Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 23:44

viktorka_od splavu ono se driv mohlo v poho rikat Indiani, oni si sami taky tak nekdy i rikaji, nicmene dnes uz to je nekorektni. Kdyz jsem se prestahovala v Evrope se to bezne uzivalo a tady na me koukali...

Ve Vic jsou porad jeste dva kmeny, ktery jsou zastoupeny treba v nasem firemnim "predstavenstvu", protoze spravujeme nektera jejich puvodni uzemi, jsou v rade na radnici atd. Kanadama docela slozitou historii, kdy puvodnim obyvatelum byla odebrana uzemi, v 50 letech historie skol pro FN atd. Plus vyporadani nejaky, co se porad jeste resi. Je to hodne zajimavy, zvlast kdyz jsem v tom nevyrostla. Taky s hodne lidmi FN pracuji a je zajimavy jak rozdilne to muze vypadat, ta kultura je uplne jina a nikdy to teda nebude znacka ideal..

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 23:47

barbuchato je ironie ted nebo jsem nepochopila? kafe si jdu udelat

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 23:57

0zero7 

Nene, to nebyla ironie v žádným případě. Teda vzhledem k těm, který to fakt myslej vážně a berou i ty handicapovaný (ať už to znamená cokoliv) děti.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 23:59

barbucha Ok, dik. Ja nevedela podle pisma :) sefova dcera ma na insta vlastni hashtag, jsem to sem uz asi psala, bozi je #lilstinkeraubrey 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 02:03

barbucha no ony ty adopce jsou prave hlavne o tom, ze kdyz uz si lidi poridi spolu nejakym zpusobem dite, je legalne jen jednoho rodice. A diky tomuhle zakonu by se pravoplatnym rodicem mohl stat i druhy partner/partnetrka. Plus teda prave treba umely oplodneni, to je dalsi totalne nefer zalezitost. Co je komu do toho, jestli mam chlapa...cely to bylo uchopeny trochu blbe od zacatku. Samozrejme v druhy rade jde i o klasicky deti k adopci. A tam si teda ale myslim, ze nekdo, kdo opravdu chce dite, bude ochotny si prave brat i ty deti "druhe kategorie".

Ounz ja uz o pani Jochovy slysela, ona je takova krava dlouhodobe. Proti potratum je totiz taky. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 02:06

0zero7 jezis ta je roztomila!!!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 07:39

711990 achjo, já fokt hodně nemám ráda tyhlety, co maj potřebu jiný regulovat a strkat jim nos do soukromejch věcí, nepřiměřeně. Panč do mýho hypotetickýjo potratu/nepotratu ani Jochový ani strejdovi z církve nic není

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 08:31

711990 zejo :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 08:52

0zero7 taky jsem hned koukla a je to úžasný!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 08:57
Reakce na 711990:

barbucha no ony ty adopce jsou prave hlavne o tom, ze kdyz uz si lidi poridi spolu nejakym zpusobem dite, je legalne jen jednoho rodice. A diky tomuhle zakonu by se pravoplatnym rodicem mohl stat i druhy partner/partnetrka. Plus teda prave treba umely oplodneni, to je dalsi totalne nefer zalezitost. Co je komu do toho, jestli mam chlapa...cely to bylo uchopeny trochu blbe od zacatku.

​Tak hlavně u toho umělýho oplodnění to jde zaridit, jako nemyslim si, ze kdyby to uvolnili, tak přibude potenciálních svobodných matek, kdo to hodne chce, může si to zaridit i teď, jen by ubylo lží 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 09:02

Potrefenáhusa jde, ale znam lidi co jim to prijde ponizujici, prosit nekoho aby se stal darcem spermatu a chodil s nima a predstiral.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 09:12
Reakce na Ounz:

https://tv.idnes.cz/domaci/jochova-homosexualita-syn-radeji-sam.V191128_151051_idnestv_vov

bože to je píča

​naprosto vystizne, na to bohuzel neni, co jineho rict. Skoda slabeho moderatora, mohl ty otazky klast lepe. 

A cemu nerozumim, proc je to pro ni tak hypoteticke? nema deti nebo ma, ale uz muze s jistotou rict, ze nejsou gay? 

uplne me vytocila s temi 50% procenty Svedu, co "ziji sami". To pochybuju, ze to znamena to, co propaguje ona. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:30

jinx já jsem z rozhovoru pochopila, že děti má. Ale taky říkala, že si nemyslí, že by se to v její rodině stalo. Jak tohle myslela, to teda netuším. Ale vypadala si tím dost jistá. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:42

jinx Hypotetické proto, že tyhle lidi si myslej, že to je naučený chování, takže jim se to s tou jejich úžasnou rodinnou výchovou nemůže stát (a když, tak si s tim 'poraděj') 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:43

jinx jinak já taky žiju sama, ale rozhodně to není protože sem si uvědomila, že bych byla nějaká nevhodná a snažila sem se 'bejt aspoň užitečná společnosti' , prostě to tak někdy vyjde, no. To paní asi nijak v potaz nebere. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:49

Ounz me fascinuje ze by to pani kdyztak "resila" jako jak?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:51

viktorka_od splavu by o tom přeci se synem rozmlouvala , jestli si to jako nechce rozmyslet , ne? To je přeci jasný

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 10:57

viktorka_od splavu No když sem se o tom bavila s kolegou, tak on mi říkal, že tyhle lidi to prostě z těch děcek 'vymlátí', není nutný brát to doslova, ale prostě vymytí mozku, nátlak? Dovedeš si ostatně představit, že si její dítko a řikáš jí, že si na holky? Já bych se před tim nasládlým úsměvem ve stylu 'vím co je nejlepší' odstěhovala na druhej konec světa, bejt to moje matka..

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 11:22

Paní Jochová je ženou Romana Jocha, ten je šéfam Občanského institutu. Politicky a občansky se označuje za liberálního konzervativce, ale jsou katolíci a tam, domnívám se, velmi konzervativní. Roman Joch v OI působil už za Michala Semína, který se v katolictví posunul extrémně doprava - současný papež je "heretik" apod., je to velmi tvrdá linie, doporučuji googlit. Jestli až tam jsou dnes Jochovi, to nevím.

Mají tuším pouze dcery. Obávám se, že ona se domnívá, že pokud vychovávají katolicky odmala, tak se to nemůže stát... pak jí zřejmě naskakuje, že homosexuál rovná se muž... a pak jsem někde zaznamenala, že si myslí, že homosexualita se dá léčit... Zas tak moc je nesleduji, ale vyplatí se to tvrdé katolické jádro občas poslouchat, jsou zarputilí. Michala Semína i Romana Jocha jsem často v devadesátých letech potkávala, kam se Semín posunul je neskutečný a nebezpečný. Ten fundamentální katolicismus je vede k autoritářství, hlavně pryč od toho pekelného liberalismu... ale Jochovi tam nechci házet, nevím, zda do toho tvrdého jádra patří. Naopak Joch se k homosexualitě vyjádřil nedávno dobře - tedy z hlediska občanského postoje, z hlediska občanských hodnot. Myslím, že to bylo v Osobnost Plus ČR Plus - rozhovor s Tachecí. Soudím z toho, že on rozlišuje politický a osobní postoj. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 12:38

viktorka_od splavu napadl mě v této souvislosti obehraný vtip ohledně pubertálních dětí (jak na ně), ale nebudu ho sem psát, abych se nemusela x krát omlouvat a xx krát vysvětlovat, jak jsem to myslela.