Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:35

Luna hele ale to je spravne. Ja si nechci zvykat na situaci, ze spravne je, ze lidi nemaji tvar..

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:38

Pavlena No ale me prave nejvic vydesilo to, ze mi na ni neco prislo divny! Uz to beru jako normu a kdyz vidim normalni oblicej, neco mi nesedi. Proste bizar!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 19:38
Reakce na Pavlena:

Luna hele ale to je spravne. Ja si nechci zvykat na situaci, ze spravne je, ze lidi nemaji tvar..

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:05

Hele, ze jsem tak smela, ony se rousky nosit nemusi nebo neco zmenili? Myslim ted uvnitr (viz. obsluha v kavarne) v CZ.

Tady vcera 800 pripadu (uz to bylo stabilne na 500 a ted to jde nahoru) a pred cca tydnem povolili 10 lidi venku, jakoze piknik nebo nejakej hang out. Jinak plati porad stejna opatreni od toho listopadu co uz jsem psala. Justin tvrdi ze 1, cervence budou vsichni ockovani, ale chci to teda videt no....

Offline tv
Avatar
3589 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:08

0zero7 Musí se nosit vevnitř i venku, nic se nezměnilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:10

0zero7 musí, samozřejmě, ale třeba když se potřebuješ napít nebo vysmrkat, tak si ji zatím ještě můžeš sundat

Offline tv
Avatar
3589 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:11
Reakce na Mohučanka:

​Nééééééé

​Mě tohle dost překvapilo a doufám, že to není konečné rozhodnutí. Jako je to blbý, ale někteří fakt potřebujou, aby se otevřely školky, aby mohli do práce. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:12

viktorka_od splavu mno byla jsem na hristi, kde je i zachod a spravce. Byly jsme tam s kamaradkou dve plus dve deti a krome nas jen jeden pan s ditetem nekde vzadu. A prinesly jsme si kafe a spravce na nas hned vylitnul ze ani napit se nesmime, zadny sundavani rousek! Dneska mi ta kamoska napsala ze se ji to stalo znova....

Offline continuity
Avatar
33832 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:14

tvja chapu, že potrebujete školky, ale moje deti byly tento skolni rok ve skole asi 6 týdnů. Mohly by se teď recipročně trochu uprednostnit i jiní, než pořád ti stejní. To není ani o tom, co se naučí, ale už jde fakt o psychické zdraví. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:17

continuity jo to je důvod, proč jsem psala že i po roce bych si to kdyby nebylo zbytí já sama střihla klidně znovu, jen kdyby jako v holandsku či kdekoliv jinde mohla děcka do školy

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:20

tv Aha, fakt jsem si nebyla jista, tak lidi to proste nedodrzujou, venku myslim, ze kdyz neni nikdo blizko je to fakt blbost imho. To zas jo.

711990

Offline tv
Avatar
3589 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:20

continuity A to se nějak vylučuje, aby byly otevřené školy i školky? Uniklo mi něco? Nemyslím to ironicky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:24

tv to určitě nevylučuje, ale školky jsou zavřené jen chvíli, a přijde mi, že doteď byly vždy první na řadě s otevřením - teď se rozhodli upřednostnit ty (před)školáky, i když... bůhvíjak to ještě dopadne. zrovna jsem dočetla článek popisující, že za celou dobu trvání epidemie, a nejen v čr, když se ten vývoj a opatření dají do nějaké časové souslednosti, tak z toho vyjde, že ta opatření vlastně žádný vliv nemají a virus si dělá co chce. čemuž bych klidně i věřila, ty sny o tom jak ho eliminujem jsou dost směšný, asi jako to starý "poručíme větru, dešti"

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. března 2021 20:44

continuity já souhlasím, ségra má odchozeno taky tak šest týdnů, ještě v nové třídě a už se jí z toho dost hrabe:) Původně to vypadalo, že druhý stupeň půjde jako poslední, podle toho nového návrhu by měl jít po prvním a po školkách. Popravdě jsem nikdy nepochopila, proč se upřednostňují školky před prvním stupněm/1. až 3. třídou. Já bych školky zavřela dřív, mimo předškoláků.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:46

Evaeva tak já bych nezavírala vůbec nic (nepopulární názor, co se dá dělat:-), ale když už, tak fakt první by měli být zpět ti malí školáci

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. března 2021 20:48

viktorka_od splavu tak samozřejmě by bylo ideální, kdyby mohli všichni do školy.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 26. března 2021 20:59

continuity nojo, ale já s tou tříletou doma neudělám nic. Nicméně termíny odevzdání práce se mi neposouvají. Učím se pracovat po "ukradených" půlhodinkách, ale to opravdu není ideální. Měla jsem domluvenou kamarádku na hlídání, ale je z jiného kraje. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 21:02

Mohučanka nj, ale kdyby byla prvňačka, tak bys s ní musela sedět celé dopoledne a možná i odpoledne u učení, oni nejsou schopní se učit online samostatně. takže místo práce děláš učitelku ne ve školce, ale ve škole.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. března 2021 21:09

Mohučanka souhlasím s Viktorkou, že je celkem jedno, jestli máš doma 4 nebo 7 leté dítě. Tu online výuku malý školáci moc samostatně nezvládají, navíc mají třeba dvě hodiny denně. Takže zbytek dopoledne trávíš popohaněním k úkolům, vysvětlováním zadání,... No, je to peklo pro všechny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. března 2021 21:12

Evaeva no, navíc tomu čtyřletému co se týká školních vědomostí "nic neuteče" (tím netvrdím, že nepotřebuje chodit do školky, ale že se nic nestane, když ho po tu dobu jen někdo pohlídá), kdežto s tím školákem se fakt musíš učit a to nějaká kámoška nebo babička nemusí zvládat