Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8079 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 08:24

Jezismarja, prestaňte!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:00

Malenge uplny žně to nebyly, ale něco jsme nasbirali. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:22

Potrefenáhusa žně netřeba, stačí aspoň pár, my před týdnem našli jednu od slimáků totálně ožranou holubinku, co už skoro ani nestála, jinak v lese mrtvo, ani jediná "prašivka". Ten váš hřib je krásný, včera jsi mě inspirovala, za chvilku to jdeme zkusit, ještě doufám, že by mohly být nějaké borůvky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:24

žluťásek no náš to ze školky nemá, to je moc rychlý. Ale taky jsem doufala, že letos to bude jiný. Jiný to teda je, protože brečel, že chce do školky

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:26

Evaeva žluťásek

no, začíná to hezky, kluci byli v pondělí ve školce ve třech s jejich nej kamarádem, takže se tam po sobě celý den váleli a prskali. ten pak v úterý odcházel domů v horečce, když mi to učitelky řekly, bylo mi zle při představě, jak asi bude vypadat náš nástup do první třídy, toho jsme se dožili, takže úkol splněn. Ať jsou vaši kluci brzy fit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2022 09:55

Malenge díky. První školní den je důležitý, hlavně že jste zvládli ten.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:02

Malenge teď mi muž u snídaně rika, ze byly včera v televizi houbovy mapy a ze nejvíc teď rostou na Benešovsku a pak na vysočině. My byli (jako vždy) na krivoklatsku a nasbirali jsme takovou tu jahodovou přepravku hribku, mistama rostly docela nahusto, ale pak byly dlouhý úseky, kde narostlo vůbec nic. Nás teda ale trochu limituje kocar a dvouletý dite, takze nutnost jít částečně po cestě 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:21

Další ze série hloupých dotazů - co za hotové jídlo se dá bez úhony zmrazit? U nás se jídlo nikdy nemrazilo, max syrové suroviny. Ale většinou byl mrazák jen přestupní stanice mezi lednicí a košem... Jde zmrazit třeba bramborová kaše? A nějaké hotové maso? Karbanátky třeba? Zeleninove placky? Zatím mám vyzkoušené jen lívance a vývar  Potřebuju udělat zásoby pro dceru. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:24

MPLee Brambory bych nemrazila. Jinak mrazím všechny zeleninové polívky (mám je teda rozmixované), boloňské špagety, rajčatové omáčky, atd. Určitě by šly karbenátky jako polotovar (nesmažené).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:37

MPLee já mrazila i ty zeleninovy i masový karbanatky, dynovou polivku a porce bolonsky omacky nebo polivka s masem, zeleninou a nudlema jsou u nás klasika, mrazim to v pohárkách od aventu na mliko 

brambory a kaši bych nemrazila, ale v dynovy polivce mi to přišlo v pohode 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:38

MPLee já mrazím sekanou, dušené hovězí, lasagne a masové kuličky, ty teda jako polotovar, pak je jen odsypu na plech a peču v troubě. Mrazím i polotovar na kuře na paprice, vařené obrané kuřecí a vývar. Obecně se prý nedají mrazit smetanové omáčky a brambory. Mrazit se dá i různé pyré, třeba dýňové mrazím, pak mně ještě napadá uvařená rozmačkaná brokolice, květák, kapusta jako základ na placky, ale to ti zas tak nepomůže.

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:39

MPLee rezne a fasirky (masove aj zeleninove) mrazim bezne, ako pise brr nevysmazene. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:45

No takhle - muž opravdu neumí uvařit nic, kromě vajec. I kvůli těstovinám potřebuje přítele na telefonu  Ale ty mám hotové od Popote, stejně tak Boloňskou a zeleninovou omáčku a ravioly má malá ráda hotovou od Fruchtbar. Ale potřebuju něco, co jen vytáhne a rozmrazí/ohřeje. Ona teď nechce moc jíst, takže varianta, že si skočí do restaurace padá. Což mě mrzí, ještě nedávno se najedla v indické i v asijském bidtru.. nebyl problém. No tak přinejhorším bude týden na těstovinách a polévce, no  

Potrefenáhusa a mrazíš syrové, nebo hotové? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:47

MPLee nauč ho ty těstoviny a namraz vývar, to přežijí

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:49

MPLee hotovy, já ji to teda nesmazim, ale pecu na plechu

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 10:52

Potrefenáhusa ja to taky pecu prave, tak super. 

Evaeva no těstoviny, rýži a quinou mám hotové k přímé spotřebě v zásobě, to je bezpečnější

Offline dupali
Avatar
376 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 11:08

MPLee ještě se dá zamrazit třeba guláš, k tomu koupit hotový kynutý knedlík a je to bez vaření.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 11:14

dupali děkuju, ale to nejí ani dcera ani muž

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. zaří 2022 11:18

MPLee rýži babička mrazila. Já bych asi byla tvrdá a na rýži, brambory a tak mu napsala podrobný návod

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 11:22

Evaeva tak já to nechci znepříjemňovat ani sobě, ani jemu. Rýži mají dobrou hotovou v DM. Je v sáčku a taky stačí ohřát

No ona ani moje mamka nevaří a táta vaří jen bezlepkové modifikace, tak bych prostě ráda měla v mrazáku nějaké varianty jídel, které vím, že si ráda dá. Když se to nevyužije během mého pobytu v porodnici, tak pak doma určitě. Přeci jen budu mít co dělat, s miminem, malou dračicí, kroužky, doktoři...