Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:16

Potrefenáhusa nebyli, kdyby jo, podala bych hlaseni. Doplacali jsme se jen do Kobylis. Kdybys chtela sem, tak tady je dost stinu, to je plus. Bazen pro deti mi prisel dost maly (na to, ze 90 % navstevniku jsou mrnata) a je to na kruh nebo rukavky, protoze je tam trochu hloubka. No a poprve jsem navstivila kavarnu Orient, nikdy jsem tam  nebyla, prestoze kolem chodim temer denne. Ledove kafe maji super, priste chci zkusit to s tonikem. 

Offline Karja
Avatar
35928 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:19

Gatita Ty jo,to jsou ale extra výkonný teda. Moje holky musí odpočívat. Třeba po školce bylo jednou takové sportovní odpoledne, dcera odpadla v 5 k pohádkám aby se z toho vzpamatovala, já se šla projít a potkala spoustu jejich spolužáků jak jezdí na kole:-D:-D a nevypadali že by končili. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33760 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:20

Gatita Orient je a vůbec celej kobyliskej dvůr 

Offline Karja
Avatar
35928 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:22

My jezdíme k rybníku nebo na klasické koupaliště kde je prostě bazén a minibrouzdaliste. Ale teď jsem zahlédla na fb spoustu nových biotopů a to je jako nádhera, my to máme v podstatě všechno dost daleko, bohužel, ale dneska se ta koupaliště dělají tak pěkná, to musí být pro ty děti radost a pro ty rodiče taky. Protože třeba u toho bazénu, já si tam vůbec neodpocinu, pořád hlídám děti, je tam ruch a jakoby ,,nic pěknýho,, na čem by spočinulo oko, přece jen ten rybník ne v přírodě, je tam víc klidu. Ty nové biotopy, to je takový spojeni obojiho zároveň. Čistá voda, atrakce, zároveň trochu klide, příroda. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33760 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:26

Karja my občas jezdíme tady do přírody okolo, naše dite to ještě moc nebere, max na břehu nabírat lopatkou a vylejvat a tuhle kolem nás brousila labuť, nebylo to uplne příjemný

my tu máme ve městě takový nefunkční biotopovy koupaliste s brouzdalištem, dalo se tam koupat tak do konce června, teď už je bohužel uplne zelený, ale je u toho piskoviste a stánek, tak jsme tam taky pečený vařený, i když do vody už se nedá 

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:29

Karjavis co, mne tyhle fyzicky aktivity zas tak nevadej, ja s nima rada jdu ven, i na to kolo vecer po umornem dni. Porad je to lepsi nez nejake cinnosti doma, tvoreni, hry a tak podobne, na to nemam nadani a oni o to ani moc nestoji a sami si radeji vymysli vlastni program, ktery vetsinou konci hodinovym uklidem nebo vyjezdem na pohotovost. Takze radsi ten sport. Ale ted toho je dost i na me. Chtelo by to nejaky sportovni krouzek, aspon hodku tydne, aby se trochu utahali a vybili. Jenze starsi krouzky nesnasi a pro mladsiho v lete nic neni, vsechno zacina az na podzim.

Offline Karja
Avatar
35928 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:31

Potrefenáhusa Jeje, no to je blbý. My máme přírodní rybník pěkný, je teda opticky špinavý protože je dost bahnivy, ale voda je nezávadná, dobrá. Je tam dost lidí,ale zároveň v pěkné přírodě, je to paráda. Letos to už jde, ale vloni se naše holky bály šlápnout na dno, a když jsem tam s nimi byla sama, byly jsme oblíbenou atrakcí, jak jsem je obě tahala aby náhodou kamínku,písecku se nedotkly, teď už tam něco kutej v tom smradlavym bahně a je jim to fuk:-D

Offline brrr
Avatar
10034 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:36

Nepustili jsme jedenáctileté dítko samotné vlakem z Phy do Ostravy. Asi by to zvládlo, ale mě štve, že poslední dobou mají ty vlaky šílené zpozdění. Ta spadlá trolej ve čtvrtek, kdy nabraly vsechny vlaky min. 3 hodiny není na trase nic neobvyklého. No a to si neumím představit, jak sedí ve vlaku, chuďátko.

