Omfg

15. prosince 2018 14:31
Online continuity
Avatar
33396 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 08:30

Tato není omfg, ale téma se tady často řeší, tak to dávám sem. Je zatím i Lucie Hrdá a tý ja věřím. 

https://www.beztrestu.cz/

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 08:43

continuity Aniž bych to chtěla jakkoli zlehčovat, Hrdé fandím, tak v kontextu předchozí diskuze o fontech mne to praštilo do očí:

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 09:19

Jitka77 děkuji za referenci, právě ty bylinky zněly zajímavě.

nejspíš to bude opravdu v každém prohlížeči vypadat jinak.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 09:24
Reakce na Hanka H:

bublifuk Chybně zvolený font a gramatické chyby v každém případě snižují úroveň webu, působí to neprofesionálně.  

A Samičku by sis raději vychutnala za tepla, nebo ji vystrčila na mráz? Nemůžu si pomoci, ale ten podtext tam je.

​S tou první částí naprosto souhlasím. Ten podtext tam je a tipuju, že naprosto úmyslně. Asi si nestihli všimnout, že to lidi spíš odradí než naláká. Likér za to nemůže.

A pokud bych měla hrát jejich hru, tak ji vystrčím na mráz, protože je to pořádný samec

Offline andulka01
Avatar
10602 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 09:30

Sweet Potato To chtěl zas grafik fontem říct "něco víc" a moc se to teda nepovedlo.

Offline andulka01
Avatar
10602 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 09:35

bublifuk v tomto případě to tolik neboje do očí, ale stàle tam ta chyba je. Základní font je špatně vybraný, tady jej ale nahrazují litery z podobného fontu. Ale je to tam, všimni si detailů písma, například úhel duktu - tedy rozšíření tahu v obloucích, základní font má duktus statický, náhrada dynamický. Srovnáš-li e a ě, je i jasně vidět rozdílnou výšku v horní části.

Offline Kan
Avatar
6885 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 12:24
Reakce na Hanka H:

bublifuk Chybně zvolený font a gramatické chyby v každém případě snižují úroveň webu, působí to neprofesionálně.  

A Samičku by sis raději vychutnala za tepla, nebo ji vystrčila na mráz? Nemůžu si pomoci, ale ten podtext tam je.

​Pamatuješ si reklamu na Fernet, něco jako nevyměknem! Tam vidím jasnej podtext zase já, prostě samá erekce, jo a taky jsem zděšena, že nejsem vyděšena. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 18:00

Kan Reklamy, kde ten zcela úmyslný sexistický podtext prostě je, hned tak nezmizí. Rozdíl vidím v tom, že zatímco muž je zobrazován jako macho, nadsamec, někdy až predátor, žena bývá zachycena jako vábnička, kořisť, jako někdo submisivní, čekající, až konečně bude moci podlehnout "pořádnému chlapákovi" .

V tomhle oboru přetrvává onen úhel pohledu z doby před desetiletími, ctí se zde to "tradiční rozdělení rolí". Jasně, svět i naše společnost teď asi řeší mnohem větší průsery, ale tohohle si nelze nepovšimnout. V případě Samičky se to "kulturní dědictví" zachovává v mnoha směrech.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:24

Já ji asi začnu sledovat!!

Nepotřebujete dodavatele energií, můžete si svítit sami!!

https://www.expres.cz/celebrity/helena-houdova-temnota-bali-ezo-kecy-svetlo-podzim-zima.A211125_112100_dx-celebrity_vlt

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6120 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 15:59

bram uf, no upřímně jsem se trochu bála, že to bude nějakým způsobem vyžadovat "zapojení" (vlastní) jóni

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 19:29

Lama_z_Lana místo zásuvky myslíš? :) No každopádně mám pocit, že už jí definitivně hráblo

Offline andulka01
Avatar
10602 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 19:31

bram Jooo, z Bali se to kecá...

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6120 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 19:34

bram nooo....takova powerbanka by to mohla byt

Offline olte
Avatar
406 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 19:44

bram té už fakt definitivně hráblo

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 13:15
Reakce na dynda:

andulka01 

Tohle měl tchán. Byl ve svém oboru třída a nesnesl pohled na špatně udělané řemeslo. Vůbec se taky nemohl dívat na nešiky, takže Pat a Mat a Pierre Richard byli na indexu.

​Mám to stejně plus ještě Mr. Beana k tomu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 16:48
Reakce na andulka01:

bram Jooo, z Bali se to kecá...

​Asi tak.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 09:42

https://denikn.cz/755023/obeti-se-musi-ozvat-opakuji-klicove-instituce-v-kauze-cimicky-system-ale-selhava/?cst=7b4c98188fdd786830e9d62209bd8d0ec09d3c17
Čím dál víc strašný. 
Ten Bašný teda vlastně nepřekvapuje. Ale že předseda Psychiatrické společnosti poradí, že pacientka se má ohradit...

Není to ale tak úplně přesné. Cimického z léčebny propustil v roce 1996 jeho nadřízený Zdeněk Bašný poté, co se na způsob léčby dotazovali příbuzní pacientek a zdravotní pojišťovna. Serveru Seznam Zprávy Bašný přiznal, že za lékaře intervenovalo velké množství lidí – včetně zástupců médií – a on se cítil pod tlakem.

Jednalo se podle něj také o tvrzení proti tvrzení a nevěřil, že Cimický bude v těchto praktikách pokračovat. Pro postoupení věci policii prý chyběly důkazy, oběťmi navíc byly pacientky v těžkých psychických stavech, i proto za ním přicházeli jejich blízcí.

Jasný postup nemá ani Psychiatrická společnost. Její předseda Pavel Mohr sdělil, že v případě verbálního sexuálního obtěžování se někdy stačí důrazně a jednoznačně vymezit. „Pak záleží na reakci dotyčného lékaře a zda pacient akceptuje případnou omluvu a změnu chování,“ odpověděl na dotaz, jak má pacient postupovat, dostane-li se do podobné situace, jakou popisují výpovědi v kauze psychiatra Cimického.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 10:15
Reakce na Sweet Potato:

Jasný postup nemá ani Psychiatrická společnost. Její předseda Pavel Mohr sdělil, že v případě verbálního sexuálního obtěžování se někdy stačí důrazně a jednoznačně vymezit. „Pak záleží na reakci dotyčného lékaře a zda pacient akceptuje případnou omluvu a změnu chování,“ odpověděl na dotaz, jak má pacient postupovat, dostane-li se do podobné situace, jakou popisují výpovědi v kauze psychiatra Cimického.

Sweet Potato Takže někdo mě verbálně napadne, já mu řeknu: ty ty ty, už to nedělej! A on se mi omluví? Takhle jednoduché to je? No tak výborně, škoda, že tohle řešení někoho nenapadlo dřív! 

Achjo, to je fakt strašlivý toto

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 10:17

bram Jo. A tu omluvu pak dle uvážení přijmeš. Hlavně jako rozsypaná duševně nemocná. Tywole.