Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:04

Mohučanka ale tak jestli je vysoka a ma dost energie, tak by me to netrapilo. Nase deti maji energie na rozdavani, řádí do jedenacti a vstavaji v sest, starsi chodi (ehm tak trochu z donuceni) na fotbalovy krouzek a prijde mi, ze tem klukum staci. Tak potud jsem klidna. Vic me znervoznuje, ze jsou malicci, u toho starsiho je to hodne markantni. Uz to i sam trochu resi, ze ho vsichni vyrazne prerustaji, i ti mladsi a holcicky. Ale k dr.chodime, tak verim, ze to pripadne ukocirujeme. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:11

dzizisketa u nás je o ní dopoledne rvačka - máme tam tu matraci a jak svítí sluníčko, tak v tom chrápe pes  Ale je fakt neskladná, ten trojůhelník se dá složit a strčit pod/za gauč. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:15

Gatita to je trápení

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:31

MPLee do spectry lezla prave, ona se houpe moc rada, ale už máme houpaciho koníka. 
mne by se líbil ten pikler s deskou, ale toho si ani nevšimla 

i jak tu nejsou ty hřiště s prolejzackama pro malý deti

ale včera jsme byli vedle ve městě a to bylo fajn 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:33

Pinot Noir je. Syna testovali pomerne dukladne, tak verim, ze to je "jen" rustovy problem, ktery by mohl jit resit. Ale i to je proste blbe, me ta predstava dost desi, pro telo takova lecba asi taky neni uplne zadarmo, je to dlouhodobe hromada injekci...no radsi nemyslet. Pro me, ktera setri antibiotiky i nepovinnym ockovanim a leky obecne, je to hotova nocni mura. Ceka nas za par tydnu kontrola, tak jsem zvedava, co nam poradi.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:35

Potrefenáhusa tohle je boží! Dodnes si pamatuju jeden rozhovor, co jsem takhle vedla se ségrou, bylo to na Vánoce a byl jí přesně rok a půlByli jste venku? Jo. A co jste viděli? Rukama naznačuje kapra.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:39

Mohučanka malá ségra byla taková samá ruka, samá noha. Člověk se bál, že se ve větru zlomí:) Ale ve čtyřech a půl vydržela skoro celý den na lyžích, což si třeba u syna neumím vůbec představit.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:41

Potrefenáhusa Kdybyste chtěli, můžeme vám to třeba na týden na zkoušku půjčit domu  

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:42

Rosťa do dvou a čtvrt měl taky velmi omezenou slovní zásobu a spojoval většinou jen dvě slova, když potřeboval vyjádřit zápor, přidal k tomu ne (což bylo první slovo, které se naučil, velmi užitečné). Zato před chvílí ke mě přišel a řekl "Maminko, nachystej obídek, chce se mi spinkat".

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:43

Gatita hele a jak moc jsou maly? Tonda totiz taky uplne neprerusta vrstevniky, ve 2letech a 4 mesicich jsem namerila s velkou slavou 86cm. Tak at mam srovnani?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:46

711990 má o 3 až 4 cm míň než náš, váží 13kg

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:47

Evaeva Tonda taky ted vazi 13, prijde mi ze se docela zakulatil a ma bricho:D tak snad to znamena, ze bude ted rust do vysky!

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:51

Gatita jo, vysoká je dost, a akční taky, akorát je lehká, v metru občas hrozí, že jí to odfoukne. Mně by to ani moc vrásky nedělalo, ale jak se blíží ta prohlídka, tak mě to zas napadlo. 

Evaeva lyžovala by taky do aleluja, akorát tatínek tak dlouho nevydrží

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:56

Mno, tak mám na cestě Péťu, co se učí mluvit i slova, a tři knížky o lodích! Tady teda člověk neušetří. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:59

Pinot Noir to rozhodne ne! 

MPLee Dekujem, to jste hodni, mne ho slibuje kamaradka taky, ale váhám, na ty návštěvě úplně nulovej zájem opakovaně

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2022 12:15

711990 já teď přeměřovala oba. Oba mají průměrnou výšku a podprůměrnou váhu. Ale starší vypadá hubeně, zatímco mladší má pupek:) Ono se to takhle okamžitě posuzovat moc nedá, jak rostou různě skokově. Asi spíš sledovat nějaké trendy. My máme s mužem oba shodnou zkušenost, jako děti jsme byli relativně velký, ale nakonec jsme oba spíš menší. Stejně jako naši sourozenci.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 12:32

711990 doma kouknu do prukazky. Ale starsi je o hlavu a pul mensi nez spoluzaci ve skolce, a to je z nich nejstarsi. Ale posun trochu vidim na obleceni - hadry na jeho vekovou kategorii mu celkem sedi. Ale mezi 2.a4.rokem snad nerostl vubec, to nosil celou dobu veci pro 18M. Ted ma na tech visackach 5-6 let (a je mu 6). Je to teda takova blbost, ale trochu me to uklidnuje. Klicove bude, co mu ted zjisti na endokrinologii.

Offline rysamona
Avatar
872 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 13:00

Gatita Ja mám pocit že jako rodiče jste taky spíš menší? A tys vysloveně drobná (dle kdysi dávno fotek)  moje babička by řekla "po psu nejsou". Naše  dcera je co se týče výšky  zase po mě. Takže dlouhodobě je výškově nadprůměr a váhové podprůměr a po příchodu ze školy "mamko jsem unavená" a jde se natáhnout. Takže jsme sice na druhé straně ale starosti taky. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 13:02

Gatita držím palce, ať je to "jen" ten růst a dá se to vyřešit. Jako není to ideální, ale zrovna u chlapečka bych eváhala a do léčby šla. Já se bojím, jestli nás to s dcerou nečeká taky. Je asi ještě brzy - od kdy vás tahali na různá vyšetření? Dcera má v roce 69cm, narodila se průměrná, ale tak od 2 měsíců roste dakt maličko. Jasně, u holky nevadí, že bude menší, ale nechci něco zanedbat. Sama bych ocenila být o 10cm vyšší

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 13:55

rysamona

Dobre si to pamatujes, s muzem nejsme ani prumerne vysoci a na vahu taky moc nemame, ale uplne mimo tabulky take nejsme. Ja prave necekam, ze kluci budou mit 2 metry, ale 150 cm bych jim taky neprala.

MPLee dekuju. U obou deti nas dr. nekam posilala kvuli neprospivani uz tak od roka. Nejdriv na krev, pak na kardiologii, a kdyz nenasli nic ani tam, tak na endokrinologii.