Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:43

INCOM1 V souvislosti s jídlem tloušťku nezmiňujeme, ale není to záměr, jen s tím zatím nemáme s mužem problém, ale když se ptají, proč cvičíme, proč šlapu na rotopedu, tak říkáme, že proto, abychom byli fit a nenarostly nám pupky. Nevím, jestli je to tak správně, ale je to pravda.

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:46

INCOM1 ona říkala teda Wackelpudding, ale to he takovej rosol. Česky to slovo asi ani neznají. Jsem si celkem jistá, že to používají ve školce, když si porovnávají bicáky.

Jednou (už teda dřív) mi syn prozradil, že mám dlouhý prsa. Utěšuju se tím, že tím určitěmyslel velký.
Lichotníci jedni....

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 14. října 2021 10:48

Pinot Noir ja kdyz jdu behat, tak rikam at nejsem tlustousek, a muz rika aby mela mama hezky zadek. Kamaradka ma hodne kulatou dceru, ma i tezkou kostru od pohledu, je o neco mladsi nez moje starsi. Tak ta rikala ze ji vzdycky rikali ty nase kulicko, ale ze se jim dostalo upozorneni, at to nerikaji, tak ted ji rikaji ze je pekna. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:04

INCOM1 Řeči o tom , že musí zhubnout a přestat tolik jíst přinesla dcera ze školky! Byla tehdy na 3.vahovem percentilu a na naše námitky k tomu nápadu si v sedu chytila kůži na břiše a tvrdila, že je to špek

Bohužel ale ode mne dcera pochytila nadávku "Jsem blbá", když se mi něco nepovede apod. Hlídám se, ale je pozdě. Taky to z ní automaticky litá. Tak na odstranění pracujeme společně. Si domlouváme jedna druhé, když se slyšíme.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 11:24

INCOM1 my tyhle věci obecně moc neřešíme. Podle mě občasná poznámka nevadí, ale nemůže se o tom mluvit pořád. Taky záleží na podání, asi bych neříkala, že jsem tlustá jako prase třeba. Já jsem na sebe hodná, takže se hlídat nemusím. Když jdu cvičit, říkám, že mě to baví, což je opravdu ten hlavní důvod.

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 14. října 2021 11:51

INCOM1 váhu neřeším, nemám důvod, jiné důvody by se našly, ale nad povolenym břichem a neschopnosti něco udělat s diastazou si postesknu max před mužem, děti by to stejně nepochopily. Minuly tyden, když jsme se tulili na gauci, mě syn najednou popadl za břicho a za huronskeho chechotu začal pokrikovat špek, špek! To jsem měla velkou radost  u nás se řeší jídlo spis z druhé strany, říkám jim, ze když nebudou jist, budou moc hubení a spadnou z nich všechny kalhoty nebo ze nebudou mít sílu a budou pořad unavení i na hraní s kamarády, k tomu něco málo o fungování lidského těla. Starší už pochopil, ze bez jídla se skutečně existovat nedá, takže hurá. Myslím, ze nebezpečné je, když nad sebou matka neustále horekuje, ony někde se ty osmileté anorekticky berou, ze. A pak necitlivé poznámky speciálně otců, když se začne s pubertou měnit postava, tak to taky umí s psychikou taky zamávat. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:03

INCOM1ja vubec, nejsem ten typ, co by se takhle komentoval, ale davam si na to pozor, protoze jsem byla svedkem uplne hroznyho rozhovoru u mych pribuznych. Maji 2 dcery, jedna je hubenejsi, druha spis oplacana. Jejich maminka ma celozivotni PPP a holkam predava jen to nejhorsi. Takze ta hubena prohlasuje, ze radsi nebude jist, aby byla krasne hubena jako maminka. A te tluste mama se segrou nadavaj, ze kdyz bude jist, bude oskliva a tlusta. Ta to na to reaguje tim, ze rika ze je ji to jedno a ji o to vic. Do toho doma maji neomezene mnozstvi sladkosti a na stole misu s bonbonama a cokoladou. A rodice se divi, ze ta jedna dcera nema zadnou "vuli" si to sladky odeprit. Proste toxicka domacnost cela, je mi z toho fakt smutno, kdyz to u nich vidim.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:07

rasaNori Strašný.

