Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8005 příspěvků moje polička 23. října 2021 14:56

Presne, syn keď vyjde zo škôlky, aj chôdzu má sebevedomejsiu vo štvrtok po Žabiatku tiež bol taký, pred ním zas teda nechcel a nechcel, ale odpor bol menší ako pred týždňom. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. října 2021 15:58

Karja ja riešim presne ten istý problém. Rozmýšľam, či nenechám Alicu doma aspoň do konca roka, aby tu kvôli Korálke netahala nonstop rôzne skolkove bacily a plus starať sa o malé babo a choré staršie tiež asi nie je výhra, ale na druhu stranu viem, že škôlka jej strašne prospeje, doma sa tak nejak nudi, stále len škemre rozprávky a čokoládu a ja ju nedokážem dostatočne motivovať na učenie sa nových veci 

Offline brrr
Avatar
10030 příspěvků moje polička 23. října 2021 16:19

Karja Zas před vánocema budou něco vyrábět, příjde Mikuláš, Ježíšek, u nás se třeba ve skolce i peklo cukroví. To by se ji mohlo líbit.

Offline dzizisketa
Avatar
7478 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:22

Včera jsem vedla s Rostíkem rozhovor o miminku a odsouhlasil nám jméno pro holku, tak z půlky dobrý. 

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:38

betsey my taky syna neposilali do skolky, kdyz jsme meli male miminko. A to bylo tesne pred kovidem, takze 'jen' kvuli beznym nemocem.

Ted ale syna do skolky davat budem, i kdyz mam trochu cukani, protoze je konecne 100% fit a je mi jasne, ze hned zas neco slizne. Ale nechci ho uz drzet pod šturcem. Byl doma strasne dlouho, v souctu mu chybi rok skolky. A maji tam ted super program, nejen ty 'holcici' aktivity typu zpevu a tancu, ale konecne i neco presne pro nej, ruzne technicke projekty. Takze chci, aby z toho taky neco mel. Protoze kdo vi, co ho napresrok ceka. Uprimne, neprijde mi jako nejak super napad nechat predskolni dite ockovat proti kovidu, a predstava, ze ho budu vlacet obden po vyterech, mi prijde uplne svihla. Takze si ho ted doma moc susit nechci. 

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:50
Reakce na DrowRanger:

ked uz ho boli brusko, nemozem ho nechat v skolke a teda vyzaduje neustale moju pritomnost...

​No....

Ono to nemusí byť, že by mu bolo v škôlke zle, jednoducho chce/potrebuje byť s tebou. A to teda rozhodne nemusí byť vedomý proces. Neviem, čo Vám hovorila psychologička a ja si rozhodne netrúfam hodnotiť, či v jeho prípade by bolo dobré viac pracovať na separácii (je mi jasné, že to by sa vám zišlo viac), alebo ide o to, že ešte proste naozaj nie je na škôlku zrelý, to by mala fakt vedieť zhodnotiť tá psychologička, ku ktorej chodíte. Ale teda skúsila by som sa pre istotu pripraviť aj na druhú možnosť.

Ale teda, musíš uznať, že vôľu má silnú! To sa mu ešte v živote zíde, aj keď teraz to robí riadnu šarapatu.

Držím palce, nech sa to čo najskôr vyrieši .

(a z krátkodobého hľadiska by som možno kúpila zásobu nanukov....)

Offline Karja
Avatar
35914 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:21

brrr Jako určitě, ale zrovna ta naše školka je poměrně aktivní celoročně, takže na to se tak nedá nahlížet. 

Offline Karja
Avatar
35914 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:23

betsey No a myslíš, že se bude doma nudit, i když budete chodit odpoledne a dopoledne ven pak s kočárkem? 

Online Pinot Noir
Avatar
24535 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:41

Dnes jsem musela vyrobit klobouk kouzelníka Pokustóna! Ale už má zas horečku a klobouk leží ladem. Ušila bych mu snad i Boba a Bobka, aby se uzdravil.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. října 2021 19:07

slniecko ale on pr d skolkou vyse roka xhodil do jasli a tam pri nastupe s tymto problem nebol. psychologicka vravrla, se bohuzial u tych malych deti sa v 90% pripadov na pricinu nepride.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. října 2021 19:12

betsey 

Ještě nezapomeň, že když ti starší přijde ze školky nemocná, můžeš to chytit i ty, to je naprosto příšerná možnost.