Offline Karja
Avatar
35928 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:43

brrr Jj, já bych to vzhledem k té letní nepředvídatelné dopravě taky asi neudělala. 

Offline brrr
Avatar
10034 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:53

Karja Zvlášt, když doteď jel sám jenom párkrát od nás do Opavy a to je 15 minut.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33760 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 11:56

Karja my jsme zatím spokojeny, diteti stačí ty kamínky na břehu, mne to taky moc nechybí a kdyžtak ty možnosti někam dojet tu jsou

Offline Kokoska
Avatar
28365 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 12:04

Gatita mladsi je asi jeste malej, nas skoro 4 lety chodil tyden na sportovni primestsky tabor a moc se mu to pry libilo.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 12:28

Alica je chorá, ani v lete nás to neobišlo. A to mi pripomína, muž ju chce zobrať dva dni pred odjazdom na dovolenku na letecké dni. Nie som si istá, či to je dobrý nápad, aby ešte znova neochorela na dovolenku. Či zbytočne plaším?

Offline Malenge
Avatar
4270 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:29

Kokoska našemu mladšímu bude v září 3,5 a na sportovní primestak jdou oba od zitra. Byla trochu fuska najít, kde berou už od 3 let a aby byli kluci spolu, ale podařilo se. původně měla jit velká zdejší vesnická parta, ale bohuzel vybrané místo a termín nám zrušili údajně kvuli možnosti ubytovavat uprchlíky a dal už jsme se nebyli schopni sejít vsichni, takže kluci budou nakonec sami. Jsem na to zvědavá. Oni jsou taky neutahatelni. Vrátíme se po celodenním výletu, já zralá na panáka a postel, ještě ani nemam zute boty a ozve se: a co budeme dělat teeeeeď

Offline Malenge
Avatar
4270 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:32

Gatita a co září? Už to na tebe nějak padá? Já upřímně začínám mít docela hrůzu, jaké to bude a jak to budeme zvládat a co budu dělat s dítětem o všech prázdninách a ze jich je a ze oba budou na jiném místě - další komplikace. No, bojím. A myslíš, ze jsme už vybrali a objednali tu aktovku?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:52

Gatita já potřebovala balit na dovolenou, žehlit a dodělat něco do práce a mladší ani neusnul po obědě. Někdy ty děti moc nespolupracují, no.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:56

betsey 

Neplašíš, u nás je covid rozjetej jak prase. Mezi hodně lidí bych před dovolenou nešla.

Offline Vari
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:59

betsey Hele, podle me neplasis, my jsme si covid asi prinesli z poute, na ktery jsme se s nikym ani nebavili a dovolenou jsme museli zrusit. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:00

Malenge syn má příměstský tábor příští týden, jde podruhé, letos s bratrancem a sestřenicí. Je od tří let, ale to mladšímu ještě není, takže budeme válčit spolu. Loni měli moc hezký program.

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:11

Malenge no jéje. I kdyz se na zahajeni skolni dochazky v zasade tesim, protoze uz mam silny pocit, ze by synovi ta zmena mohla udelat dobre, tak obavy mam. Hlavne z tech organizacnich veci, presne jak pises. Vidim to uz ted, jak pytlikujeme leto pomoci tech primestskych taboru, ktere jsou v nasem podani draze zaplacena znouzectnost (jako ne ze by byly spatne, ale pro syna je to utrpeni, zadna zabava), navic je to trochu stres i pro nas, kdyz to kolikrat zacina pozde a kdo vi kde, takze se clovek ani nedostane do prace tak brzy, jak by potreboval. Myslim, ze syn bude proste vsechna ta reditelska volna, podzimni a vanocni prazdniny travit doma u televize, zatimco my se budem stridat na home office. Odvazana z te predstavy nejsem, zlata skolka. Ale tesim se, ze se mu otevrou nove obzory. Uz mi ted v te skolce prislo, ze by potreboval neco vic. On je trochu svuj, hlad po věděni a zvidavost zrovna nema, ale soucasne neni hloupy a vidim, ze uz se potrebuje neco ucit, tak verim, ze tam trochu povyroste. 

Edit - tasku byste koupili i o vikendu pred nastupem do skoly;) Ja se do toho obula s predstihem, protoze jsem byla kolem zapisu dost namekko a taky syn je extra drobny, tak jsem hledala neco trochu mimo tabulky.