Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 18:00

Sweet Potato Ne to není. Nevšimla jsem si, že Lamicka psala o základce. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 18:22

Victoria Psala jsem o zakladce, prvnim stupni. Vubec netusim, jak se Porg deli, jen jsem psala v souvislosti s predchozi diskuzi, ze jsem od kamaradky slysela, ze ocekavali vic. Ted me napadlo, jestli to nemuze byt covidem, to nejspis sly ruzne aktivity stranou.

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 19:07
Reakce na Lamicka:

Victoria Psala jsem o zakladce, prvnim stupni. Vubec netusim, jak se Porg deli, jen jsem psala v souvislosti s predchozi diskuzi, ze jsem od kamaradky slysela, ze ocekavali vic. Ted me napadlo, jestli to nemuze byt covidem, to nejspis sly ruzne aktivity stranou.

Lamicka Aha, omlouvám se, nějak jsem se v tom ztratila:-) Myslím, že máte pravdu s tím kovidem, online není pro jazyky asi ideální způsob výuky. Já mám dítě na Novém PORGu, to je právě ten se základkou, a musím potvrdit slova Sweet Potato , že ono dlouho jakoby nic a v páté třídě na konci provedou muzikál, divadelní představení komplet v angličtině. Angličtina se pak hodně rozjede na gymplu, kdy mají studenti čím dál více předmětu v angličtině a na konci gymplu jsou opravdu bilingvní. Musím ale také potvrdit svoje soukromé pozorování od syna z ročníku, že ti studenti, kteří nejsou tak ctižádostiví, nemají ambici jít studovat do ciziny, angličtina jim třeba tak nejde, anebo to flákají, tak ti ten jazyk mají horší. 

Záleží také na ambicích rodičů, nedávno jsem se setkala s matkou, která má na Novém PORGu dítě ve druhé třídě a ta si stěžovala, že to jde pomalu, chtěla by už i francouzštinu a němčinu... dle mého absolutně nereálná očekávání. Já jsem ke škole dost kritická, ale jsem přesvědčená o tom, že pokud na Novém PORGu něco umí, tak to právě naučit ty děti anglicky:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 19:16

Victoria Muzikál

Je mi strašně líto těch ročníků, co o to kvůli Covidu přišly.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2021 20:06

Možná budu nepopulární, ale na ZŠ bych druhý jazyk vyměnila za vaření, práci na zahradě a v dílně a komunikaci v českém jazyce. 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 20:12

Mha já měla na ZŠ v 5. a 6. třídě práci na zahradě, dílny i vaření a byla to jen a pouze přehlídka ztraceného času. Kdyby místo toho byl ten druhý jazyk, jako od sedmičky, kdy jsem přešla na gympl, bylo by to zajisté užitečnější.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 20:14

Mohučanka jak pro koho, na ZS jsou chytry i min chytry deti a nektery z nich nezvladaj ani cestinu, ani anglictinu, natoz druhej cizi. Takze k zamysleni to je.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 20:49

Mha Naprosto s tebou souhlasím, ten 2.jazyk je strašná volovina. Zvýšit dotaci angličtiny. A nebo ty praktické předměty pro nestudijní typy.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:04

Mha Absolutně s tebou souhlasím, zvlášť když si ten druhý jazyk velmi často nemůžeš vybrat. Jinak ale vaření a nějaké dílny nebo něco takového dcera na ZŠ má. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:06

Sweet Potato a od kolika se tvoje holky ucily druhy jazyk? Jestli si to dobre pamatuju, tak jsi psala, ze ta starsi ma AJ a FR? My budeme vybirat pristi rok (sesta trida).

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:09

Lamicka Od tercie.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:15

Sweet Potato To mi prijde idealni. Ja mela nemcinu od kvinty a to mi prijde uz pozde, ty 4 roky byly malo. No a na VS byla vyuka nemciny tristni. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:41

Mha Haha, moje ségra zrovna vaření učí:-D. A má dobrej feedback,děti vařily i online (ale to jim dávala takový blbosti, aby to zvládly samy). A neteř měla vaření (ale teď nevím, jestli to není v družině, tak at nekecám) už ve čtvrté třídě a musí říct, že ji to fakt baví. Kolikrát má doma kamarádky a něco si společně vaří, co jim učitelka poslala na skupiny jako typ na recept, nebo tam má někoho na přespání a večeře je: ,,něco si uvarte,, a fakt si tam smažej vajíčka a dělaj palicinky. A jako není jediná, přijde mi, že celá ta její holčičí parta je taková šikovná. Jako musím uznat, že se mi to líbí.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 21:41

711990 no ty míň chytrý dělaly největší problémy právě na těch jmenovaných "praktických" předmětech. A to už to byla výběrová základka. 

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 22:19

Mha my meli na uplne obycejne malomestske zakladce tohle vsechno. Plus peci o dite, ze ktere si pamatuju nekolik zabitych panenek a sdeleni, ze porod boli

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 23:22

Mha Dívala jsem se u nás na základce na rozvrh a druhý stupeň tam má předmět pracovní činnost. Tipla bych, že to bude ono. Ale jinak souhlasím, že bych do nich tlačila angličtinu a porozumění textu v češtině a na druhý hazyk bych se asi vybodla.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 06:39

Co bych jako dítě dala za druhý jazyk místo těch otravných pracovních předmětů.Já pak chodila mimo školu na němčinu. 

Úplně nejvíc otrava byly "Pěstitelské práce", kdy jsme na školním pozemku vytrhávali plevel

Ale uznávám, že ten další jazyk není pro každého a dá se to řešit i jinak než v rámci školy.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 07:53

Ignis presne jak pises, pokud ma dite zajem, ma i jiny moznosti, zatimco zbytek bojuje.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 08:04

Ignis 711990  Přesně, zrovna jazyk se dá mimo školu učit vcelku pohodlně a většinou i kvalitněji. A teda k vaření se mimochodem mnozí z nás dostanou až po vdavkách, že jo.  Já teda osobně ty praktický činnosti ve škole taky neměla ráda, ale zase jsem ze dřeva vyřezala a stloukla krabičku i s víkem a dodnes jsem na to hrdá!!! 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 08:26

Garfie Já mám naopak z praktické výuky traumátko, kdy podle mě můj výrobek byl hezčí než na tu dvojku, co jsem dostala. Už si tedy nepamatuju, co to bylo, jen že to bylo ze smrkového dřeva a pracovní postup obsahoval práci se šmirglpapírem