Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 19:24
Reakce na Torrah:

Dalia dočítám až dnes, tak jsem ráda, že bulka byla nezhoubná. Prošla sis dlouhou cestu, tak ať máš ještě minimálně jednou tak dlouhý kus před sebou (nebo dvakrát, netuším věk, tak pardon).

A současně upřímnou soustrast.

Tohle je život ve vší své syrovosti, dobrá zpráva, špatná zpráva, jak na houpačce.

Moc dobře to znám. Drž se i dál. 

​Moc děkuji! Jsem 40+, tak snad si tady ještě pobudu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 19:38
Reakce na Jitka77:

Dalia Čekání na výsledky je zvláštní druh mučení... přála bych si, aby aspoň tohle nemusel nikdo zažívat, když už se všemu zlému vyhnout ani zabránit nedá

​To tedy jo. On si člověk do jisté míry zvykne, když se to stále opakuje, ale strachu se nikdy úplně nezbaví. Alespon já ne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 19:38
Offline 711990
Avatar
17130 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 21:11

Mrakoplas wow

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 09:00

Prosím, co je "rodová rovnosť"? Rovnost pohlaví?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 10:51

Škoda, že už se neuděluje Sexistické prasátko - tahle Poděbradská Samička by si ho zasloužila!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 10:57

Hanka H to by byl hřích nevyužít, takovou pěkně nazvanou tradiční záležitost

Offline Kan
Avatar
6977 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:26

Hanka H Weibchen!  Znáš příběh toho likéru? 

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:33

Hanka H ty jo, to mě nijak nepohoršuje.

Jen titulek "Jak na ní" s dlouhým í mi vadí. To asi záměr nebyl.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:37

Kan Přečetla jsem si na webových stránkách - tak určitě, tradici je nutno ctít, ale prostě mi to z dnešního úhlu pohledu přijde s jasným podtextem  - "jak na ní" - a to by tam mělo správně být NI!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:38

Pinot Noir Předběhla jsi mě! Přijde mi to prostě takové nějaké blbé celkově ....

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:44

Pinot Noir

Ja.se to sem už i bojím napsat.

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:48

Hanka H tak název je blbej, ale jestli to opravdu v historii má oporu? No a ten web je až na chyby normální, umím si představit daleko horší pojetí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:49
Reakce na Mrakoplas:

V ktorom vlákne sa to riešilo už neviem ale patrí to sem

https://euractiv.sk/section/rodova-rovnost/news/ako-sa-nestat-obetou-znasilnenia-policia-na-webe-radi-neprovokovat-za-rizikovy-povazuje-aj-usmev/

​Už vidim, jak vyslýchaj chlapa, oběť loupeže: Byl jste v baru? Víte že je to rizikové prostředí? A kolik jste tam toho vypil? Tři panáky - no to je moc, měl jste sníženou pozornost! A co vám ukradli? Hodinky? Neměl jste krátkej rukáv a každej je mohl vidět? To jste toho zloděje rovnou provokoval!

atd. atd.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 11:58
Reakce na Pinot Noir:

Hanka H tak název je blbej, ale jestli to opravdu v historii má oporu? No a ten web je až na chyby normální, umím si představit daleko horší pojetí. 

​přesně nad tím tady asi půl hodiny přemýšlím. Název je pitomej, to se shodneme, ale jinak mi ten web přijde normální, prezentace taky není nějaká nevhodná nebo nevkusná. Teda až na tu jednu fotku rozjuchaných hostesek. 

Na sexistický prasátko by se našlo určitě spoustu jiných kandidátů. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 12:06

Mě přijde mnohem strašnější to, co postla barbucha a tímto směrem by se mělo napřít úsilí všech. 

Jinak, co se týče názvu, tam mi mnohem víc přes čáru připadá pivo Kozy ven než Samička, která navíc má nějakou historii. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 12:29

Ve mně prostě ta Samička vyvolává  představy rádoby vtipných dortů ve tvaru ňader nebo si vzpomínám na dobu nedávno minulou, kdy se v reklamách na cokoliv svíjely spoře oděné krasavice.

continuity Kozy ven je mnohem horší - souhlasím.

A když už tu hodnotíme, co je a není korektní - jaký máte názor na toto - 

Klasika všech klasik, detektivka od Agathy Christie Deset malých černoušků byla nově vydána pod názvem A pak nezbyl žádný. 

Co na to zdejší?

Offline 711990
Avatar
17130 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 12:33

Hanka H v cestine to problem neni, ale v originale je nazev Ten little niggers. A to uz teda jako problem vidim....to slovo se proste ted vubec nepouziva a je hodne pejorativni, asi jako kdyby tam bylo cesky cerna huba nebo negr.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 12:35

Hanka H naprosto v pořádku... 

Offline dynda
Avatar
7258 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 12:41

Hanka H 

Myslím, že i v češtině časem černoch a černoušek nebudou přijatelní a kniha by se stejně musela přejmenovat. Jestli se něco dá narovnat na úrovni slov, proč ne?