Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 20:30

Miru Radsi opravdu mlcet. Pardon ale tenhle nazor uz prosim nikde neventiluj. 

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 20:35

Karja Paleček nahoru.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 20:55
Reakce na Miru:

olte 

....ještě bych dodala, že mám ráda třeba čínskou medicínu. Není samozřejmě samospásná. Je určitě dobré narazit na doktora, který se jí nevysmívá a zkombinovat klasickou medicínu s tímto. 

Ta čínská medicína je založena na velmi dobrém principu, jak co funguje. Teda mně to připadá logické, pochopitelné.

Zbavila mě alergie, astmatu, pomohla mi při dlouhodobém extrémním vyčerpání, a tak různě

​Nemám s TČM žádnou zkušenost, ale myšlenka holistického přístupu v oblasti léčení je, podle mě, dobrou cestou k uzdravení nebo zlepšení stavu u řady zdravotních problémů. Takže věřím, že Ti pomohla.

Offline Sedmá z devíti
Avatar
příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:42
Reakce na Dalia:

​Na to Ti odpovím zcela prozaicky - nevím. Ke svým přesvědčením jsem si došla na základě zkušenosti sama se sebou a tedy se týkají mě. Proč třeba rakovinou onemocní děti, to jako medicínský laik říct nedokážu. A z duchovního hlediska jestli "to mají někde předurčené, že si tou zkušeností mají projít", to já také nevím. Může mít nemoc dítěte smysl? Ač to zní krutě, tak z mého pohledu ano, jelikož jeho nemoc či úmrtí může ovlivnit směr života jeho okolí. Ale to jsou jen hypotézy, které mě napadají. Stejně jako se člověk ptá "proč zrovna já". Odpovědí můžeme najít mnoho, nebo také žádnou, a stejně to budou stále jen a pouze naše domněnky. Když jsem měla smrt na jazyku, řekl mi primář, že pokud si řeknu, že ted umřu, tak umřu. A já strašně chtěla žít a tehdy mě opravdu držel jen ten můj duch a vůle.

​Já ti to přeju, ale vnímám to jako plivanec do tváře těm, co duch a vůle nepomohly. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:48

Sedmá z devíti Proč plivanec?

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:48

Existují lidé, kteří to vnímají, jak píše Miru i v případě, kdy se jedná o jejich dítě. Ač je to pro nás nepochopitelné, je to tak. Nechápu, proč by neměla svůj názor napsat. Neyslím tím samozřejmě toto ventilovat před rodiči nemocného dítěte! Ale tady vedeme debatu na toto téma teoreticky.

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:50

notna podle me je teda strasne sprosty o tom i teoreticky psat

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:54

Dalia Víš, ty jsi ale k tomuto přesvědčení došla až po uzdravení nebo během něj, přeju ti ten klid a smíření. A věřím a doufám, že nikomu jinému bys to nepředhazovala.

Vzpomínám si, jak sis tu před pár lety stěžovala, když tě někdo blízký (snad otec?) bombardoval články, že nemocný si za svou nemoc může sám.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:54

Ja si myslím, že pokud někdo vážně onemocní, nebo jeho dítě nebo blízký, tak kdekoliv najde sílu, úplně kdekoliv, je to v absolutním pořádku. 

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:55

711990 Mě to šokovalo, když jsem se s tím setkala. Ale lidé s tímto životní přesvědčením, názorem existují. Nevím, proč by bylo sprosté o tom psát. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:56

notna Obávám se, že nejeden takový rodič tu teď s Miru diskutuje.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:03
Reakce na Sweet Potato:

notna Obávám se, že nejeden takový rodič tu teď s Miru diskutuje.

​To je možné, bohužel tohle je riziko anonymních debat na internetu. Podle mě Míru ale píše slušně a je patrné, že to tak vnímá ona. Nepřesvědčuje o tom, že je to jediná pravda.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:04
Reakce na continuity:

Ja si myslím, že pokud někdo vážně onemocní, nebo jeho dítě nebo blízký, tak kdekoliv najde sílu, úplně kdekoliv, je to v absolutním pořádku. 

​Vnímám to úplně stejně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:13

Sweet Potato Jistěže nemoc a léčba změnily můj postoj k lecčemu. Navíc, jak už jsem psala, moje přesvědčení se týkají mé osoby a já je neprezentuji jako nedotknutelnou pravdu. 

Ale plivanec do tváře těm, kteří se neuzdravili? Jak píše Sedmá z devíti . To skutečně nechápu. Mám se před těmi méně štastnými cítit provinile za to, že mi moje vůle pomohla přežít? Nebo, že věřím, že naše mysl, duše, má schopnost uzdravit? Nejeden onkolog mi řekl, že úspěch léčby závisí z větší míry na psychice. 

Pokud bych nevěřila v něco víc než hmotu, v něco, co přesahuje tento můj současný život, můžu se jít zrovna odstřelit. Nejsem uzdravená, nebudu, protože současná medicína neumí můj stav vyléčit. Stále mám rakovinu, stále beru protinádorové léky a prognoza je taková, že nikdo neví nic. Jen to, že v tuto chvíli jsem v dobrém stavu. Takže moje víra mi pomáhá situaci přijmout a třeba v ní i nalézat nějaký smysl. 

A samozřejmě si myslím, že za řadu nemocí si člověk do jisté míry může sám. Na tom není nic "ezo". Příkladem může být moje drahá před týdnem zesnulá teta, která se prokouřila k rakovině krku. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:14
Reakce na continuity:

Ja si myslím, že pokud někdo vážně onemocní, nebo jeho dítě nebo blízký, tak kdekoliv najde sílu, úplně kdekoliv, je to v absolutním pořádku. 

​ano, ať si to píše sam o sobě a o svých dětech, ale psát o tom v obecné, teoretické rovině, to mi teda přijde taky fakt hnusny 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:26

notna

No ve zkratce napsala, že za vážným onemocněním či smrtí malých dětí stojí jejich rodiče. Protože byli nějak nedokonalí. 

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:34

dzizisketa Já vím, co napsala. A na reakce, aby tento svůj názor už nikdy neventilovala, jsem reagovala, že takto opravdu někteří lidé smýšlí, i když se jedná o jejich dítě. Jakkoliv je to pro nás nepochopitelné.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:38

notna

No nepochopitelné to tedy je. A klidně to tak ve vztahu k vlastnímu dítěti brát může, ale ať pak píše JÁ, ne rodiče. Protože je to blbost, neempatické a ubližuje to. Lidi si klidně můžou myslet kraviny, i podle nich žít, pokud nikomu jinému neublíží, ale taky by mohli vědět, kdy držet hubu, zvlášť, když zrovna schopnost být ticho (a snažit se naslouchat druhým) mají jako své životní motto. 

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:40

Karja cyklickou ženu jsem od autorky dostala a ... nečetla, ale věnovala ve vtipu kamarádovi. Ale po prolistování to hodně lítá v oblacích, jako PMS ok, ale tam je ten rozbor dost hlubokej a já jsem vcelku pragmatik

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:44

Zu Tak jo! Vypadá to, že ten tvůj bude asi kolovacim výtiskem nebo si ji kamarád nechal?