Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:05
Reakce na Potrefenáhusa:

dynda Kokoska mnum světlo nevadí, ani konstantní šum typu pustena televize, ale ty náhlý zvuky logicky jo, když je ticho a něco se zapne/spadne/pusti se pejsci apod.

​Nejdřív jsem chtěla napsat, že některým dětem zvuky nevadí. Ale měla jsem na mysli právě ty konstatní šumy, pohyb po domáctnosti apod. Ale po tomhle upřesnění nechápu, že to někho vůbec napadne. to by probudilo každýho. 

jednou vyšlo dceři spaní zrovna na čas, když zedníci přivrtávali na dům izolaci. Měli jsme 2+1, nešlo jít jinam a venku 34st. Jsem si říkala, že teda aspoň budeme ležet. Ale oni ti zedníci měli takové pravidelné tempo - vyvrtat - zašroubovat - přiklepnout - popojít - vyvrtat a furt dokola a dcera u toho usnula. Jsme s toho byli z mužem paf. Jindy řev jen když při odchodu z ložnice zavrzala parketa a najednou měla u hlavy vrtačku a spala :-D

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:08

Kokoska delší ticho nehrozí. Malámalá se před chvílí zabouchla na chodbě, zvonila celou dobu, než jsme jí stihla otevřít. Než jsem dosedla zpět, rachot lego kostek vysypaných z krabice na parkety. U nás ticho nehrozí. A já ho při tom tak miluju!

Sweet Potato to je ten pravý důvod, proč velkouvelkou nepouštím do školky...

dynda přesně!!!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:10

tv tam zavisi jakou si mezi 1 a 2 daji pauzu:) my mame mezi holkama 21 mesicu a uz to zacina byt obcas lepsi. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:12

rasaNori já mezi chlapeckama přesně tři roky a za mě značka ideal.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:14

tv my dva a půl roku a taky dobré.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:24

notna jo, ty pravidelný zvuky jsou dobrý

podle mě to rika jenom jako obranu, abych ho hned nezabila

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:36

Potrefenáhusa Jak tu píšeš, tak mě napadá, jestli má tvůj muž kamaráda s malým dítětem. Můj muž si s kamarády vždycky tak společně "stěžují na děti" a končí to úlevným "tak je to skoro všude stejný" A přejdou je nápady na věci podobné jako učit dítě spát v randálu. U nás teda už muži vedou hovory o začínající pubertě. Začínáme to mít zase po letech náročný. Zajímavý, jak ty holčičky dokážou tatínky vytočit do běla očima v sloup apod. :-DD

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:39
Reakce na marieu:

 U nás ticho nehrozí. A já ho při tom tak miluju!

​Přesně tak! Kolega se mě nedávno ptal, co ráda poslouchám. Na moji odpověď, že nejradši ticho, dost valil oči .

Já včera nechala děti rochnit se ve vodním kanále vedle domu. Je tak metr široký, nový, tak 15cm vody. Děti pokaždé hledají záminku, aby tam lezly. Teď tam byly ledové kry, hrály si dost dlouho, já se vykecávala se známou, co šla kolem. Domů jsme šli, až když si dcera do vody sedla. Všichni jsme si to užili.

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:47

MPLee To s tim focenim mam podobne, doted jsem fotila tak jednu fotku neceho tydne, ted jsou miminu 2 mesice a ja uz mam nekolik (mnoho) set jeho fotek  Tak jsme poridili pekne fotoalbum, budem je nechávat tisknout a maly bude mit hooodne velkou pamatku  A taky babicky a dalsi pribuzenstvo jsou z toho nadseni, bydli daleko a jeste maleho moc nevideli. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:47

notna No muj muz si kolegum stezuje, ze dite treba dvacet minut breci a pak je prekvapeny, kdyz jeho stiznost vubec nechapou . Ale je pravda, ze to hodne pomaha, protoze pochopil, ze "peklo" vypada fakt jinak a dite se neda naprogramovat. U nas teda je porad nejaky hluk (televize, mycka, vysavac, pes atd), beda jak je ticho. To ma radar a zacne rvat. Akorat mi ted na noc usina az skoro v 11 vecer , kdy ja uz jsem mrtva a on travi cas cucanim palce u nohy a ruznymi vykriky.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:59

MPLee jee, dekuji, je opravdu nadherna, se nedivim ze jste z ni uplne paf  na pomysleni o druhem je jedte brzy, uvidis za par mesicu ( a taky druhy porod bude pravdepodobne lepsi, nebo aspon kratsi

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:01

Tabea přemýšlím, jestli máme boty do 15cm vody s ledem  dobrá jsi! Já je nechávám válet ve sněhu. Z kopce, po rovině, koulovat se, házet po sobě prašan i malovat anděly, ať si pěkně užijou studený za krkem. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:04

MPLee ja som sa zaprisahala, že číslo 2 už nikdy a pomaly k nemu smerujeme...už som sa prichytila, že sa na to aj teším. Príroda je mocná a podarilo sa jej donútiť ma zabudnúť na všetko zlé. a syn je aktuálne tak neskutočne zlatý, že si vždy večer s mužom povzdychneme, že je veľká škoda, že sme nemali naraz dvojčatá (v jasliach je jedno strašne zlaté ročné dievčatko, syn je do nej úplne zamilovaný a minule mi nadšene hovoril aby sme si ju vzali domov, skoro som mu to odkývala ).

