Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 15:25

Potrefenáhusa já měla teď nějaký repasovaný, táta mívá nabídky v práci. Funguje dobře, ale už mi nevydrží nabitý ani od rána do večera. Já teda o novém netušila, to bylo překvapení, ale uvítám to. Navíc se nám příští rok asi už pomalu bude hodit jeden telefon doma navíc aka pevná linka.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 15:28

Evaeva naše k tomu maj ještě další lahudky, strašnou rýmu napriklad, takže to zhodnotila jako od rymy, ale už má rudy oko plný hnisu i malý dite 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 15:34

Jos já mam 7, to se nedá v jedny ruce vůbec udržet, není to za co chytnout, klouze to jak had 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 15:48

Potrefenáhusaochranne sklo kupujem co pol roka (aj ked by sa patrilo castejsie). Bez neho by som mala z displeja nepriehladnu pavucinu.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:01

Potrefenáhusa uz ho mam v odklapecim kozenem pouzdre, ale je to otravne. Prasklo nastesti zadni sklo, displej je ok. Baterka vydrzi max na pul dne, ale vzdyck kdyz kouknu na ceny noveho, tak si rikam, ze to vlastne staci

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:03

Potrefenáhusa on byl právě kvůli rýmě a kašli dneska doma, ale nic hrozného, myslela jsem, že ho přeléčím a zítra se půjde aspoň vyfotit. A v pondělí bude dobrý.

Hele ale rudý oko plný hnisu... Co jiného by to mohlo být?

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:46

hmm, tak jsem právě zjistila, že s helmou po starší u mladší fakt nepochodím...

Nemáte prosím někdo tip, jaká helma by seděla na hodně úzkou protáhlou hlavu?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:29

Anema jo, tak to bohužel neporadim

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:34

Evaeva on ji na to asi dost zabral ophtalmoseptonex, takže když jsme druhej den došli k doktorce, neměla to oko už moc cerveny a jen trochu slzelo. Ale ze ten zánět maj ve školce, to jsem doktorce hlásila. 
Mladší má dneska ty oči dost zarudly a slzici, rano úplně zalepeny, povedlo se mi ale ji do toho dat tu oftalmo mast, když přes oběd spala a ani se nevzbudila

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:49

Anema syn má abus, před tím měl nějakou noname ze Sportisima. Druhý má alpina, tak tu bych pro vás nedoporučila.

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:04

Potrefenáhusa starší má sice velkou, ale pěkně kulatou hlavu, zatím jí každá helma hned padla. Teď mi teda vůbec nedošlo, že to bude problém, naivně jsem si myslela, že nasadím a pojedem. Hmm, tak vůbec .

Evaeva to je fakt, Abus má starší teď a má ten tvar trochu víc do oválu. Díky!

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:20

A když už jsem se tak na jaře probudila, tak ještě musím vybrat jednostopou koloběžku pro starší, protože ta tříkolečková byla asi definitivně zabavena...

A teď strašně přemýšlím, jestli se mi chce do těch parametrů ponářet... Co je na kolobežkách pro predškoláky nejdůležitější? Co se vám osvědčilo/neosvědčilo? Děkuju!!

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:45

Anema Tak první, co mě napadlo, je povídka Šimka a Grossmana "Můj první klobouk"

Ale jinak asi nezbyde, než zkoušet a zkoušet...

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:47

Anema abus má i dcera a sedí jí hezky, hlavu má spíš drobnější. Předtím měla Uvex. Ale ono záleží i model od modelu, bohužel to bude potřeba vyzkoušet

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:48

Anema my měli nejlevnější z Decathlonu. Byla fajn, má omezovač protočení řidítek a je lehká. Akorát brzda nevydržela návštěvu skateparku, tak teď má syn dražší od nich, ta je kovová a těžší než předešlá, ale je celkově bytelnější. Víc investovat ani do toho zabředat jsme nechtěli, já se snažím, aby preferovali kolo.

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:49


a když jsme u toho sportovního vybavení - nechystáte se někdo zbavovat Rascal odrážedla? Dcera ještě víc jezdí na koloodrážedle, ale už i na kole. A malý vztekle zahazuje motorky a ječí "ne to! Tam brmbrm!" A naskakuje na kolo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:51
Reakce na Potrefenáhusa:

Evaeva on ji na to asi dost zabral ophtalmoseptonex, takže když jsme druhej den došli k doktorce, neměla to oko už moc cerveny a jen trochu slzelo. Ale ze ten zánět maj ve školce, to jsem doktorce hlásila. 
Mladší má dneska ty oči dost zarudly a slzici, rano úplně zalepeny, povedlo se mi ale ji do toho dat tu oftalmo mast, když přes oběd spala a ani se nevzbudila

​Tak třeba to ještě není úplně zánět a rozeženete to. Syn, jak už je větší, tak si i hodně stěžoval na svědění a diskomfort toho oka. Snažím se to hlídat, pořád ho honím mýt ruce a sbírám vše, čeho se dotkl a je vhodné i pro mimino, ale stejně jsem zvědavá, jestli se mu podaří nakazit i ostatní.

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:25

eM . Čtvereček teda ale kvůli tomu vyrábět nebudeme .

Evaeva jo, na Decathlon jsem taky myslela, už jsem se na jejich stránky i dívala, ale i tam mi přišel moc velký výběr... Tak díky moc za konkrétní zkušenost!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:43

Anema konkrétně jsme měli tuhle, pro malé děti mi přišla fajn. Synovec (5 let) na ní jezdí dost. Tvoje dcera je mladší než můj starší syn, že jo? Pro ní bude ta naše nová asi ještě těžká.

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:44

MPLee to by mě zajímalo, jestli mu bude to odrážedlo stačit, a nebo mu jde  o ty šlapky.... Úplně jsem si vybavila, jak jsem jako malá parkovala tříkolku na bok, aby se úplně co nejvíc podobala kolu, co měla moje starší ségra.

Ta naše malá se samozřejmě sápe po kole taky, ale to už akceptovala, že šlapat ještě neumí. Že vlastníme taky Funny Wheels, jsem jí ještě neprozradila, chtěla jsem, aby chodila co nejvíc pěšky. Ale už ten čas asi nastává, pokud se mi teda podaří sehnat tu helmu