Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 01. března 2021 11:25

rasaNori A s dětma se teď do obchodu nesmí nebo jak? Jako já se nějak zařídím a měsíc to nějak přežijeme to plánování nákupu, jen jestli mi něco neuniklo 

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 01. března 2021 11:32

Karja ne ale nechci neco domu dotahnout kdyz rocni to s rouskou neda a starsi da ale z hygienickeho pohledu blbe. Obchod mame u hlavni cesty a nemuzu je nechat cekat pred kramem. 

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 01. března 2021 11:39

Tak první zprávy z bojiste, mužův kolega jel do práce po okruhu, hlídce ukázal letištní ID kartu a policajt mu řekl, že to ho vůbec nezajímá, jak on má vedet, k čemu to patri? Tak teda nevím, jaký zdravý rozum se začne uplatňovat.

Ty ID karty jsou s fotkou a pozici toho člověka, protože na letišti se fakt nemůže promenovat kdo chce a kam chce. Revizoři v MHD je normálně akceptují ( jsou tam nějaké dohody), nemohli by ty hlídky u nás dělat revizoři DPP?

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 01. března 2021 11:48

rasaNori rasaNori Jj, už chápu. Ja myslela, jestli už nenastala nějaká změna. Já je beru, ale tak my měli snad tu imunitu, plus si celou cestu omilame, že se na nic nešahá. Teď je ale brát nebudu 

Offline 711990
Avatar
17109 příspěvků moje polička 01. března 2021 12:28

continuity ja jsem se dneska pohadala s babou v parku. V 8 rano jsem byla behat, uplne prazdnej park, za pul hodiny jsem potkala asi 4 lidi, vsechny jsem opravdu velkym obloukem obehla, jen tahle baba po me zacla kricet, ze mam mit rousku. A ja se nechala vyprovokovat a teda Mirek Dusin by ze me radost nemel

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 01. března 2021 12:40

711990 na mě to tak jednou na jaře halekal nějakej dědek.

A nedávno /mimo roušky/ na mě jeden halekal, že si mám na přechodu zmáčknout tlačítko a čekat. Toho jsem fakt poslala někam, že přejít cestu když nejedou auta fakt umím

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 01. března 2021 12:45

continuity Ale snad ho pustili, ne? Já dnes vlakem do práce přes okres a nikde nikdo. Teď už jsem v práci nějaké potvrzení vyfasovala.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. března 2021 12:59
Reakce na 711990:

continuity ja jsem se dneska pohadala s babou v parku. V 8 rano jsem byla behat, uplne prazdnej park, za pul hodiny jsem potkala asi 4 lidi, vsechny jsem opravdu velkym obloukem obehla, jen tahle baba po me zacla kricet, ze mam mit rousku. A ja se nechala vyprovokovat a teda Mirek Dusin by ze me radost nemel

​Jo no. Tohle je přesně důsledek toho tristně nastaveného systému opatření, v němž má šanci vyznat se jen málokdo z té úzké skupiny, která si jejich znění přečte na stránkách ministerstva, o němž se tu pár stránek zpátky psalo.

Zbytek absorbuje jejich neúplnou interpretaci z médií a dál interpretuje si je po svém a výsledek vidíme.

Takových zbytečných incidentů jsem od začátku pandemie zažila.

Mimochodem teď čtu, že ty vakcíny, o nichž Babiš včera mluvil, že mají přijít z Německa a podával to opět tak, že na tom má zásluhu on, ve skutečnosti vzešlo z iniciativy německé strany. To je tragédie toto.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:09

MP Marge Upřímnou soustrast  To je opravdu smutné, drž se!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:12

Fakt nevím, jestli bylo nutný to komplikovat ve stylu něco můžu v rámci okresu, něco v rámci obce. Jsem v několika lokálních skupinách a od rána je to teda na FB slušná smršť zmatenosti. Půlka lidí ani pořádně nezná rozdíl mezi obcí a okresem, část starších ročníků si myslí, že okresy se přeci už dávno zrušily (s tím se setkávám běžně i v práci) ... Ne že by jim neporospělo dovzdělat se trochu v zeměpise, ale nevím, jestli tohle bude ta nejlepší cesta. 

Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:17

prosím - přítel má s ex dítě na dohodu (nemají střídavku, nerozváděli se, páč nebyli sezdaní, takže žádný rozhodnutí soudu nebo sociálky není, prostě si předškoláka šoupaj podle domluvy). chce si ho samozřejmě brát jako dosud i během lockdownu, jsou ale v jiným okrese. vejde se to pod nějaký aktuální opatření?

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:18

mitford sister Já nevím, on má bydliště svoje a dítě má nějaký doklad, kde má uvedeno bydlište své? Nemohlo by to stačit? 

Online Kan
Avatar
6943 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:44
Reakce na Catherinne:

711990 na mě to tak jednou na jaře halekal nějakej dědek.

A nedávno /mimo roušky/ na mě jeden halekal, že si mám na přechodu zmáčknout tlačítko a čekat. Toho jsem fakt poslala někam, že přejít cestu když nejedou auta fakt umím

​To s tím zmáčknutím je nějaká seniorská posedlost? Na mě křičel ve Žďáře nerudný dědek přes silnici, zmáčkni to, zmáčkni to. Proč mi tyká a proč si to nezmáčkl sám fakt netvím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:46

Karja myslim ze pokud dite nema obcanku nebo pas, coz do 15 mit nemusi, tak to nemas jak prokazat. ostatne to nemas ani s rozsudkem mitford sister pac stejne neprokazes ze to je to dite ja bych pouzila cestne prohlaseni podepsane obema rodici.

Online Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:49

mitford sister Normálně bych napsala nějaký čestný prohlášení. Jestli někde najdete ty formuláře, je tam přímo bod "zajištění péče o děti".  

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:51

moonlight tak do úterý prý stačí i email, od středy prý budou pozadovat vytištěný papír. A ti lidi, co chodí do prace třeba 2x týdne, tam kvůli tu mají jet?

Já už nerozumím ničemu. Proč nestačí elektronické potvrzení, když papírové z toho vznikne tak, že se vytiskne?

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:51

Kan na mě jednou babka v Nuslích, šlo o dveře tramvaje, prý "zmáčkni to, ty vole" jo a mimochodem tak ta strategie s čokoládovnou u mě nezabrala, mám asi silný žaludek

Offline 711990
Avatar
17109 příspěvků moje polička 01. března 2021 13:58

Ja sem uplne besna. Podivala jsem se pres tu aplikaci na kapacity ockovani a v kazdym!!! kraji jsou v nasledujicich dnech desitky volnych terminu. A v Pardubickym presne nula

Offline andulka01
Avatar
10650 příspěvků moje polička 01. března 2021 14:03

continuity Jo, ukázková doba datová... a to je přesně proč už jsou všichni vytočení na nejvyšší míru. Pal, nepal, nesmysl za nesmyslem, vyhlášení stíhá vyhlášení, výjimka výjimku.
Do práce jezdit budu, bohužel poskytovatel internetu v místě bydliště nabízí pouze nejnižší připojení, které na mou práci fakt nestačí. Nechci to nikomu komplikovat, rozhodně ne těm hlídkám, co za to nemůžou, ale tohle je prostě strašně na hlavu.

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 01. března 2021 14:07

andulka01 to byla citace nějakého policejního náčelníka. V tom uznesení se píše písemné, ale to je i elektronické, platí to už několik let. Ale už vidím, jak se dotahujeme s policajty. Prý někteří občané byli příkladně připraveni a doklad měli dokonce ve foliovych deskách!

No nasrat, nic jiného mě nenapadá.