Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 12:57

My teda taky vysvětlujeme ve smyslu, každý člověk na světě má nějaké povinnosti, táta s mámou chodí do práce, aby byly peníze a měli jsme kde bydlet, co jíst a za co kupovat lego a zmrzlinu a děti, když jim jsou 3, chodí do školky a když jim je 6, chodí do školy. Plus samozřejmě k tomu vyzdvihujeme i pozitiva dané instituce, jak to tam bude super a co všechno s kamarády zažijí. Ranních scén máme i tak za sebou dost, přičemž ranní scéna nevylučuje scénu odpolední, já nechci jít domů, blbej důůůůůům, chci si stavět/lítat/kopat s Domčouuuuuuuuuu, případně: proč chodíš tak brzo, chci tu být poslednííííííí, abych byl vítěz. 

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 13:24

Gatita naše včerejší debata mě nakopla  děkuji! večer jsem konečně přiměla syna vybrat si aktovku ze všech těch záložek, co jsem pro něj měla otevřené už bůhvíjakdlouho a když kluci usnuli, sedla jsem k počítači a objednala obří balík komplet (téměř) výbavy do školy, hurá! Tak jestli dorazí, bude to paráda. A ještě se mi povedl majstrštyk, zdravá láhev se synovým jménem za 12,-Kč

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 13:38

Tak on ten smutek při loučení není nic špatného, ale úplně normální pocit. Ten mívám i já dospělá. A neznamená to, že by děti školku neměly rády. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:14

dzizisketa No víš co, ono má všechno svoji míru:-D Já beru nějaký běžný breceni nebo mrcaseni se, ale u nás to byl fakt extrém, dceru jsem tam jednou hledala v kuchyni, po učitelce hodila svačinu. Ono teda to vnější chování nemusí zcela zrcadlit to vnitřní prožívání, že jako ty děti co se jim jen tise kutálí slzičky můžou být uvnitř mnohem víc nešťastné než ta naše, ale když celej den slyšíš že do školky nechce, nemá ráda děti a pak tam kouká na učitelku jak kdyby jí bila a neseš ji kopající ze zahrady, tak si neřekneš že je to normální loučení:-D 

Offline dzizisketa
Avatar
7439 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:29

Karja 

U vás je to jasné. Ale bylo tu pár příspěvků, kde ten pláč je úplně normální reakce, ale trochu mi vyznívaly jakože každý pláč při loučení je katastrofa.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:33

dzizisketa Jj no, no jasný. To i dřív si dcera trochu posteskla nebo spousta dětí má takovou horší chvilku, ale pak je to v pohodě. 

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:35

dzizisketa myslim, ze rodice celkem poznaji, kdy to dite fakt trpi, strada nebo trochu hraje.

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:43

Karja My jsme teď vezli syna na tábor. Jel poprvé, tak jsem obavy čekala. On ale udělal děsnou scénu včetně ujíždění na kole a schvávání se. Nakonec jsme ho dostali do auta, ať se tam jde alespoň podívat a vyřídit si s trenerem, že nenastoupí. A on po příjezdu nás už neznal, viděl kluky z oddílu, letěl za nima. Když jsme se ho ptali proč tak vyváděl, odpověděl, že si to tam představoval jinak.  A takhle to vedeme už 8 let...

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 14:55
Reakce na miuu:

Karja My jsme teď vezli syna na tábor. Jel poprvé, tak jsem obavy čekala. On ale udělal děsnou scénu včetně ujíždění na kole a schvávání se. Nakonec jsme ho dostali do auta, ať se tam jde alespoň podívat a vyřídit si s trenerem, že nenastoupí. A on po příjezdu nás už neznal, viděl kluky z oddílu, letěl za nima. Když jsme se ho ptali proč tak vyváděl, odpověděl, že si to tam představoval jinak.  A takhle to vedeme už 8 let...

​tak to vychovávam o rok mladší dvojče tvojeho syna. Scény, řev, utíkání, schovávání se... když se dorazí na místo, nebo klidně už za dverma bytu obrat o 180 stupňů.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. srpna 2022 16:04

Kokoska ale to dítě fakt trpí, ale trpí jen než se za mnou zabouchnou dveře. Oba moji jsou takový, ten moment rozloučení je pro ně hrozně těžký, i když ve školce jsou spokojení. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. srpna 2022 16:11

miuu malou ségru jsme na první tábor připravovali několik měsíců, ona má hodně velký strach z neznámého. Jak rostla, začalo to být lepší, sama pak říkala já se bojím, ale vím, že pak to bude super:)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. srpna 2022 16:15

Karja mně se právě moc nelíbí, že je nervózní i v té školce, ale třeba to teď fakt bude lepší. 

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 16:24

Holky teď střídají 2 školky, skolicku od mladsi a anglickou od starší, všude jsou jak doma, to je fakt drsné.

No a dnes jsem starší koupila integrálku helmu, to co předvádí na kole je mimo naše chápání a aby chodila s monoklama po obličeji,  tak na to zas nemám ja

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 17:06
Reakce na Tabea:

​tak to vychovávam o rok mladší dvojče tvojeho syna. Scény, řev, utíkání, schovávání se... když se dorazí na místo, nebo klidně už za dverma bytu obrat o 180 stupňů.

​Myslím, že ze mne vychová mistra zenu. Nebo Flopa

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 17:07

Evaeva syn byl taky takovy, ten to prozival mnohem hur nez dcera. Ta to fakt obcas hrala. -Me boli briiiskooo... - rikam A ouska? -Takyyyy! ... A nozicky? -Takyyyy! ... A ocasek?  -Ten nejviiic!

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 17:11

Malenge téda, lahev se jmenem, za 12 korun a jeste Zdrava, to bych na sebe byla take pysna:)

My nastesti zadnou vybavu shanet nemusime, nakoupi to skola hromadne. Akorat tasku, penal a zasteru jsem mela koupit sama. Zasteru jeste nemam:)

Pripravy zadne nedelame, jen se snazime uzit si prazdniny. A musime teda doladit nejaky studijni koutek v detskem pokoji. Chuvu hledat nebudu, lustruju ted akorat nabidku druziny a pridruzenych krouzku. To pujde. Akorat mi vrta hlavou ta anglictina, tu ted ve skole nemaji a ja bych chtela, aby zacal. Tak hledam nekoho, kdo by byl ochotny k nam zajet a dat mu lekci doma.  To je jeste tezsi ukol nez ta chuva. Asi nalepim inzerat na nastenku na pedaku

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 17:12

rasaNori ja sem vcera videla tak stejne staryho kluka v TECH Jedovnicich s integralkou, bylo to rozkosny:D taky mam obcas dojem, ze bych ji ocenila pro sebe

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 18:25

miuu myslím, že ty scény, jak je znám já, by nedal ani Flop

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 19:43

Máme za sebou marieupoobedie! Konečne aj my! Boli sme vybaviť preukazku na vlak zadarmo a zašli sme do jednej kaviarne, dali sme si limonadu,  ja capuccino, dieťa muffin,  ktorý si išiel sám! vybrať dovnútra kaviarne, sedeli sme vonku. Pripravovali (veľmi dlho) a potom hrali divadielko o lese. K deťom sa nepridruzil,  ale divadielko prežíval.  A ja som čítala knihu! 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. srpna 2022 20:14

letfenixa super! A co koleno?