Offline letfenixa
Avatar
8005 příspěvků moje polička 23. října 2021 19:21

betsey známa prestala 3-rocnu dcéru dávať do škôlky, keď jej novorodenec vďaka skolkovym soplom mal dvakrát po sebe zápal priedušiek.

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 23. října 2021 19:41

betsey rozhodnout se samozřejmě musíte jen ty s mužem, ale chci dodat trochu informaci z opačného spektra, abys nebyla nutně vydesena. Když se narodil malý, měl starší zrovna třetí narozeniny, byl s námi doma par týdnu, určitě ne cele sestinedeli, proste aby pochopil nové rodinné uspořádání a pak chodil do školky, chodil i cely covid, když se zrovna mohlo (to jich tam bylo stabilně 6), většinou 3 dny v týdnu a za 2,5 roku se nestalo, ze by přinesl něco, co by od nej mladší  braska chytil. Když měl malý nekdy třeba rýmu, bylo to od sestrenic, pak měl nějakou tu číselnou nemoc, to nevím, kde chytil, ale ze školky nikdy nic. Zato, když do ni teď v září nastoupil sám, je nemocný už podruhé.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 19:45

Malenge mladší teda od staršího chytil všechno, ale vždycky to byla jen rýma bez teplot, starší jako ten kdo to přitáhl, míval těžší průběh. Chodil teda jen do miniškolky, ale neměla jsem pocit, že bych ho tam dávat neměla, že to na malého nějak dopadá. Na druhou stranu jsou teď ty virózy nějaké ostřejší.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:01

betsey my sme sa s muzom dohodli, ze maly s nami ostane doma cele sestonedelie. Tak ci tak mi termin vychadza niekde pred Vianocami, reps pocas nich a tam budu prazdniny az do 8.1., cize 3 tyzdne bude doma tak ci tak. A potom ho uz nechame do konca januara. Aj tak predpokladam, ze tam zhuci trieda do karanteny kvoli navstevam pocas Vianoc. Pocas sestonedelia by si malo babatko vytvorit aku taku imunitu a potom uvidime. A teda potajomky dufam, ze sa to uz potom od februara zacne pomaly zlepsovat a aj kolektiv bude zdravsi...

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:09

Evaeva věřím. Bude to proste kus od kusu, jen jsem chtela říct, ze to jde i tak, aby mimino nebylo neustále nemocné.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 20:15

Malenge právě že mi ta nemocnost přišla v pohodě, doteď mi přijde, že má mírnější průběh těch nemocí, i když zrovna poslední to nepotvrzuje. Ale teď při těch brutálnějších virozách bych školku asi taky zvažovala. Na druhou stranu bych se bála, že pak do školky nebude chtít už vůbec

Koukám, že je dobře, že to nemusím řešit

Offline 711990
Avatar
17151 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:16

Mne by prislo rozumny pockat aspon na prvni davku hexavakciny a rotaviry a pneumokoky. Proste ty zakladni ockovani proti nemocem, co se sirej mezi skolkovejma. Mimino s cernym kaslem nebo rotavirama asi neni uplna vyhra. Ale ja nemam jeste ani ve skolce prvni dite a zadny druhy ani necekam, tak je to mozna prilisna naivita:D

Offline Karja
Avatar
35914 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:18

Evaeva Viď já jsem taky ráda. Já si osobně myslím, že to mimino třeba nedostane, či má slabší průběh tech viróz. Jenže mít mimino a k tomu nemocné dítě a pak být nemocná sama! Já jsem ještě ráda, že jsem nahromade až teď, co to s holkama, teda s maloumalou začalo už relativně jít, a že do té doby jsme se drželi;-). 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 20:21

711990 zní to rozumně, na druhou stranu to starší dítě nemůžeš na dva měsíce úplně izolovat (teda můžeš, už jsme to loni párkrát zažili) tak je to trochu jiné než s prvním. Školka je ale samozřejmě nejhorší.