Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 02. října 2020 12:51
Reakce na mnum:

Potrefenáhusa Nj, nez si clovek uvedomi ze opravdu tomu miminu ruku neutrhne ani nezlomi

​já jsem byla úplně v klidu do doby, než mi jedna sestra řekla, že  je třeba velká opatrnost, že právě při oblékání se prstíček zlomí jedna dvě 

Offline Gatita
Avatar
7139 příspěvků moje polička 02. října 2020 12:58

Musím si zde postěžovat. Nakupila se nám spousta úkolů, různé věci, do kterých bychom se měli se synem na doporučení naší doktorky opřít. A vždycky to skončí jako takové plácnutí do vody - spousta běhání, zařizování a konzultací, které většinou vyústí v nákup nějakých speciálních pomůcek...a pak doma nic.  Jen kvůli těm pitomým plochým nohám jsme (jsem) někde byli aspoň šestkrát a myslíte, že jsme si doma zacvičili? Já nevím, u nás to vždycky skončí tím, že v podstatě vystuduju po internetu a z letáčků nějaký obor, vynaložím spoustu času a peněz na přípravu a tím to zhasne.  

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 02. října 2020 13:03

Gatita a na čem to stojí? Něco do toho přijde, nebo se neodhodláte k akci? Mně třeba hodně pomohlo vytvořit si stabilní místo, kde se synem cvičím, nemusím vždycky přestavovat půl obýváku, jen ho svléknu a cvičíme.

Offline Gatita
Avatar
7139 příspěvků moje polička 02. října 2020 13:14

INCOM1 nejsem schopna ty veci dotahovat. Synovi se nechce a je dost boj ho k necemu primet, takze kdyz si  predstavim to pyskovani, taky se mi do toho nechce. Jako necekam, ze mi tu poradite, jen jsem si musela odlozit. 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 02. října 2020 13:22

Gatita chápu, já mám výhodu, že mimino zatím neodmlouvá. Jinak přesně tohle znám, speciálně když jde o mě, nakoupím co je třeba, nastuduji a tím to hasne.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2020 13:33

Gatita to docela znám. Já ty věci sice nakonec dělám, ale určitě ne takové míře, jak by bylo třeba. Nějak se mi to nedaří začlenit do denního programu.

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. října 2020 13:54

Tulipe  nevim, nikdy jsem to nezazila ani nikdo z kolegu ci sester nespomenul takovou kauzu, tak asi to zas tak caste nebude. Ale na vydeseni cerstve matky zcela jiste efektni

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. října 2020 13:59

Gatita Taky to znam. U mne pomaha jedine si udelat to do list a odskrtavat. A vsechny ty neprijemne veci jako cviceni nebo objednani se nekam udelat co nejdriv, idealne hned po ranu nebo po navratu zvenku. Pak uz ma clovek klid :) 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 02. října 2020 14:10

Prosím vás, tie čo kupujete duplo deťom, 100ks použitého Lega za 25 eur je aká cena? Sú to tie základné kocky, ja sa v Tom vôbec nevyznám, na internete som síce našla boxy ale netuším, koľko je v nich ks, neviem to dohľadať.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 02. října 2020 14:24

Gatita mela jsem postizenou kolegyni, pouze fyz. postizeni. hodne zazlivala sve matce, ze s ni jako malou necvicila, protoze ji to bolelo a kricela, nechala to matka byt. v dospelosti uz to bylo neresitelne.

Offline Gatita
Avatar
7139 příspěvků moje polička 02. října 2020 14:33

viktorka_od splavu no prave, u nas sice nejde o nic vazneho, ale i tak by z toho mohly byt v dospelosti uplne zbytecne potize. Nakonec to u nas byva tak, ze jdem nejakou postranni, mene narocnou cestou.Jakoze treba nedelame uplne presne ty cviky, co nam byly doporuceny, ale smerujeme dite k pohybu venku, kolo, plavanim. Sice to neni cilene a prilis efektivni, ale lepsi nez nic. Ale do budoucna to vidim na predlouhy to do list mnum ;)

Offline žluťásek
Avatar
7606 příspěvků moje polička 02. října 2020 14:37

DrowRanger máš fotku? Jestli jen kostky, tak bys asi sehnala i levněji, ale není to zlý. Jeli jsou tam i nějaký doplňky, tak cena hezká. Můžeš poprosit paní, jestli ti to zváží a porovnat s cenou na kila.

V ČR na na váhu je to top stav lesklé neposkrabane kostky, prakticky jako nové, za 600-700 Kč za kilo. V takovém tom normálním stavu, jak poděděné po dvou dětech třeba, starší, trochu poškrábané, matné, apod, ale neznicene, nepolamane, tak za 350 Kč za kilo. 

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 02. října 2020 14:50

DrowRanger mi to přijde premrstene, tady je origo krabice z lego shopu, takže půjde sehnat tak o 10-20% levněji. 

175 dílků za 1600

Duplo animals

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 02. října 2020 15:34

continuity tohle mam a realne z tech 175 dilku je tak 60% opravde zakladnich kostek, zbytek sou kraviny typu kyticky a nevimcojeste. Dost me to na tech krabicich stve, mam doma tolik kytek, fotoaparatu a kmenu stromu, ze to v zivote nevyuziju.

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 02. října 2020 16:04

711990 je to první krabice, na kterou jsem narazila. Jenom pro srovnání k té ceně seconhandovych dílků. 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 02. října 2020 16:11

Gatita Já s tím mám taky potíž, ale nejlepší je zařadit to někam jako pravidelnou rutinu, třeba ráno po čištění zubů. Můžeš mu i třeba nakreslit tabulku s obrázky, co je třeba udělat (obléct, snídaně, zuby, cvičení...) a on si to bude sám odškrtávat. No ráno jako...to asi úplně neklapne  ale tak víš jak to myslím...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 02. října 2020 16:15

continuity ja vim, ale proto to pisu, ze je potreba na obycejny kostky si to prepocitat. Protoze ten balast je vse vsech tehle krabicich, ktery se tvarej ze jsou ciste jen kostky. A to tahle konkretni je jeste nejlepsi v tom pomeru.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 02. října 2020 16:17

DrowRanger 

Na těch krabicích základních kostek bývá napsáno, kolik je tam kusů, prohlídni fotky krabic pořádně. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 02. října 2020 16:37

Gatita moc ti rozumím . Myslím, že kdo takové dítě nemá, neumí si představit, jak moc každou takovou ne úplně zábavnou nebo příjemnou akci dokáže vlastně znechutit. Resp. nevím, jestli je to u vás taky tak, ale náš nejen, že nespolupracuje, on je pořád v opozici, pořád nesouhlasí, pořád odporuje. Já neustále bojuju, nic nejde hladce, všechno je problém. A je hrozně, hrozně otravné. Takže se takhle probojuju a nervy napínám kvůli aktivitám, o kterých vím, že se mu nakonec budou líbit, a když pak dojde na ty, které jsou nezáživné či nepříjemné pro nás oba, nemám už energii. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2020 19:10

Mrakoplas no toto na machrovanie rozhodne nie je, to som načmárala asi za 10 sekúnd kym mi dieťa nevytrhlo pero z ruky, ale u mňa je aj toto úplný zázrak