila si i biologickou léčbu v injekcích- píchala si je do břicha, ale také nepomohlo. 

Momentálně tedy bere ataralgin nebo jí migrenoložka píše novalgin. 

Migrena je strašná svině, v naší rodině se dědí, já měla štěstí, že mi skončila s menstruací. Ona asi opravdu hodně souvisí s hormony- proto je často vyvolávaná tou HA.

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:11

Evanilla potvrzuji. U me take zabralo vysazeni HA. 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2020 18:50

Evanilla u mě asi naopak. Když jsem vysazovala kvůli plánování těhotenství, tak migreny šílené, do doby než jsem otěhotněla. Pak byl klid. Ale těhotná být pořád nemůžu. Taky mám vysledováno, že když jsem brala HA s nižšími dávkami hormonů, tak časté migreny. Naopak nízká četnost v případě braní silnější HA. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:32

Panenka Já si úplně netroufám, ono se to furt mění.

Snažím se něco najít na stránkách ministerstva třeba, ale zatím marně.

Akorát toto:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lide-bez-priznaku-budou-moci-ukoncit-karantenu-i-izolaci-bez-druheho-testu-40337490

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:45

Evanilla já to mám přesně naopak. S ATK nic, jak ji vysadím tak neschopenky a k nepřežití. Tak se děsím co bude, až ji nebudu moct brát.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 19:55

Evanilla ja to mam naopak, dokud jsem HA brala, tak nikdy nic

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 21:01

999 Sweet Potato Díky, dobré vědět. I o rozcházejích se informacích i o článku. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 22:02

Sweet Potato Panenka U nás to dopadne tak, že mému manželovi skončí karanténa dřív, než mně...