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:05
Reakce na notna:

 Začínáme to mít zase po letech náročný. Zajímavý, jak ty holčičky dokážou tatínky vytočit do běla očima v sloup apod. :-DD

​Ty jo, tohle je neuvěřitelný, jak to mého muže nechává ledově klidného. On úplně s nadhledem přechází všechny její pubertální úlety, musím se od něj učit! Ale on vyrostl s o dva roky mladší sestrou, tak má zřejmě trénink. :-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:06
Reakce na tv:

​Pokud bude číst příspěvky od Karja , tak možná ne.

​Mne práve jej príspevky hodne dodávajú silu či ako to nazvať, že všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce a dokonca s humorom :)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:06
Reakce na marieu:

Včera jsem se vyšťavila v práci, i mentálně teda, 14 dní spíme nadivoko- malá malá vykřikuje, povídá nebo povrzává ze spaní mnohokrát za noc. Dneska jsem už vyždímaná a rozhodla jsem se vytěsňovat, páč už nemám sílu se dohadovat. Nechala jsem je krámovat, sedím na štokrleti a dávkuju si kofein. Válí se tu plavky, plavecký brýle, dřevěná stavebnice, mezi tím jezdí auto na dálkový ovládání, vytahaly se moje časáky o vaření, balonek z nafouknuté rukavice, v koupelně 10cm vody ve vaně a v ní čajový lžičky, který se chytaj na magnetky jako ryby. Taky se ještě nemkdy oblíkaj do těch plavek a brýlí hrajou si na plovárnu. A já nemám nejmenší sílu a chuť s tím cokoliv dělat.

​hrani si na koupaliste je u nas denne, vytahne plavky svoje i moje ( ja se prevlekat odmitam), rucnik, deku, rozsviti stojici lampu jako slunicko, musim ji namazat opalovacim kremem ( nastesti zacala fungovat imaginace) a skace z gauce na koberec jako do bazenu  a jindy je hasicka a leze nahoru na nabytek a zachranuje imaginarni kotata a pejsky a kluky a holky co tam uvizli, pak je zachranarka, jedno kreslo je sanitka a veze mne jako pacientku do nemocnice, kde se romeni v doktorku a operuje mi treba nohu a nakonec je prasatko a ja vlk a za dalsim kreslem ma svuj cihlovy domecek, z knih postavi komin kterym se ja vlk mam dostat do domecku, tam na mne ceka ohniste z dalsich knih... ta detska fantazie je neskutecna  a vidim ze by potrebovala nejakeho partaka/partacku i na doma, protoze jinak jsem do hry nedobrovolne obsazovana porad ja  co tim chci rict- uzivej si ze jsou dve a hraji si spolu a tebe nechaji vypit to kafe

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:10

Garfie Tak kromě té zdvořilé japonské holčičky prosím přibal ještě toho manžela, kterého pubertaci nevytočí.

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:11

marieu kamik

už jsem z nich teda taky vodu vylejvala, když nabrali vrchem

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:11

A ak by náhodou niekto riešil podobnú situáciu s plačom pred jasľami ako u nás, zabrala jednoduchá vec - ráno s malým vstanem, spravím mu mlieko a raňajky, pozrieme si rozprávku, prebalím ho a oblečiem a keď vstane tato, dieťa samé odíde do kuchyne ujedať mu raňajky, ja sa vytratím do spálne a tam počkám, kým odídu. Odkedy to takto praktizujeme, odchádza úplne bez plaču. Do jaslí teda chodím ja po neho, teraz často aj so psom a doma sa mu poobede venujeme na 300% a malý je ozaj spokojný, prestal sa už aj v noci budiť a zas spí pekne celú noc. Tak už len zhodiť 10kg a môžem do toho hodiť vidle s druhým tehotenstvom

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:12
Reakce na tv:

​Pokud bude číst příspěvky od Karja , tak možná ne.

​No ne! Ja myslim, ze kdyz se neotehotni do roka, tak to je takovej zaklad spokojene rodiny:-D:-D