Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28326 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 23:29

Mate krasny deti, vsechny! 

A zuby, jo? Adele je neco pres 5 mesicu a nic. Na brisko se toci uz dost dlouho a hned to zvladla i zpatky, to kluci tam lezeli jak placka a rvali, ze se nemuzou otocit.

Starsi vnucce je 17 mesicu a moc teda nemluvi, jak to maji vase deti? Ona teda nemluvi skoro vubec.

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 23:31

Jo a dneska odpoledne zakopl o psa a udělal přes něj přemet do psího pelechu. Aspoň tedy dopadl do měkkého. Ale modřin a odřenin a šrámů se ani my lehce nezbavíme.

Online Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 00:01

Kokoska Juniorovi je 16 měsíců a nemluví vůbec. Všemu rozumí, ale celá jeho komunikace se skládá z několika slabik a výrazného ukazováčku. Zvuků vydává spoustu, umí říkat ne a vrtět hlavou a taky kývat na znamení souhlasu, ale řeč jako taková je zatím hudbou budoucnosti. Když on to s námi (včetně širší rodiny) vlastně moc nepotřebuje, protože se dorozumíme i bez toho a zase tolik cizích lidí, se kterými by musel nějak zásadně interagovat nepotkal aby ho to nutilo. 

Online DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 00:11

Kokoska Dcera v sedmnácti měsících taky moc nemluvila. Teď je jí čtyři a půl roku a pusu nezavře :o)

Offline Vari
Avatar
1633 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 00:38

Kokoska Detem je necelejch 17 mesicu, pusu sice nezavrou, ale slova to jeste uplne nejsou, spis jen nejruznejsi zvuky. A velmi vyrazny ukazovacek samozrejme nesmi chybet.

Offline Mrakoplas
Avatar
8814 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 01:06

Kokoska v 17 mesiacoch bolo maximálne mamaman, aj to asi preháňam :) Mladší začal rozprávať viac ako pár základných slov až teraz v 2,5 roku. Má čas.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 06:29

Kokoska na zuby mi přijde celkem brzo, naše měla první myslím v 7 měsících. Ale pak to rostlo docela rychle, často po dvou. Některý děti maj první zuby klidne v roce a i to je prý zcela normální 

otacela se taky celkem brzo, někdy ve 4 měsících. Lézt po čtyřech a sedět v 11. 

No a byt s mamamamama to vypadalo docela nadejne už někdy kolem roku, tak to nějak ustalo, zacala až před tím rokem a půl a jsou to spis zvuky a slabiky (mé, čiči, š š š, ham, hů, haf...)

nekdy mi to přijde, ze se nahrává buď chození nebo mluvení 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 06:35

Rhaenys oni naštěstí nerostou čím dal pryč, naše měla ve 4 měsících 7100 g, ale pak se to hodně zpomalilo, v roce nějak tesne přes 10, teď v roce a půl má 11,5 kilo

ale pronese se to, to zas jo, zrovna včera jsem s ni ruzne blbla a hazela a držela ji hlavou dolu a představovala si, ze by vážila aspoň 8 kilo, co měla v půl roce, je to trochu dite pro fibingerovou 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 06:38

MPLee mne přijde, ze naše to nerozumný období snad ani neměla, nebo v tom veku asi maximálně ležela na brise a stourala prstem v piskovisti 

sednout si zady k díře ale umí taky 

ale vkladaci puzzle ještě neumí! 

Online DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:06

Potrefenáhusa Syn má 11,5 kilo v 8 měsících. Říkám mu moje malá činko :o)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:09
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:21

Kokoska nase 17- mesicni mluvi docela dost, ohdaduji tak 30 slov, ktere uz zneji docela jasne ( takove ty detske typu haji, hopi, piti). Zacina i spojovat (mnau neni). Moje zasluha to ale neni, venuji se ji urcite mene nez jeji sestre, kdyz byla ve stejnem veku. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:34

Schopnosti, dovednosti a VÁHY vašich dětí mě vrhají do depréze. Odcházím do Vinárny. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:42

Kokoska v 17m oba říkali 3 slova, neuměli ani máma. Ve dvou letech mluvili ve větách, používali zdrobněliny a podobně.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:47

mnum mě právě úplně fascinuje, jak mají kluci ty vývojové milníky ve stejnou dobu. Přitom je jasné, že jsem se o ně starala různě, na mladšího nebylo tolik času. Ale zase jsem si myslela, že mladšího v pohybu potáhne brácha a taky ne.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:54
Reakce na Tabea:

Pinot Noir  Hoď prosím tip na dětskou literaturu o námořních katastrofách...

​My jsme takoví nekulturní barbaři, mě vůbec nenapadne hledat literaturu, my prostě zapneme YouTube. Ale stejný intenzivní zájem má syn od tzaziki a nějaké knížky mají. Moc sem nechodí, tak jí napiš SZ.

Online MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 07:55

Pinot Noir my potěšíme tou váhou - snad se v roce dostane na 7,5kg

Potrefenáhusa Ona umí jen ty klasický, co zmizí uvnitř bedny. Má takový krásný vkládací kamion. Ty co se vkládají obrázky na správné místo na desce nechápe. Teď se naučila navlíkačku, tak to dělá dokola a vždycky si důležitě zatleská, že to dokázala

Jinak teda ona když se soustředí, tak umí bezpečně přes různé překážky. Takže často stavím překážkovou dráhu a i když musím hlídat, pádů je minimum. Problém je, jakmile drží hračku nebo cokoliv, pak pro ní okolí neexistuje


Offline Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 08:15

MPLee tohle nasazováni ji taky baví už dlouho.

a nad tema heblama ala pikler a spectra s deskou porad premejslim, jestli by to třeba ten její rozvoj nepodporilo, nebo naopak by ji to nezajímalo, je to spousta penez a zabírá to místo...u kamarádky ve spectre se sama pohoupala, pikler ji nezaujal vůbec 

Offline Kokoska
Avatar
28326 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 08:38

Dik vsem za reference! Oni oba nasi kluci jsou hrozne ukecany, i kdyz tomu starsimu snad do tri let nebylo skoro rozumet, moc v tom pomohla skolka. Mladsimu jeste neni tri a pul a mluvi krasne ve vetach a souvetich, ma to i myslenku a vypravuje zazitky - neumi teda r a ř, obcas neco taky spatla, ale to je rekla bych veku umerne. Tak se mi zdalo divny, ze mala je takova skoro něma. Ukazovacek samozrejme je taky dulezity, cloveka chyti za ruku, dotahne kam potrebuje a ukaze. Obcas k tomu jeste zadupe, aby to melo jo vahu

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 08:44

Kokoska Alica tiež v 17 mesiacoch nerozprávala, maximálne tak mama a papa, a buďte radi, teraz sa jej pusa nezavrie od rána do večera a počúvať dákych 13 hodín denne neustály prúd slov je veľmi vyčerpávajúce