711990 A to už je úplný peklo.

Na druhou stranu, v rámci objektivity, ne vždy jde příčina PPP takhle snadno identifikovat, bohužel.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:11

Sweet Potato no to samozrejme, ja doufam, ze holky budou obe v pohode. Ale doma teda delaj vsechno pro to, aby nebyly

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 12:12

711990 to je děs!

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:16

Evaeva jo a holkam je 9...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. října 2021 12:23
Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:31

711990 To je teda hrozny! 

Ta vůle chtit po dětech to je hrozný. Naše holky kam přijdou, tam to vyzerou. Podle mě je to dětem přirozene chování, když to doma nemají a mají to rádi, tak je jasné, že někde v cizí domácnosti, kde vědí, že to mají a dostanou, tak po tom jdou. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:34

Karja no logicky. Hlavne tu vuli mam sotva ja jako dospelej...a kdybych vedela, ze ve spajzu vzdycky najdu susenku, tak si ji nebudu schopna vzdycky odeprit. Prijde mi, ze u osmi-devitiletyho ditete, co stravilo posledni rok a pul v lockdownu, snad neni problem ovlivnit skladbu potravin. 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:36

711990 Doma určitě tu šanci aspon něco ovlivnit máš. Minimálně mi přijde základ nemít sladkosti volně k dispozici. Třeba je doma mít, ale pěkně pod palcem.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:51

Evaeva malou čarodějnici jsem měla ráda, děkuji za připomenutí :)

žluťásek děkuji moc :)

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:00

Karja no prave. Pokud mi vadi, ze deti nonstop zerou sladkosti, tak to nekupuju. 

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:15

711990 Teda ti tví příbuzní jsou děs. A v té "oplácané" holčičce se úplně vidím :o( mně to teda neříkali rodiče, ale jsem mrňavá, mám trochu širší kostru, prsa mi začaly růst už v deseti letech a tak na mě vždycky okolí koukalo jako na tu "tlustou" (což jsem takhle zpětně viděno, nebyla). Tak jsem začala říkat, že je mi to šumák a fakt jsem ztloustla. Člověk má bohužel sklony přizpůsobovat se tomu, jak ho vidí ostatní.

Ovšem, co se týká vůle k nejedení sladkostí, tu má kupodivu moje čtyřletá dcera větší než já :o) Ta když se rozhodne, že si ten zbytek nechá na zítra, tak ho fakt nesní!

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:20

DruI to je taky naprd ale tohleto:( mne mama celej zivot rikala, ze ma velkej zadek a ze ja to mam po ni a ze na to musim furt myslet pri vyberu obleceni. Myslela to dobre, ale to neustaly kontrolovani, jestli mi neco nedela velkej zadek, me dost stvalo. Ted to uz neresim vubec, hrozne jsem si oddychla, kdyz s tim prestala. A vuli tvoji holcicky obdivuju

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 14. října 2021 13:23

INCOM1 vahu pred detmi neresime, ale bavime se treba o tom, ze je dobre se udrzovat v kondici sportem (oba doma cvicime, obcas si jdeme vecer na stridacku zabehat) a je fajn dobre jist, protoze kvalitni jidlo je palivo pro telo. Sladkosti domu vubec nekupuju, jen cokoladu, oni si postupne ujidaji co dostanou od babicek. Tam treba rikam, ze neni problem je jist, ale dulezite je mnozstvi. 

Jinak kamaradky dcera prinesla "musim zhubnout" v 9 letech ze skoly a fakt jidlo zacala odmitat. Nastesti prisly velke prazdniny.